Detroito miesto „blogi berniukai“

detroito pistonsTikriausiai, net peržvelgę visą krepšinio istoriją nerastume tokios emocionalios ir kovingos komandos kaip Detroito „Pistons“ 80-tųjų pabaigoje ir 90-tųjų metų pradžioje. Vieniems tai buvo herojų komanda, kuri aukodavosi ir žaidimui atiduodavo visą save, o kitiems tai buvo „blogų berniukų“ armija, kuri pergalės siekė įvairiausiais, dažnai, neleistinais būdais.

Isiah Thomas ir Bill Laimbeer duetas

„Blogų berniukų“ era prasidėjo 1981 metais, kai antru naujokų biržos šaukimu Detroito „Pistons“ komanda pasirinko daug žadantį įžaidėją iš Indianos universiteto – Isiah Thomas. Šis krepšininkas jau pirmose varžybose įrodė savo vertę ir pelnė 31 tašką. Žinoma, komandai jo vieno indėlio neužteko, ir pamatęs varžybas prieš Cleveland „Cavaliers“ komandą „Pistons“ vadovas Jack McCloskey pasakė: „Bill Laimbeer. Būtent tokio vaikino, kovotojo, reikia mūsų komandai, juk matėte – net pralošinėdamas 20 taškų jis grūmėsi su varžovais dėl kamuolių, stumdėsi su jais, agresyviai rinko taškus“. Vadovo troškimas išsipildė, ir Bill papildė Detroito komandos gretas. Deja, iki 1987 metų „Pistons“ komanda nenužengė toliau nei iki konferencijų pusfinalio, o lygoje dominavo Boston „Celtics“ ir Los Angeles „Lakers“ komandos su Larry Bird ir Magic Johnson priešakyje.

Komandos papildymas ir „blogų berniukų“ eros pradžia

1985 metais „Pistons“ komandą papildė Joe Dumars (kuris sezono pradžioje nekentė Detroito miesto, komandos ir savo komandos draugų) ir Rick Mahorn, kurie puikiai įsiliejo į komandos žaidimą ir padėjo siekti jai pergalių. Tiesa, sezonas buvo nenusisekęs ir „Pistons“ iškrito jau pirmame atkrintamųjų varžybų raunde nusileidusi Atlantos „Hawks“ ekipai. Po šių varžybų komandos treneris Chuck Daly ir kapitonas Thomas nusprendė, kad norint žaisti šioje konferencijoje reikia atletiškos ir agresyvios komandos.

Įgyvendinant šiuos planus 1986 metais į komandą buvo priimti nauji, fiziškai stiprūs, atletiški, gynybinio stiliaus žaidėjai: Dennis Rodman, John Salley ir Adrian Dantley. Dennis Rodman stebino fanus savo kovojimo dėl kamuolių technika bei tuo, kad krepšinį žaisti pradėjo tik būdamas 19 metų. John Salley buvo žvaigždė, kuri mėgo imtis iniciatyvos ir dažnai laikyti kamuolį savo rankose, bet atvykus į „Pistons“ komandos draugai jam pasakė, kad to nebus, čia jis turės žaisti komandiškai, daryti viską dėl pergalės, o ne dėl asmeninės statistikos. Prie komandos prisijungus šiems vyrukams ir prasidėjo tikroji „blogų berniukų“ era.

1987 m. kova su Larry Birdu

1987 metais konferencijos finale Detroito komanda susitiko su galinga Larry Bird „Celtics“ komanda. Visos serijos metu buvo aiškiai matyti, kaip „Pistons“ aukštaūgiai Bill Laimbeer ir Rick Mahorn itin šiurkščiai stabdė Bostono miesto komandos lyderį: statė prieš jį neleistinas sienutes, trankė per rankas, baudavo taip, kad po baudos Bird dar ilgai nesikeldavo nuo žemės. Esant lygiam serijos rezultatui (2 – 2), paskutinėm penktųjų varžybų sekundėm einant į pabaigą „Pistons“ komanda pirmavo vienu tašku, tačiau likus trim sekundėm Isiah Thomas, negavęs prašytos minutės pertraukėlės, suklydo išsimesdamas kamuolį į Larry Bird rankas ir komanda pralošė vienu tašku. Paskutinėse varžybose Bostone, „Pistons“ taip pat pralošė po labai įtemptų varžybų.

Po šių varžybų Detroito komandos kapitonas įsivėlė į itin nemalonų rasistinį incidentą. Vienas žurnalistas ėmė iš Isiah Thomas interviu ir paklausė ką mano apie „Celtics“ žvaigždę Larry Bird ir ar pritaria Dennis Rodman nuomonei apie jo rasę. Juokdamasis Isiah pasakė, kad: „taip, tikriausiai, jeigu Larry būtų juodaodis, jis būtų tik eilinis juodas krepšininkas“. Šie žodžiai dar ilgai jam nedavė ramybės, Larry Bird jį apkaltino rasizmu, o Thomas turėjo paaiškinti savo žodžius lygai ir visam pasauliui.

