13 dokumentinių filmų apie krepšinį

Kadangi dienomis orai Lietuvoje vis dažniau skatina vietoj krepšinio aikštelės pasirinkti sėdėjimą namuose prie kondicionieriaus, siūlau neatitolti nuo krepšinio ir pažiūrėti kelis dokumentinius filmus apie mūsų mėgstamą žaidimą ir jo žaidėjus.

13. Linsanity
Jeremy Lin istorija apie 2012 metų sezoną, kai niekam negirdėtas įžaidėjas tapo aukščiausio lygio žvaigžde kartu su New York Knicks komanda. Taip pat filme rodoma kokių sunkumų Jeremy turėjo prieš patekdamas į NBA.

12. Michael Jordan – To the Max
Geriausio visų laikų krepšininko Michael Jordano gyvenimo istorija.
 

11. Kobe Doin’ Work
Spike Lee dokumentinis filmas apie Kobe Bryantą pačiose svarbiausiose sezono rungtynėse prieš San Antonio „Spurs“ komandą.

10. Lenny Cooke 
Lenny Cooke istorija. Tai krepšininkas mokyklos krepšinio žaidėjų reitinguose, aplenkęs LeBroną ir Carmelo, tačiau niekada nepasiekęs NBA lygos dėl disciplinos stokos ir neteisingų sprendimų gyvenime.
 

9. Hooked
Tai filmas apie vieną geriausių krepšininkų, kuriam nepavyko patekti į NBA. Demetrius „Hook“ Mitchell galėjo siekti krepšininko karjeros, tačiau buvo priklausomas nuo narkotikų ir sučiuptas plėšiant parduotuvę.

8. Without Bias
Len Bias istorija yra viena skaudžiausių ir labiausiai aptarinėjamų istorijų NBA. 1986 metais antru šaukimu Boston „Celtics“ komanda pasirinko šį žaidėją, tačiau jau po dviejų dienų jis buvo rastas negyvas perdozavęs kokaino. Tuo metu Len Bias buvo vienas geriausių atletų, dažnai lyginamas su pačiu Michael Jordanu.
 

7. The Other Dream Team
Dokumentinis filmas apie 1992 m. Lietuvos krepšinio rinktinę, kuri tapo Lietuvos išsilaisvinimo iš Sovietų Sąjungos simboliu. Vedama Šarūno Marčiulionio ir Arvydo Sabonio, Lietuvos rinktinė laimėjo bronzos medalius Barselonos Olimpinėse žaidynėse.

6. Once Brothers
Istorija apie legendinius Europos krepšininkus – Drazen Petrovic ir Vlade Divac. Buvę geri draugai ir kartu atstovavę Jugoslavijos rinktinei, jie išsiskyrė ir palaikė skirtingas puses prasidėjus Jugoslavijos pilietiniam karui.

5. Benji
Tuo metu vienu iš perspektyviausių krepšininkų laikytu 17 metų vaikino iš Čikagos Ben Wilson istorija. Paauglys buvo nužudytas mokykloje įsiplieskusio konflikto metu.

4. Bad Boys
Istorijoje nedaug tokių komandų, kurių kas nors taip bijotų, kaip buvo bijoma Detroito „Pistons“ komandos 1980 – 1990 metais. Šiai komandai atstovavę vyrai dėl pergalės galėdavo padaryti viską. Visiškai viską.


3. More Than a Game – LeBron James

Vieno geriausių krepšininkų pasaulyje – LeBron James istorija. Filme rodomas jo ir jo komandos draugų (Sian Cotton, Dru Joyce III, Willie McGee, and Romeo Travis) žaidimas Amerikos mokyklų lygoje.

2. The Fab Five
Jalen Rose, Ray Jackson, Chris Webber, Juwan Howard, and Jimmy King penketo istorija. Šie vyrukai kardinaliai pakeitė įprastą krepšinį.

 http://www.youtube.com/watch?v=dwI3jiR6HgE

1. Hoop Dreams
Dviejų atletų – William Gates ir Arthur Agee istorija apie jų gyvenimus nuo vidurinės mokyklos iki universiteto laikų. Filme parodoma kaip krepšininkai auga nesaugiose gatvėse ir kiek daug sunkumų jiems čia iškyla norint tapti profesionaliais krepšininkais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.