Įdomiausios krepšinio atmainos pasaulyje

Nuo pirmųjų krepšinio rungtynių jau praėjo daugiau kaip šimtmetis. Iš paprastų treniruočių salių jis persikėlė į modernias arenas, o persikų krepšius pakeitė tikri lankai. Iš vienos koledžų lygos atsirado daugybė profesionalių čempionatų visame pasaulyje, krepšinis tapo Olimpine sporto šaka.

Šiuo metu yra tūkstančiai krepšinio lygų ir čempionatų visame pasaulyje. Vienos jų yra profesionalios kitos mėgėjų lygio. Tačiau kai kuriems krepšinio mėgėjams nebe užtenka įprasto krepšinio ir jie ieško įdomių taisyklių ar aikštelių variacijų, kurios sudomintų pasaulį.

Gatvės krepšinis

Žaidžiamas atvirose patalpose, kiemuose, gatvėse. Jis prasidėjo nuo taip vadinamojo „juodojo krepšinio“ Vašingtono ir Niujorko gatvėse. Ši įprastinio krepšinio variacija skirta išreikšti žaidėjų individualų meistriškumą. Paprastai jame galioja mažiau taisyklių, kurios leidžia žaisti agresyvesnį kontaktinį krepšinį, dažnai įpinant ir šou elementus. Taškai skaičiuojami po 1 ir po 2 taškus, žaidžiama iki 21 taško. Komandose gali būti po 5 arba po 3 žaidėjus. Taip pat rengiami turnyrai 1×1 kurių metų dažnai vyksta naujų talentų paieška.

 

Bikini krepšinio lyga

Kaip skelbia patys lygos įkūrėjai, jų čempionatas per kelis ateinančius Bikini_Basketball_Association_logometus turėtų užkariauti visas Jungtines Amerikos Valstijas. Jos sezonas prasidėjo Birželio mėnesį ir truko 10 savaičių. Iš pradžių turėjo žaisti 8 komandos sudarytos iš jaunų, išvaizdžiai atrodančių merginų, kurios vilki tik sportines liemenėles ir trumpučius šortus, tačiau sezono eigoje jų beliko 5. Įdomu ir tai, kad JAV jau egzistuoja panaši moterų krepšinio lyga – Apatinių krepšinio moterų lyga (Lingerie Basketball League), kurioje žaidžia keturios komandos.

Netbolas

Ši sporto šaka išsivystė iš krepšinio žaidimo pradmenų. Šiuo metu netbolą žaidžia daugiau nei 20 milijonų žmonių 80 pasaulio šalių. Populiariausias jis yra tarp moterų. Komandą sudaro 7 žaidėjai, kurie turi savo nustatytas pozicijas aikštėje, dėl ko judėjimas tampa ribotu. Kiekvienas žaidėjas kamuolį rankose gali laikyti ne ilgiau kaip 3 sekundes. Jų užduotis įmesti kamuolį į lanką, kuris yra 3,05 metro aukštyje, tačiau skirtingai nei krepšinyje, prie lanko nėra pritvirtintos lentos, kas apsunkina metimą. Rungtynės trunka valandą laiko, žaidžiama tiek atvirose tiek uždarose patalpose. Nuo 1995 metų oficiali netbolo federacija bando įtikinti tarptautinį olimpinį komitetą įtraukti šią sporto šaką į vasaros žaidynių programą.

 

Slamball

Ši krepšinio atmaina reikalauja itin gero fizinio pasirengimo. Žaidimo aikštėje, ties kiekvienu krepšiu yra po 4 tramplynus. Rungtynių metu leidžiamas pilnas kontaktas su kitu sportininku, dėl ko aikštelės visada būna aptvertos tvora. Žaidėjai turi įmesti arba įdėti kamuolį į krepšį. Kiekvienas dėjimas ir metimas už trijų taškų linijos yra vertinamas 3 taškais, parastas metimas už trijų taškų zonos vertinamas dviem taškais. Jei yra fiksuojama pražanga, žaidėjui prieš kurį prasižengė leidžiama įdėti arba įmesti į krepšį, o žaidėjas kuris prasižengė tuo metu ginasi.

Krepšinis daugelyje šalių šiuo metu yra 2 – 3 vietoje pagal populiarumą. Kuo populiaresnis sportas tuo daugiau variacijų atsiranda. Kokia krepšinio atmaina yra pati populiariausia paliekame spręsti jums.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.