Pirmoji kova dėl NBA čempionų žiedų

Po metų, 1988 Detroito „Blogi berniukai“ nepakeitė savo žaidimo stiliaus ir toliau skriaudė ir traumavo savo varžovus. Dominique Wilkins yra pasakęs: „Kai jie tave bloškia ant žemės 5 kartus iš eilės įsiunti ir negali galvoti apie nieką išskyrus kerštą.Ttaip pamiršti žaidimą ir leidi „blogiukams“ laimėti“. Prieš žengiant į konferencijų finalą „Pistons“ susitiko su Čikagos „Bulls“ komanda ir legendiniu Michael Jordan. Detroito komandai buvo nesvarbu jo žvaigždės statusas, jis buvo stumdomas ir daužomas, kaip bokso kriaušė. Ypač Jordano nemėgo Isiah Thomas, nes jis nuviliojo Čikagos fanus nuo jo (Thomas užaugo ir pradėjo žaisti krepšinį Čikagoje, jis čia būdavo viena didžiausių sporto žvaigždžių). Konferencijų finale „blogiukai“ atsirevančavo Bostonui ir žengė į NBA finalą, kur susitiko su geru Isiah Thomas draugu Magic Johnson ir jo Los Angeles „Lakers“ ekipa. Deja, komandų kapitonų draugystė nutrūko jau pirmose varžybose, kai Magic‘as neapsikentęs agresyvaus žaidimo prieš jį nubloškė besiveržiantį Isiah ant žemės.

Pirmaujant seriją rezultatu 3 – 2 „Pistons“ komanda ir toliau mušė varžovus, bet 6-tų varžybų antrajame kėlinyje Isiah Thomas išsisuko čiurną ir į rūbinę buvo išneštas su medikų pagalba. Prasidėjus trečiajam kėliniui kapitono koja atrodė baisiai, Bill Laimbeer, pamatęs ją, pagalvojo „Kaip jis ją įkiš į sportbatį?“, bet Isiah nepasidavė, žengė į aikštelė ir pasiekė dar dabar nenugalėtą rekordą – per trečiąjį kėlinį pelnė 25 taškus. Likus mažiau nei sekundei „Pistons“ pirmavo 1 tašku ir kai jau atrodė NBA žiedai jų rankose, buvo sušvilpta labai abejotina pražanga prieš Kareem Abdul Jabbarą. Puolėjas sumetė abu baudos metimus ir išplėšė pergalę „Lakers“ ekipai. 7-tose varžybose „blogi berniukai“ atrodė palūžę psichologiškai, Isiah Thomas kamavo čiurnos skausmai, o „Pistons“ turėjo pripažinti varžovų pranašumą rezultatu 108 – 105.

„Jordan Rules“

1989 metus „Pistons“ pradėjo iškeisdami Dantley į Mark Aguirre, kuris nesutarė su savo Dalaso „Mavericks“ ekipa. Šiuos mainus smerkė daugelis fanų, tačiau visi kritikai nutilo, kai komanda per sezoną laimėjo 63 varžybas. Atkrintamose Detroito komanda vėl susitiko su Čikagos komanda ir Michael Jordan. Pirmose varžybose Jordan spindėjo, tempė komandą į pergalę, jam netrukdė net grubios pražangos prieš jį. Po šitų varžybų komandos treneris Chuck Daly 4-tą valandą ryto sulaukė Isiah Thomas skambučio, kuris gyrėsi radęs planą, kaip sustabdyti patį Jordaną. Taip gimė „Jordan Rules“ (Jordano taisyklės). Jos bylojo, kad prieš Jordaną galima dvigubinti, trigubinti gynybą, naudoti itin daug jėgos, mušti, stumdyti jį, leisti pelnyti taškus bet kam tik ne Jordanui. Taip buvo sustabdyta visa Čikagos komanda,o „Pistons“ dar kartą žengė į NBA finalą.

Kerštas

Finale „blogi berniukai“ vėl susitiko su „Lakers“ komanda. „Lakers“ jau po antrų varžybų atrodė pasimetusi, nuo grubios kovos visiems žaidėjams skaudėjo raumenis, Magic‘ą ir kitus žaidėjus traukdavo mėšlungis. Taip „Pistons“ atkeršijo ir iškovojo pirmąjį čempionų titulą komandos istorijoje nušlavusi priešininkus 4 – 0. Finalo naudingiausiu žaidėju tapo Joe Dumars. Taip pat 4-tos finalo varžybos buvo paskutinės varžybos Kareem Abdul-Jabbar karjeroje.

1990 metų sezonas ir antras čempionų trofėjus

Detroito „Pistons“ ir „blogi berniukai“ apgynė čempionų titulą ir 1990 metais. Sezone pasiekusi 59 pergales, komanda lengvai pradėjo atkrintamąsias ir konferencijos finale vėl susitiko su Čikagos komanda. Šį kartą Jordanui padėjo ir Scotty Pippenas, bet „blogi berniukai“ išjungė iš žaidimo ir šį žaidėją bei vėl žengė į NBA finalą. Čia lemiamose varžybose Vinnie Johnsonui smeigus taiklų tolimą metimą likus 0.07 sekundės „Pistons“ nugalėjo Portlando „Trail Blazers“ ekipą. Nuo to laiko Vinnie Johnsonas yra vadinamas „agentu 007“, o Isiah Thomas buvo apdovanotas finalo naudingiausio žaidėjo titulu.

„Blogų berniukų“ komandos iširimas

1991 metai tapo paskutiniai „blogų berniukų“ metai. Nors „Pistons“ ir turėjo gerą sezoną, jai nepavyko pasipriešinti iškilusiai Michael Jordan žvaigždei. Rytų konferencijos finale „Pistons“ komanda buvo nušluota rezultatu 4 – 0. Ketvirtosios konferencijos finalo varžybos buvo įsimintos ir tuo, kad „blogi berniukai“ paliko aikštę dar nepasibaigus pagrindiniam rungtynių laikui, nes nenorėjo pasveikinti ir paspausti rankų savo priešininkams.

Po šio sezono „Pistons“ niekada nesugebėjo peržengti konferencijos finalo ir Čikagos „Bulls“ barjero. Joe Dumars, Dennis Rodman, John Salley buvo išmainyti į kitas komandas, o Bill Laimbeer ir Isiah Thomas baigė savo karjeras 1993 ir 1994 metais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.