Geriausi MKL žaidėjai 2014-2015

Pasibaigus 2014-2015 metų Moksleivių krepšinio lygos sezonui buvo oficialiai paskelbti geriausi MKL žaidėjai ir žaidėjos. Į vaikinų čempionato simbolinį penketą buvo įtraukti šie jaunieji krepšininkai.

2014-2015 metų sezono MKL vaikinų čempionatų simbolinis penketas:

• Grantas Vasiliauskas (Alytaus sporto ir rekreacijos centras)
  • Tomas Balčiūnas (Sabonio krepšinio centras)
  • Arnas Velička (Kauno krepšinio mokykla „Aisčiai“)
  • Jokūbas Švambaris (Š.Marčiulionio krepšinio akademija)
  • Laurynas Beliauskas (V.Knašiaus krepšinio mokykla)

2014-2015 metų sezono MKL merginų čempionatų simbolinis penketas:

• Saulė Kaupytė (V.Knašiaus krepšinio mokykla)
  • Laura Juškaitė (Vilniau krepšinio mokykla)
  • Martyna Petrėnaitė (Biržų sporto mokykla)
  • Dalia Donskichytė (Vilniaus krepšinio mokykla)
  • Livija Sakevičiūtė (Kauno krepšinio mokykla „Aisčiai”)

Naudingiausi 2014-2015 sezono MKL krepšininkai:

Jaunimo (gim. 1996 m.) krepšinio čempionatas „Olimpinė taurė“
Augustas Pampikas, Šiaulių krepšinio akademija „Saulė“, 14 rungt., vid.: 22,6 efek.

Jaunių A (gim. 1997 m.) krepšinio čempionatas

Arūnas Mikalauskas, Vlado Knašiaus krepšinio mokykla, 22 rungt., vid.: 25,55 efek.

Jaunių B (gim. 1998 m.) krepšinio čempionatas
Gytis Masiulis, Kauno krepšinio mokykla, „Aisčiai“ 20 rungt., vid.: 26,45 efek.

Jaunių merginų (gim. 1997-98 m.) krepšinio čempionatas
Martyna Petrėnaitė, Biržų sporto mokykla, 11 rungt., vid.: 35,27 efek.

Jaunučių A (gim. 1999 m.) krepšinio čempionatas
Grantas Vasiliauskas, Alytaus sporto ir rekreacijos centras, 21 rungt., vid.: 33,14 efek.

Jaunučių B (gim. 2000 m.) krepšinio čempionatas
Tomas Balčiūnas, Sabonio krepšinio centras, 22 rungt., vid.: 35,23 efek.

Jaunučių merginų (gim. 1999-00 m.) krepšinio čempionatas
Livija Sakevičiūtė, Kauno krepšinio mokykla „Aisčiai“, 18 rungt., vid.: 29,33 efek.

Vaikų berniukų A (gim. 2001 m.) „Manija“ krepšinio čempionatas
Rokas Rutkus, Plungės sporto ir rekreacijos centras, 22 rungt., vid.: 25,45 efek.

Vaikų berniukų B (gim. 2002 m.) „Manija“ krepšinio čempionatas

Ąžuolas Tubelis, Vilniaus krepšinio mokykla, 20 rungt., vid.: 27,45 efek.

Vaikų mergaičių C (gim. 2001 ir jaun.) „Manija“ krepšinio čempionatas
Saulė Kaupytė, Vlado Knašiaus krepšinio mokykla, 18 rungt., vid.: 42,94 efek.

Rezultatyviausi 2014-2015 sezono MKL žaidėjai

Saulė Kaupytė (V.Knašiaus KM) – 18 rungt., vid. 34,33 tšk.
Martynas Varnas (Kauno KM „Aisčiai“) – 12 rungt., vid. 30,17 tšk.

Daugiausiai kamuolių atkovoję žaidėjai

Saulė Kaupytė
(V.Knašiaus KM) – 18 rungt., vid. 21,00 atk. kam.
Tomas Balčiūnas (Sabonio KC) – 22 rungt., vid. 20,64 atk. kam.

