11 unikaliausių firminių judesių NBA istorijoje

Kareem-Abdul-Jabbar–skyhookTikriausiai, daugelis krepšinį žaidžiančių mėgėjų aikštelėje mėgsta atkartoti savo mėgstamų krepšinio žvaigždžių judesius ir įkrovę kamuolį iš viršaus surinka „LeBron Jamees!!“ ,ar pataikę tolimą metimą mintyse prilygina save su pačiu Ray Allen. NBA gausu žaidėjų kurie neatkartoja, o patys sukuria savo „firminius“, unikalius judesius ir jais žavi viso pasaulio žiūrovus. Šiame straipsnelyje pristatysiu 11 unikaliausių firminių judesių ir juos išradusius krepšininkus.

11. Tony Parker – floater.
Prancūzijos rinktinės žvaigždė, šiais metais tapęs NBA čempionu, itin dažnai mėgsta savo atakas užbaigti štai tokiais metimais, kuriuos sudėtinga pasiekti ir nublokuoti net priešininkų vidurio puolėjams.

10. George Gervin – finger roll.
George Gervin, dar vadinamas „ledo žmogumi“, mėgo po dvižingsnio kamuolį grakščiai įridenti į krepšį nuo pirštų galiukų.

9. Jamal Crawford – shake-n-bake.
Jamal, neabejotinai, yra vienas iš geriausiai kamuolį valdančių žaidėjų NBA lygoje, o jo firminis shake-n-bake driblingas privertė suklupti tikrai ne vieną gynėją.

8. Rajon Rondo – behind-the-back ball fake.
Nors šio judesio išradėjas yra ne pats Rajon, jis šitaip apgaudinėja varžovus itin dažnai ir sėkmingai.

7. Dirk Nowitzki – one-legged fadeaway.
Sunkiausiai uždengiamas (o gal išvis neuždengiamas) metimas visoje lygoje. Daugeliui gynėjų ir taip sunku uždengti tokio ūgio metikus, o kai šie dar nuo vienos kojos atšoka atgal tai tampa tiesiog neįmanoma.

6. Magic Johnson – no-look pass.
Vienas geriausių kada nors rungtyniavusių įžaidėjų – Magic Johnson. Kaip įžaidėjas būdamas neįprastai aukštas jis vis vien puikiai matydavo aikštelę, o jo perdavimų nespėdavo perskaityti joks gynėjas. Jis puikiai skaitydavo žaidimą ir savo perdavimais nežiūrint į adresatą priversdavo fanus šėlti.

5. Manu Ginobili – Euro-step.
Šį judesį į NBA atnešė mūsų tautietis – Šarūnas Marčiulionis. Euro-step plačiai paplitęs ir šiomis dienomis, nes gerai jį išmokus, galima lengvai apgauti varžovą ir lengvai pelnyti taškus.

4. Dominique Wilkins – tomahawk dunk.
Žmogus nejaučiantis žemės traukos, „The Human Highlight Film“ buvo pagrindinis varžovas Michael Jordanui per dėjimų konkursus.

3. Allen Iverson – crossover.
Žaidėjas, kuris savo crossoveriu privertė suklupti patį Michael Jordan – Allen Iverson. Savo driblingo judesiais jis apgaudavo visus varžovus ir susikurdavo sau erdvės metimo atlikimui.

2. Hakeem Olajuwon – Dream shake.
Vienas mėgstamiausių mano judesių. Šiuo judesiu Hakeem priversdavo šokinėti ne vieną varžovą. Atrodo, jis sukinėdavosi ir apgaudinėjo varžovus tol, kol galėdavo laisvas išmesti kamuolį į krepšį.

1. Kareem Abdul-Jabbar – skyhook.
Manei, kad kablį išrado Einikis? Deja, turiu tave nuvilti. Metimą kabliu išrado vienas geriausių NBA vidurio puolėjų – Kareem Abdul-Jabbar. Kai ilgarankis 218 cm. centras meta kabliu jo neįmanoma uždengti. Tikriausiai dėl to jis ir yra rezultatyviausias lygoje pelnęs 38 387 taškus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.