Dirk Nowitzki

Šį kartą parašysiu apie, mano nuomone, universaliausią ir vieną geriausių planetos krepšininkų – vokietį Dirką Nowitzkį.

Dirkas gimė Würzburge, Vakarų Vokietijoje. Būsimasis krepšininkas augo sportininkų šeimoje: Dirko motina Helga buvo profesionali krepšininkė, tėvas Jörg-Werneris – rankinio žaidėjas, su Vokietijos rinktine pasiekęs aukščiausią lygį, o jo vyresnioji sesuo Silke buvo tapusi vietinė lengvosios atletikos čempione, šiuo metu ji dirba NBA tarptautinėje televizijoje.

Vaikystėje Dirkas aktyviai treniravosi rankinį ir tenisą, tačiau augo daug sparčiau už savo bendraamžius ir galiausiai susidomėjo krepšiniu. Pirmasis Dirko talentą pastebėjo treneris Holger Geschwindneris, kuris pasiūlė Nowitzkiui treniruotis individualiai.

Pirmoji Dirko komanda buvo “DJK Würzburg” , kuriai jis atstovavo 1994-98 metais. Ši komanda rungtyniavo antrojoje Vokietijos Bundes lygoje, Pietų divizione. Savo atstovaujamoje komandoje D.Nowitzkis žaidė tiesiog puikiai ir jau 1996 metais jį norėjo įsigyti “Barcelona” ekipa, tačiau Dirkas atsisakė vykti svetur, teigdamas, jog nori sezoną pergalingai užbaigti namuose – Vokietijoje.

Dirkas Nowitzkis NBA debiutavo 1998 metais, kai jį pirmąjame rate, devintuoju šaukimu pasirinko Milvokio “Bucks” klubas, tačiau iš karto jį išmainė į Dalaso “Mavericks” ekipą.

Pirmieji metai čia jam buvo sudėtingi, vienu metu jis buvo sugrįžęs į Vokietiją, buvusį klubą, kuriame spėjo sužaisti 14 susitikimų. Vėliau vėl sugrįžo į Dalasą ir pirmąjame savo sezone per aikštėje praleistas 20 minučių sugebėdavo įmesti 8,2 taško ir suspėdavo sugriebti 3,4 atšokusius kamuolius.

Na, o šiuo metu jis NBA lygoje vidutiniškai pelno 25,5 taško, atkovoja 8,50 atšokusio kamuolio, atlieka 2,7 rezultatyvius perdavimus. Mano nuomone šie rezultatai tikrai įspūdingi, žinant, kad Dirkui jau 30 metų.

Mano nuomone, jis yra vienas geriausių visų laikų aukštaūgių, žodžiais neįmanoma išsakyti jo universalumo, kuriuo jis žavi ne vieną krepšinio ekspertą. Jo velnioniškai taiklios rankos turbūt galėtų pavydėti ir geriausi snaiperiai. Ne veltui vokietis yra laimėjęs NBA tritaškių konkursą. Taip pat jis yra pripažintas NBA reguliariojo sezono MVP (angliškai: Most Valuable Player) , o tai ypač daug sako, žinant, kad jis – kolkas vienintelis europietis krepšininkas laimėjęs šį garbingą apdovanojimą. Dirkui dar rungtyniaujant Vokietijoje, garsusis Ch.Barkley yra pasakęs: “Kas nors, duokite man jo telefono numerį, jau rytoj jį “prastumsiu” į NBA” .

Dirk Nowitzki

Jau minėjau, kad neįmanoma žodžiais apsakyti jo universalumo, tai štai jums keletas to įrodymų:

Ačiū skaičiusiems, tikiuosi tekstas patiko, o skaitant laikas neprailgo.

Šaltiniai:

Wikipedia.com

NBA.com