TOP 10 perspektyviausių 2015 m. NBA naujokų biržos šaukimų

NBA Draft 20152014 m. NBA naujokų birža pasibaigė. Kas triumfuos, o kas pajaus kartėlį dėl savo pasirinkimų, pamatysime netolimoje ateityje. O NBA skautai dirba toliau ir vis žvalgosi į naujus talentus. Nors daugelis krepšinio ekspertų ir analitikų skirtingai vertina tuos pačius žaidėjus, visgi išskiriama dešimt jaunųjų krepšininkų, kurie turėtų būti pašaukti aukščiausiai kitoje NBA naujokų biržoje 2015 m.

10. Kelly Oubre, lengvasis krašto puolėjas, 18 m., 1,98 m, 93 kg, Kanzaso universitetas
Šis žaidėjas turi tvirtą kūną ir jį puikiai išnaudoja verždamasis link krepšio bei provokuodamas varžovų pražangas. Kairiarankis puolėjas gali ir moka rinkti taškus susikurdamas geras pozicijas arčiau krepšio, tačiau pataikymas iš trijų tašku zonos šlubuoja. Taip pat amerikietis per mažai išnaudoja dešinę pusę ir dažniausiai veržiasi tik pro kairiąją. Pagerinęs gynybą ir metimą iš tolimesnių distancijų, krepšininkas pakeltų savo žaidimą į kitą lygį.


9. Kristaps Porzingis
, sunkusis krašto puolėjas, 18 m., 2,13 m, 100 kg, „Baloncesto Sevilla“ (Ispanija)
Nepaisant to, jog latvis yra aukšto ūgio, jis pakankamai mobilus ir greitas. Aukštaūgis pasižymi minkštu metimu, kas leidžia būti pavojingam už baudos aikštelės ribų. Jaunasis Latvijos talentas gerai žaidžia abejomis rankomis arčiau krepšio bei tinkamai sugeba išnaudoti savo ūgį gynyboje (2013 m. vykusiame U18 Europos čempionate, žaidėjas atlikdavo net 4,9 bl. per rungtynes). Tačiau NBA skautai pabrėžia, jog šiam žaidėjui reikia būti agresyvesniam veržiantis link krepšio bei pagerinti kovą dėl atšokusių kamuolių.

8. Justise‘as Winslow, lengvasis krašto puolėjas, 18 m., 1,98 m, 100 kg, Duke‘o universitetas
Amerikietis yra iš tų žaidėjų, kurių neapkaltinsi pasyvumu bei simuliacijomis. Jis kovoja dėl kiekvieno kamuolio negailėdamas jėgų, greitai pereina iš puolimo į gynybą, pasižymi kibia gynyba bei sugeba gerai užsiimti poziciją kovojant dėl atšokusių kamuolių puolime. Tačiau J. Winslow neturi stabilaus metimo, nėra pats geriausias driblingo meistras ir per dažnai pasikliauna vien savo atletinėmis savybėmis.

7. Mario Hezonja, atakuojantysis gynėjas 19 m., 2,02 m, 91 kg, „Barcelona“ (Ispanija)
Tai vienas iš dviejų europiečių, kuriam prognozuojama šaukimas pirmajame dešimtuke. Kroatas moka išnaudoti savo ūgį ir puikiai susikuria patogias pozicijas atakuoti krepšį iš įvairių distancijų. Taip pat jo stiprioji pusė – žaidimas du prieš du ir geras pirmas žingsnis. Visgi, krepšininkui būtina pagerinti gynybą (trūksta komandinio supratimo) ir labiau susikoncentruoti į įvykius aikštelėje.


6. Myles‘as Turner‘is
, vidurio puolėjas, 18 m., 2,11 m, 110 kg, Teksaso universitetas
Pasak NBA analitikų, M. Turner‘is turi gerą krepšinio suvokimą ir instinktą blokuoti metimus. Centras patogiai jaučiasi atakuodamas iš vidutinio nuotolio bei gali įmesti tritaškį. Pagirtina kova dėl kamuolių po varžovų krepšiu ir mokėjimas laiku atlikti perdavimą, tik dar labiau padaro žaidėją pavojingesniu. Tačiau aukštaūgiui būdingas lėtumas (didelės pėdos lėtina krepšininką), atletiškumo stoka ir dažnos pražangos.

