Krepšinis: Sportas ar gyvenimo būdas?

Krepšinis, kas tai? Ar tai tik sportas, kurį žaidžia dauguma, ar kažkas daugiau. Kiekvienas krepšinio mėgėjas žino ir kas sukūrė krepšinį ir kada, tačiau ne kiekvienas į jį žiūri vienodai.
Ar krepšinis turi dvasią? Ar gali krepšinis būti kur kas daugiau nei tik 2n skaičiaus žaidėjų sportas?
Jau nuo pat krepšinio susikūrimo į jį buvo žiūrima kaip į kažką nuostabaus. Tobulėjant krepšiniui, keitėsi taisyklės, keitėsi žaidimo pobūdis, atsirado platesnis spektras žaidimo elementų, gudrybių. Bet ne viską keičia laikas, ne viską pakeisti gali net žmogus.

Kiekvienas iš mūsų į krepšinį žiūrime kitomis akimis. Vienam tai sportas, kurį smagu žiūrėti. Kitam tai pramoga, kuria pačiam užsiimti smagu. Trečiam tai darbas, už kurį gauna pinigus. Tokų požiūriu galima rasti daug ir labai skirtingų. Tačiau yra vienas dalykas, kuris vienyja juos visus. Vienas dalykas, kuris sieja Mantą Kalnietį, Wilt’a Chamberlein’ą, Lebron’a James’ą, ar bet kokį vaikiną iš mažo miestelio kuris paėmęs kamuolį į rankas eina į savąjį kampelį. Visus juos, ir daugelį kitų pasaulio žmonių sieja meilė krepšiniui.
Jiems krepšinis nėra tik sprotas, nėra tik pramoga, ar užsiėmimas savaitgaliui. Jiems tai kai kas daugiau. Proga nusiraminti, galimybė susikaupti, sutvirtėti, pasiekti vidinę ramybę.
Turėti rankoje kamuolį, jį varytis, driblinguoti, mesti, yra neapsakomas jausmas, kurį suprasti gali tik ta pačia liga sergantis žmogus, meile šiai sporto šakai.
Žinoma, yra žmonių kurie užsiima šiuo sportu tik dėl pinigų, tik dėl šlovės ar garbės, bet tokių mažuma. Kiekvienas tikras krepšinio gerbėjas nori žaisti su geriausiais, su profesionaliausiais, siekimas tobulėti, siekti aukštesnio meistriškumo lygio, vieni iš nedaugelio krepšinio privalumų, kurių nepaneigs net tie, kurie nemėgsta šio sporto.
Jaunas ir senas, aukštas ir žemas, visi žaidžia krepšinį, krepšinis neišskiria tavęs, jei esi kitoks, neskirsto i silpnus ir stiprius, gražius ar negražius. Krepšinio aikštelėje galioja tik vienas dėsnis, išlieka stipriausias. Tu turi pranokti savo oponentą savo meistriškumu, talentu, savo juodu darbu. Ir tada, tik tada, tu pajunti tą nuostabų jausmą, kad tu pats tai padarei, kad pats pasiekei kažko daugiau, kažko reikšmingo.
Visi pamąstykit ir atsakykit kiekvienas sau i klausimą. Krepšinis, tai sportas ar visgi gyvenimo būdas?

Straipsnio autorius BlackRose
KrepsinioPasaulis.LT

2 thoughts on “Krepšinis: Sportas ar gyvenimo būdas?

  1. Jonas
    20/04/2010 at 18:32

    Jaudinantis straipsnis! Nesu nei didziulis krepsinio fanatikas nei ispudingas zaidejas, taciau visi aprasyti jausmai paemus kamuoli i rankas, apie kuriuos kalbama straipsnyje yra gerai zinomi ir puikiai aprasyti!

  2. Elmas
    27/04/2010 at 18:34

    Kad ne gyvenimo budas, tai faktas, o ar sportas – gal ir sportas tiems, kurie ji zaidzia, bet tikrai ne tiems kur po rungtyniu plikas subines rodo …

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.