Osvaldas Sarpalius – iš mėgėjų lygos į NKL

Vardas Pavardė: Osvaldas Sarpalius
Gimimo data: 1992.09.02
Ūgis: 185cm.
Svoris: 85kg.
Klubas: Mažeikių „Mažeikiai“
Ankstesnis klubas: „Krepsininkas.net“ (ankščiau vadinosi „KK Snaiperiai“).

Krepsininkas.net portalo senbuvis ir buvęs Krepsininkas.net komandos kapitonas Osvaldas Sarpalius (slapyvardis portale „osviniss“) šiuo metu atstovauja Mažeikių „Mažeikiai“ komandą ir rungtyniauja NKL lygoje.

Osvaldas nuo vaikystės svajojo tapti krepšininku, tačiau neturėjo galimybių lankyti krepšinio mokyklą ir ilgą laiką tiesiog treniravosi individualiai. Pagrindiniu jo krepšinio mokytoju ir buvo tapusi virtuali „Krepsininkas.net“ mokykla.
Būdamas 17 metų jis prisijungė prie Krepsininkas.net komandos ir tris sezonus iš eilės rungtyniavo Kauno krepšinio C lygoje (KKL) ir turnyruose. Kiekvienais metais gynėjo žaidimo kreivė kilo aukštyn ir po trečiojo sezono KKL lygoje buvo nuspręsta žengti didesnį žingsnį profesionalaus krepšinio link.

Sporto agentūra „Sporto projektai“ (www.sportoprojektai.lt), kuriai ir priklauso „Krepsininkas.net“ vardo projektai (portalas, klubas, mokykla, stovykla, parduotuvė), ėmėsi atstovauti krepšininką ir netrukus surado jam vietą Mažeikių „Mažeikiai“ komandoje.

Kadangi Osvaldas vasarą sudalyvavo dar ir „Krepsininkas.net“ vardo stovykloje, tad pirmosios fizinio pasirengimo treniruotės naujame klube krepšininkui praėjo sklandžiai, tačiau prasidėjus komandinėms treniruotėms salėje, gynėjas susidūrė su pirmaisiais sunkumais.

Mažeikių klubas yra vienas iš Nacionalinės krepšinio lygos lyderių, o komandos sudėtyje rungtyniauja pajėgūs žaidėjai ir iš Lietuvos jaunimo rinktinių, ir profesionalios krepšinio patirties nemažai turinčių žaidėjų, tad Osvaldui pakilus iš mėgėjų lygos į profesionalų lygmenį teko susidurti su akivaizdžiais žaidėjų lygių skirtumais ir reikėjo kuo įmanoma greičiau adaptuotis, nes klubui keliami aukšti tikslai ir nėra daug laiko pasiruošimo procesui.

Krepšininkas suvokia, jog tai yra puikus šansas jam įgyvendinti savo svajonę ir įsilieti į profesionalų krepšinį, tačiau ar pavyks tą pasiekti parodys laikas. Kol kas jo vaidmuo komandoje rungtyniaujant lygoje yra tik epizodinis ir šis faktas atspindi jo dabartines galimybes, tačiau jis turi puikias sąlygas treniruotis su aukštesnio profesionalumo žaidėjais ir gali įvertinti savo silpnąsias puses bei mėginti jas kaskart gerinti, nes tik pagerinus savo žaidimo kokybę padidės krepšininko vidinis pasitikėjimas savimi, savo galimybėmis bei tuo pačiu įgaus ir didesnį trenerio pasitikėjimą.
Kaip teigia pats Osvaldas, jo manymu, NKL lygis jam yra tikrai pasiekiamas ir jis deda visas pastangas, kad kuo įmanoma greičiau jo vaidmuo komandoje būtų reikšmingesnis.

Tai puikus pavyzdys ir įrodymas, jog net ir vaikystėje nelankant krepšinio mokyklos, tačiau treniruojantis individualiai, o esant galimybei prisijungiant ir prie kokio nors klubo, kuriame siekiama kelti žaidėjų meistriškumą, galima siekti profesionalios krepšininko karjeros bei įgyvendinti savo svajonę.

Žinoma, niekas neteigia, jog tai sektinas pavyzdys, visada bus paprasčiau pasiekti profesionalaus lygio nuo pat ankstyvos vaikystės lankant krepšinio mokyklą, kurioje ne tik tobulinsite savo individualius įgūdžius, bet ir įgausite ypatingai vertingos komandinio žaidimo praktikos.
Bet kaip žinia, ne visi Lietuvos vaikai turi galimybes lankyti krepšinio mokyklas, tad bent jau ko galite pasiekti „namų“ sąlygomis – tai individualaus tobulėjimo.

Krepsininkas.net – Jaunimo krepšinio portalas (krepšinio pamokos, patarimai, forumas).
KrepsinioKlubas.lt – „Krepsininkas.net“ klubo naujienos, informacija.

One thought on “Osvaldas Sarpalius – iš mėgėjų lygos į NKL

  1. asdf
    13/11/2012 at 21:07

    o po to atgal imegejus…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.