TOP 20 NBA žaidėjų pravardžių: „Paštininkas“, „Ledo žmogus“ ir kiti

Pistol PeteDaugelis profesionalių sportininkų turi pravardes. Ne išimtis ir krepšininkai. Ypač tuo išsiskiria NBA lygoje rungtyniaujantys atletai. Kai kurias iš jų sugalvoja aistruoliai, sporto apžvalgininkai ar patys žaidėjai. Dažnai pravardės būna tiesiog vardo ar pavardės sutrumpinimai bei inicialai (pvz.: Chris Paul – CP3, Carmelo Anthony – Melo). Krepšininkai pravardes užsitarnauja dėl savo žaidimo stiliaus ir asmenybės ypatumų. Kai kurios jų vartojamos tik tarp krepšininkų, o kitos taip „prilimpa“, jog tampa naujuoju krepšininko vardu ir yra linksniuojamas tiek sirgalių, tiek žiniasklaidos atstovų. Tad pateikiame dvidešimt geriausių pravardžių, kurios lydi ir lydės krepšininkus visą gyvenimą.

20. „The Glide“ – Clyde Drexler
C. Drexler taip lengvai judėdavo aikštėje, jog atrodydavo tarsi sklendžia oru. Jo skrydžiai link varžovų krepšio ir galingi dėjimai atrodė nereikalauja iš amerikiečio didelių pastangų. Clyde ilgai sugebėdavo išsilaikyti ore, kas ir paskatino užsidirbti tokią pravardę.


19. „The Admiral“ – David Robinson

D. Robinson tarnavo kariniame jūrų laivyne (tai pasitarnavo pravardei gauti), buvo ramus, sunkiai besitreniruojantis krepšininkas ir lyderis aikštelėje bei puikus žmogus už jos ribų. Todėl galima teigti, kad „Admirolu“ vadinamas krepšininkas pelnytai.


18. „The Diesel“ – Shaquille O‘Neal

Agresyviam Sh. O‘Neal žaidimui apibūdinti buvo sugalvota daug vardų. Tačiau žinomiausias išliko „The Diesel“. Galingu savo sudėjimu, tarsi sunkvežimis, Sh. O‘Neal skindavosi kelią link krepšio rungtynės po rungtynių ir tai jam sekėsi puikiai.

17. „Mr. Clutch“ – Jerry West
J. West mokėjo pelnyti taškus tuomet, kai to labiausiai reikėjo komandai. Paskutiniais rungtynių momentais jis jausdavosi lyg žuvis vandenyje. Jis buvo itin gerbiamas krepšininkas, todėl neveltui jo siluetas puikuojasi NBA logotipe.

16. „The Big Fundamental“ – Tim Duncan
T. Duncan nėra iš tų žaidėjų be kurio gražiausių epizodų dešimtukas neapseitų. Tačiau jis dėl to nesijaudina, nes jam svarbu laimėti. Jo žaidimas nėra paremtais įspūdingais dėjimais, priešingai – Tim remiasi krepšinio pagrindais ir svarbiausiais elementais. Ir „San Antonio Spurs“ veidas tai daro sėkmingai – to patvirtinimas yra 5 NBA čempiono žiedai.


15. „King James“ – LeBron James

Kai kurie krepšinio ekspertai bei sirgaliai įsitikinę, jog karaliaus pravardę L. James gavo per anksti ir nepelnytai, tačiau pažvelgus į jo nesustabdomą žaidimą ir jau dabar iškovotus titulus, galima argumentuotai nesutikti.


14. „Half Man Half amazing“ – Vince Carter

V. Carter turi dar dvi gerai žinomas pravardes „Air Canada“ ir „Vinsanity“, tačiau ši labiausiai apibrėžia jo neįtikėtinus skrydžius ir dėjimus per varžovų galvas. Vieno geriausių dėjimų specialisto per visą krepšinio istoriją nuostabios šuolio galimybės tiesiog priverčia atvėpti žandikaulį ir kartais atrodo, kad tai ne žmogaus galimybių riboms.


13. „The Black Mamba“ – Kobe Bryant

Tai vienas iš atvejų, kai pats žaidėjas sugalvojo sau pravardę. Black mamba – tai labai nuodinga, agresyvi ir greita gyvatė. Visi šie epitetai puikiai apibūdina Kobe žaidimą, kuris pasižymi šaltakraujiškumu.

12. „The Pearl“ – Earl Monroe
Krepšininkas šią pravardę gavo besimokydamas koledže, kuomet vienas rašytojų taip apibūdino E. Monroe 12 iš eilės rungtynių seriją, kai buvo pelnoma bent 40 taškų. Ši pravardė gerai fonetiškai skambėjo su vardu, todėl greitai tapo įsimenama sirgaliams ir lydėjo visą žaidėjo karjerą.

11. „Chocolate Thunder“ – Darryl Dawkins
Galingai sudėtas amerikietis tiesiog su trenksmu drebindavo krepšinio lankus ir stovus. 1979 m. per vieną sezoną netgi sutrupino dvi krepšinio lentas. D. Dawkins mėgo savo dėjimams duoti įvairius keistus vardus. Vienas iš jų, „Chocolate Thunder“, tapo itin populiarus ir iki šiol krepšininkas dalina autografus pasirašydamas šiuo vardu.


