Krepšinio pradžia

Taigi pradėkime nuo pat pradžių. Krepšinis dabar yra viena iš populiariausių sporto šakų pasaulyje, o Lietuvoje tai netgi daugiau nei tik sportinis žaidimas, todėl kas jį išrado privalu žinoti kiekvienam krepšinio fanui.

1861 m. lapkričio 6 d. gimė krepšinio išradėjas, kanadietis fizinio lavinimo mokytojas Jamesas A. Naismithas. 1891 metais mokyklos direktorius paprašė Jameso sukurti naują sportinį žaidimą, kurio paskirtis buvo užimti studentus sportu žiemą, kai nėra sąlygų žaisti beisbolą ar amerikietišką futbolą.

Iš pradžių krepšinis buvo žaidžiamas kiek kitaip nei dabar: komandose būdavo po 9 žaidėjus, kurie varinėjosi futbolo kamuolį ir mesdavo jį į krepšį su dugnu. Po kiekvieno pataikyto metimo kamuolį reikėdavo iš jo ištraukti. Teigiama, kad pačių pirmųjų¸ krepšinio rungtynių rezultatas buvo 1:0.

Lietuvoje krepšinis imtas populiarinti 1921 m., o pirmosios šį žaidimą ėmė žaisti moterys.

1922 m. balandį, Kaune sužaistos pirmosios oficialios rungtynės tarp Fizinio lavinimo sąjungos (LFSL) ir Kauno miesto rinktinės. Rungtynes 8:6 laimėjo LFSL, o vienu iš geriausių varžybų žaidėjų pripažintas lakūnas Steponas Darius.

Informacinis šaltinis: www.sportoprojektai.lt

Virtuali krepšinio mokyklawww.krepsininkas.net

Krepšinio naujienoswww.krepsinis.biz

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.