Mantas Kalnietis į NBA?

Mantas KalnietisMantas Kalnietis ir Linas Kleiza šią savaitę yra pačiame dėmesio centre, nes abu jie pretenduoja tapti Kauno Žalgirio žaidėjais. Apie Liną Kleizą jau rašėme, o dabar atėjo ir M.Kalniečio eilė.

Mantui Kalniečiui šiuo metu yra 28 metai (gimimo data 1986-09-06). Profesionaliam krepšininkui toks amžius – pati branda. Tiesa, 195cm ūgio gynėjas praktiškai visą 2014-2015 sezoną praleido dėl traumos. Sezono pabaigoje savo iniciatyva nutraukęs kontraktą su Krasnodaro Lokomotiv-Kuban parvyko į Lietuvą, kur jam buvo atlikta operacija. Krepšininkas tokį sprendimą priėmė norėdamas iki vasaros pilnai pasveikti ir išbandyti savo jėgas NBA vasaros stovykloje. Gynėjo galimybes aikštelėje panoro įvertinti Indiana Pacers komandos treneriai.

Video reportažas apie Manto Kalniečio „sugrįžimą“ po traumos

Taip pat Mantas Kalnietis nori patekti ir į Lietuvos nacionalinės krepšinio rinktinės sudėtį bei 2015 metų rugsėjį padėti mūsų šalies komandai Europos krepšinio čempionato kovose. Primename, kad būtent rinktinės pasirengimo procese krepšininkas praėjusią vasarą ir patyrė ganėtinai sunkiai peties traumą, dėl kurios buvo priverstas praleisti beveik visą 2014-2015 metų sezoną.

Patirtos traumos epizodas

Šią savaitę buvo daug kalbama ir apie gynėjo sugrįžimą į Kauno Žalgirio klubą, kuriame jis rungtyniavo nuo 2006 iki 2012 metų. Kaip teigia pats Mantas Kalnietis, žodinis susitarimas su Kauno komanda pasiektas. Ar jis įsigalios ir raštiškai priklausys nuo to, kokį verdiktą priims Indianos Pacers klubas. Krepšininkas pirmumą teiktų NBA lygos komandai. Visgi, mūsų nuomone daugiau šansų M.Kalnietį išvysti Žalgirio žaidėjų gretose. Kodėl? Visų pirma, krepšininkas buvo operuotas praėjusiais metais ir gydėsi beveik visą sezoną. Toks faktas, gerai sportinei formai pliusų neprideda. Taip pat krepšininkas ir šiais metais gulėsi ant operacinio stalo ir dar tęsia reabilitacijos procesą.

Sunku įsivaizduoti, kaip po tokių metų krepšininkui pavyktų sėkmingai pulti ir gintis prieš atletiškus amerikiečius. Tuo labiau, kad gynyba niekada nebuvo stiprioji Manto Kalniečio pusė. Nors gynėjas pasižymi ypatingu šoklumu ir greičiu, tačiau sėkmingam darbui gynyboje jam akivaizdžiai trūksta atletiškumo.

Su atletiškumo stoka susidūrė ir kiti Lietuvos gynėjai bandę laimę NBA lygoje. Tai Šarūnas Jasikevičius ir Arvydas Macijauskas. Krepšininkai pagrinde šildė atsarginių suolelį, o į aikštelę išbėgdavo tik epizodiškai. Dažniausiai tada, kai varžybų lemtis jau buvo aiški. Kur kas geriau NBA sekėsi Šarūnui Marčiulioniui, tačiau jo ir fizinės galimybės gerokai skyrėsi nuo minėtų krepšininkų. Tvirtai sudėtas Š.Marčiulionis sugebėjo palikti pakankamai ryškų savo pėdsaką NBA lygoje.

Grįžtant prie M.Kalniečio, ko gero, daugelis Lietuvos krepšinio mėgėjų norėtų, kad jis pravertų NBA duris ir papildytų negausias lietuvių gretas stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje. Žinoma, su tokia sąlyga, jeigu Mantas Kalnietis nebūtų suoliuko šildytojas, o gal net ir išsiųstas į antrinę NBA D lygą. Tokiu atveju visi, na bent jau kauniečiai tai tikrai, mieliau sutiktų matyti jį atstovaujantį Žalgirio klubą ir išnaudojantį visą savo potencialą.

Manto Kalniečio krepšinio įgūdžių įvertinimas

One thought on “Mantas Kalnietis į NBA?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.