10. „The Answer“ – Allen Iverson

Šis nedidukas gynėjas atlikdavo neįtikėtinus triukus aikštelėje ir buvo bene vienintelis atsakymas, kodėl „Philadelphia 76-ers“ buvo laiminti ekipa. Jis turėdavo atsakymą į kiekvieno varžovo veiksmus.


9. „The Human Highlight Film“ – Dominique Wilkins

Tai žaidėjas, pasižymėjęs vienais iš galingiausių dėjimų per visą NBA istoriją. Tačiau kartu ir vienais iš gražiausių. Per kiekvienas rungtynes iš D. Wilkins buvo galima tikėtis reto grožio epizodų ir akimirkų, kurių nei sirgaliai, nei varžovai ilgai nepamirš.

8. „World B. Free“ – Lloyd Bernard Free
Tokia pravarde žaidėją pakrikštijo draugas dėl Lloyd B. Free sugebėjimo pataikyti iš bet kurios aikštelės vietos ir puikaus šuolio bei dėjimų. Visi taip įprato kreiptis į krepšininką minėta pravarde, jog šis nusprendė oficialiai pasikeisti vardą ir tapo World B. Free.

7. „The Dream“ – Hakeem Olajuwon
Hakeem pasižymėjo didelėmis rankomis, puikiu metimu iš vidutinio nuotolio, ūgiu – 2,13 m ir nepriekaištinga gynyba.. Jis buvo ne tik lyderis, bet ir nuostabi asmenybė. Jis buvo svajonių centras, kurį troško turėti kiekviena komanda. Ši pravardė tai įamžino.

6. „The Mailman“ – Karl Malone
„Utah Jazz“ simbolis pasižymėju tvirtu kūno sudėjimu, tačiau kartu turėjo ir minkštą metimą iš tolimesnių distancijų. Su kita NBA legenda, nuostabių perdavimų meistru J. Stockton, Karl puikiai žaisdavo du prieš du, bet taip pat puikiai galėjo atakuoti atsitraukęs arba ataką užbaigti triuškinančiu dėjimu. Kitaip tariant, kaip tikras paštininkas, siuntinį pristatydavo į vietą.


5. „The Iceman“ – George Gervin

G. Gervin šią pravardę užsitarnavo dėl savo šaltakraujiškumo aikštelėje ir sugebėjimo beveik neprakaituoti – netgi po išsunkiančių treniruočių ar varžybų. Žaidėjas turėjo savo stilių, išlikdavo ramus ir šalto proto, todėl tokios pravardės nusipelnė neveltui.


4. „Air Jordan“ – Michael Jordan

Niekam ne paslaptis, jog geriausiu pasaulio krepšininku tituluojamas M. Jordan aikštelėje buvo tikras stebukladarys. Skriejimas link krepšio su išskleistomis kojomis tapo firminiu krepšininko dėjimu, kuris išliks amžinai. Pažvelgus į M. Jordano sugebėjimą ilgai išsilaikyti ore, susidaro įspūdis, kad jis iš tikrųjų mokėjo skraidyti. Būtent tai ir apibūdina ši pravardė.


3. „Pistol Pete“ – Pete Maravich

Puikus metikas šią pravardę gavo dar prieš patekdamas į NBA. Priežastis – P. Maravich žemas ir iš šono metimas. Tačiau ši pravardė puikiai įkūnijo ir Pete sugebėjimus aikštelėje – žaidėjas tiesiog stebėtinai taikliai sušaudydavo varžovų krepšį tarsi iš pistoleto. Netgi ant P. Maravich marškinėlių buvo rašoma jo pravardė.

2. „The Doctor“ („Dr J“) – Julius Erving
Šią puikiai pritapusią pravardę sugalvojo J. Erving draugas. Iš pradžių Julius sugalvojo savo draugui pravardę „The Professor“, o šis atsilygino jį pramindamas „The Doctor“ dėl J. Erving sugebėjimų valdyti situaciją, kuomet varžovai naudoja įvairiapusę gynybą. Atletas puikiai išsisukdavo iš gynybos gniaužtų atlikdamas sudėtingą metimą ar galingą dėjimą. Vėliau pravardė buvo tiesiog sutrumpinta iki „Dr J“.


1. „Magic Johnson“ – Earvin Johnson

2,06 cm ūgio įžaidėjo pravardė tapo tokia populiari, jog buvo galima sumaišyti su tikruoju vardu. E. Johnson šia pravarde buvo tituluotas dar būdamas 15 m. Tai padarė vienas sporto apžvalgininkas po mokyklos rungtynių, kuriose būsima NBA žvaigždė įmetė 36 taškus, atkovojo 16 kamuolių ir atliko 16 rezultatyvių perdavimų. Stebuklingų perdavimų meistras per kiekvienas rungtynes surengdavo tikrą šou.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.