TOP 5: Gatvės krepšinio legendos

Gatvės krepšinio legendaInternetas mirgėte marga nuo įvairiausių straipsnių apie profesionalius krepšininkus žaidžiančius NBA, Eurolygoje ir kitose aukštosiose krepšinio pirmenybėse. Tačiau yra ir tokių krepšininkų, apie kuriuos nesame girdėję, nors savo krepšinio sugebėjimais jie prilygsta, o dažnai ir lenkia žaidėjus, atstovaujančius profesionaliems klubams. Šiame straipsnyje pristatysiu 5 krepšininkų, kurie visos krepšinio patirties sėmėsi savo gimtųjų miestų betoninėse aikštelėse, likimus.

1. Joe Hammond

Kilęs iš Harlemo rajono (Niujorkas) Joe Hammond‘as dėl savo galimybių naikinti priešininkų gynybą buvo pramintas „Naikintoju“ (angl.: „The Destroyer“). Savo galimybes geriausiai atskleidė kasmetiniame Ruckers turnyre, kuriame profesionalūs krepšininkai žaisdavo kartu su gatvės žaidėjais.

Jis, neabejotinai, tapo Ruckers turnyro žvaigžde varžybose, kuriose žaidė prieš legendinį Julius Erving‘ą (Dr. J). Joe Hammond‘as pasirodęs tik antrojoje rungtynių pusėje, sugebėjo pelnyti 50 taškų ir stebinti žiūrovus įspūdingais dėjimais bei serija taiklių metimų. Tuo tarpu Dr. J pelnė 39 taškus ir turėjo pripažinti, kad „Naikintojas“ nusipelnė jam skirto MVP titulo. Taip pat jam priklauso Ruckers turnyro rezultatyvumo rekordas: 82 taškai per vienerias rungtynes.

Joe buvo pastebėtas NBA krepšinio žvaigždžių, o legendinis Wilt‘as Chamberlain‘as net liepė „Lakers“ komandai jį pakviesti į naujokų biržą. „Lakers“ vadovai sutiko su Wilt‘u ir 1971 metais pasiūlė „Naikintojui“ 50 000$ kontraktą. Joe Hammond‘as buvo per daug prisirišęs prie gatvės kultūros, atsisakė kontrakto ir toliau pardavinėjo narkotikus. Deja, tai buvo neteisingas sprendimas – jau po metų jis tapo priklausomas nuo narkotikų, taip pat buvo sučiuptas juos pardavinėdamas ir du kartus nuteistas kalėti.

2. Earl Manigault

Krepšinio legenda, NBA žvaigždė – Kareem‘as Abdul Jabbar‘as paklaustas prieš ką jam buvo sunkiausia žaisti per visą jo krepšininko karjerą atsakė: prieš Ožį („The Goat“). Tai gatvės krepšininkas, Niujorkietis, kuriam šuolio galimybių galėjo pavydėti visos krepšinio legendos.

Jis lažindavosi su draugais, kad nuims monetą nuo krepšinio lentos viršaus (aukštis 395 cm.), ir tas lažybas lengvai laimėdavo. Jis yra vadinamas „Dvigubo dėjimo“ išradėju. Tai toks dėjimas, kai įdėjęs į krepšį žaidėjas būdamas ore pagauna kamuolį su kita ranka ir greitai jį iškėlęs virš lanko vėl įdeda. Deja, šis krepšininkas buvo stipriai priklausomas nuo heroino ir 1998 metais buvo rastas savo namuose sustojusia širdimi.

3. Rick Kirkland

„Krepšinis – tai žaidimas kurį visada laimiu, gyvenimas – tai žaidimas kurį pralošiau.“ 1968 m. Rick Kirkland („PeeWee“) buvo apibūdinamas kaip geriausias įžaidėjas, žengiantis į NBA, taip pat greičiausias krepšininkas Universitetų lygoje, tačiau jis atsisakė Čikagos „Bulls“ pasiūlymo prisidėti prie jų komandos, nes gatvėje galėjo uždirbti daugiau.