Daugiausiai metimų blokavę žaidėjai

Livija Sakevičiūtė
(Kauno KM „Aisčiai“) – 18 rungt., vid. 4,50 blk.
Einaras Tubutis (V.Knašiaus KM) – 20 rungt., vid. 3,75 blk.

Daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlikę žaidėjai

Karolina Kazočiūnaitė
(Alytaus SRC) – 19 rungt., vid. 6,37 rez. per.
Tautvydas Kupstas („Tornado“ KM) – 20 rungt., vid. 8,15 rez. per.

Daugiausiai kamuolių perėmę žaidėjai

Dalia Donskichytė (Vilniaus KM) – 18 rungt., vid. 8,22 per.
Domas Šelekas (Kėdainių SC) – 19 rungt., vid. 5,21 per.

Laurynas Beliauskas (V.Knašiaus KM) – 16 rungt., 42,73%, 47/110

Iš viso šiame MKL sezone vyko 12 čempionatų. Taip pat buvo išrinkti geriausi šio sezono MKL treneriai ir komandos.

Geriausias vaikinų treneris – Tomas Purlys

Geriausiu metų vaikinų treneriu tapo Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos treneris Tomas Purlys. Treneris su savo auklėtiniais „marčiulioniukais“ iškovojo Vaikų berniukų B (gim. 2002 m.) krepšinio čempionato „Manija“ aukso medalius. Trylikamečiai krepšininkai šį sezoną laimėjo visas 22 žaistas rungtynes (18 reguliarus sezonas, 2 ketvirtfinalis, 2 finalo ketvertas). Šios T.Purlio treniruojamos komandos pergalių serija tęsiasi dar ilgiau. Nesėkmės vilniečiai jau nepatyrė dvejus metus iš eilės ir šventė 48 pergales iš eilės.

Geriausia merginų trenerė – Ina Revinskienė

Geriausia metų merginų trenere tapo Vilniaus krepšinio mokyklos specialistė Ina Revinskienė. I.Revinskienė su savo Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtinėmis tapo vyriausiųjų merginų (gim. 1997-98 m.) čempionėmis. Jos Jaunių merginų pirmenybėse šį sezoną laimėjo visas 18 žaistų rungtynių ir pelnytai tapo čempionėmis.

Metų komandos

Metų vaikinų komanda pripažinta Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos I-oji jaunių, gim. 1997 m., ekipa. Gintaro Pociaus vadovaujami „marčiulioniukai“ reguliariame sezone iškovojo 15 pergalių, patyrė 3 nesėkmes bei užėmė antrąją vietą. Ketvirtfinalyje vilniečiai įveikė Antano Sireikos krepšinio akademiją, pusfinalyje Sabonio krepšinio centrą, o finale 96:86 įveikė Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos komandą ir šeštąjį kartą kėlė čempionų taurę.

Metų merginų komanda tapo Vilniaus krepšinio mokyklos vaikų mergaičių, gim. 2001-02 m., ekipa. Vilniaus KM mergaitės į finalo ketvertą Klaipėdoje vyko neturėdamos favoričių statuso. Tačiau darnus žaidimas tiek puolime, tiek gynyboje leido vilnietėms iškovoti Vaikų mergaičių C čempionato aukso medalius.

Metų iššūkio komanda pripažinta Vilniaus krepšinio mokyklos II-oji jaunių vaikinų, gim. 1998 m., komanda. Onos Dindaitės-Mukienės vadovaujami vilniečiai laimėjo trečiojo diviziono sidabrą, įveikė antrojo diviziono atkrintamąsias ir finalo ketverte užėmė I-ąją vietą bei suklupo tik 1 diviziono atkrintamosiose kovose.

Daugiausiai apdovanojimų šį sezoną, vaikinų grupėje, pelnė Š.Marčiulionio KA, merginų grupėje – Vilniaus KM. Vilniaus KM direktorius yra žinomas treneris Šarūnas Sakalauskas.