5. Cliff‘as Alexander‘is, sunkusis krašto puolėjas, 18 m., 206 m, 115 kg, Kanzaso universitetas
Su A. Stoudamire‘u lyginamo amerikiečio pagrindiniai koziriai yra sprogstamoji jėga ir žaidimas arčiau krepšio. Atakas dažnai užbaigia triuškinančiu dėjimu, kadangi yra tvirto sudėjimo. Be greičio, žaidėjas dar pasižymi pavydėtina kova dėl atšokusių kamuolių abejose aikštelės pusėse. Kaip didžiausios C. Alexander‘is silpnybės, įvardijama prasta gynyba ir mažas pataikymo procentas iš vidutinio nuotolio.

4. Stanley Johnson‘as, lengvasis krašto puolėjas, 18 m., 2,01 m, 108 kg, Arizonos universitetas
S. Johnson‘as ne veltui tapo naudingiausiu U18 FIBA Americas čempionato žaidėju. Žaidėjas yra tvirtas, atletiškas, tai išnaudoja dengdamas varžovus, gali gintis prieš tris skirtingas pozicijas. Puolime jaunasis talentas išnaudoja savo greitą pirmą žingsnį, nevengia kontakto verždamasis link krepšio, tačiau nėra savanaudis – sugeba atrasti laisvą komandos draugą. Puikiai kovoja dėl kamuolių, kaip trečiasis numeris, tačiau yra nestabilus metikas, dažnai pasirenka nepatogią poziciją atakuoti ir pakankamai daug klysta.


3. Karl‘as Towns‘as
, vidurio puolėjas, 18 m., 2,13 m, 113 kg, Kentukio universitetas
JAV ir Dominikos Respublikos pilietybę turintis vidurio puolėjas, krepšį tiksliai atakuoja tiek iš dviejų, tiek iš trijų taškų zonos. NBA analitikų yra vertinamas už gerą kamuolio valdymo techniką ir platų puolimo arsenalą. Varžovai šio vaikino prisibijo arčiau krepšio, tačiau daug klaidinančių judesių gali jį išvesti iš kantrybės. K. Towns‘as turi daug potencialo tapti puikiu centru, jeigu pagerins kojų darbą ir taps greitesnis.

2. Emmanuel‘is Mudiay, įžaidėjas, 18 m., 1,96 m, 91 kg, Guangdong Southern Tigers“ (Kinija)
Tai geriausiai vertinamas įžaidėjas 2015 m. NBA naujokų biržos klasėje ir vienas iš geriausių žaidėjų visoje biržoje. NBA ekspertus žavi šio žaidėjo nesustabdomi antpuoliai link krepšio, driblingas, greitis, atletiškas kūno sudėjimas ir begalė išprovokuojamų pražangų. Iš Kongo Demokratinės Respublikos kilęs žaidėjas, išsiskiria atkovotų kamuolių gausa, (vidurinėje mokykloje atkovodavo vidutiniškai net 10,2 kamuolio per rungtynes) atsižvelgiant į poziciją. Nors mėgsta į žaidimą įtraukti komandos draugus, tačiau nėra idealus atakų organizatorius – daro daug klaidų. Taip pat nepasižymi geru pataikymu iš tolimesnių distancijų ir kartais per daug užsižaidžia su kamuoliu. Prieštaringai vertinamas žaidėjo poelgis nežaisti universitete, o pradėti profesionalo karjerą Kinijoje. Gerai tai ar blogai – pamatysime ateityje.

1. Jahlil‘as Okafor‘as, vidurio puolėjas, 18 m., 2,11 m, 123 kg, Duke‘o universitetas
Šio amerikiečio ūgio ir jėgos kombinacija įvardijama kaip geriausia šioje biržos klasėje. Tai daro žaidėją ypatingu. Jaunasis talentas puikiai žaidžia, kuomet yra kontaktas su varžovu, puolime turi didelę įvairovę klaidinančių judesių ir yra geras kovotojas dėl atšokusių kamuolių – tiek puolime, tiek gynyboje. Puikus kojų darbas ir geras krepšinio suvokimas – tai dar dvi savybės, kurios priverčia NBA skautus suklusti. Tiesa, žaidėjui žūtbūt reikia pagerinti baudų pataikymo procentą ir šlubuojančią gynybą. Pagerinęs šiuos aspektus bei pridėjęs sprogstamosios jėgos, J. Okafor‘as, sulaukiantis palyginimų su pačiu T. Duncan‘u, gali tapti ryškia žvaigžde NBA padangėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.