Narkotikus pardavinėti pradėjęs 13 metų PeeWee šitame versle, kaip ir krepšinyje, buvo profesionalas. Tačiau 1971 metais jis buvo suimtas už mokesčių vengimą ir narkotikų pardavinėjimą bei nuteistas kalėti 10 metų. Per metus praleistus kalėjime visi galėjo įsitikinti kokį talentą prarado pasaulis: kalėjimo krepšinio lygoje jis du kartus sugebėjo permesti 100 ir daugiau taškų (135 taškus pelnė žaisdamas prieš Lietuvos komandą) bei per 8 rungtynes pelnyti 465 taškus (vid. 58 tšk.).

Taip pat PeeWee dažnai yra vadinamas krepšinio judesių – crossoverio ir verpstės išradėju. 1981 m. išėjęs iš kalėjimo, jis paskyrė savo gyvenimą skatinti jaunimą pasirinkti teisingą gyvenimo kelią ir vengti narkotikų.

4. Demetrius Mitchell

„Kabliu“ („The Hook“) pramintas 178 cm. ūgio vaikinas buvo vadinamas vakarine „Ožio“ („The Goat) versija, nes savo šuoliu jam visiškai nenusileido ir tai puikiai parodydavo gatvės krepšinio turnyruose vykstančiuose dėjimų konkursuose. Jam nekildavo problemų peršokti eilę žmonių ar pastatytas mašinas. Tiesa, vieną kartą jis yra peršokęs net važiuojantį Volkswagen‘ą.

Jį gyrė ir kartu su juo Oklande užaugusios NBA žvaigždės Jason‘as Kidd‘as ir Gary Payton‘as. Deja, jam nepavyko atsisakyti narkotikų ir jis buvo sučiuptas plėšiantis elektronikos parduotuvę. Už nusikaltimą jam teko 5 metus praleisti kalėjime. Golden State „Warriors“ komanda laukė, kol šis krepšininkas išeis iš kalėjimo ir pasiūlė jam prisijungti prie jų treniruočių stovyklos, tačiau nepraėjus nei mėnesiui „Kablys“ buvo iš jos pašalintas, nes nepateisino komandos lūkesčių.

5. Rafer Alston

Tai vienintelis šio sąrašo žaidėjas, prasimušęs kelią į NBA lygą. Gatvėje gavęs pravardę „Skip 2 My Lou“ jos neprarado ir NBA lygoje – čia komentatoriai jį pradėjo vadinti tiesiog „Skip“. Būtent nuo šios personos prasidėjo „AND 1 Mixtape“ įrašų era, kurioje gatvės (vėliau ir profesionalai) krepšininkai demonstravo savo driblingo sugebėjimus.

Savo kamuolio valdymo įgūdžiais jis priversdavo žiūrovus aikčioti, o gynėjus griebtis už galvos. „Skip“ per trejus metus pakeitė tris universitetus, nes nesilaikė universiteto taisyklių, jam trūko disciplinos. Neskaitant jo blogos reputacijos, Milvokio „Bucks“ komanda pakvietė jį prisijungti prie jų kolektyvo. Deja, komandos treneris juo nepasitikėjo – Rafer tris metus praleido ant atsarginių žaidėjų suolelio. Palikęs „Bucks“ komandą metus atstovavo Toronto „Raptors“ komandai, tačiau čia taip pat buvo tik suoliuko šildytojas.

Viskas pasikeitė, kai Alston‘as prisijungė prie Majamio „Heat“ komandos, ir buvo starto penketo įžaidėjas debiutiniame Dwayno Wade‘o sezone. Sekančius 6 metus „Skip“ vidutiniškai rinkdavo po 12+ taškų, atlikdavo 5+ rezultatyvius perdavimus, sugriebdavo 3+ atšokusius kamuolius ir perimdavo 2 kamuolius per varžybas.

Matome, kaip skirtingai gali baigtis karjera, kaip gali dužti svajonės dėl vieno ar kelių blogai priimtų sprendimų. Apibendrindamas galiu patarti: jeigu norite turėti nesugriautą gyvenimą su šviesia ateitimi – NIEKADA NEBANDYKITE VARTOTI NARKOTIKŲ!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.