Europos žaidynės 2015: Krepšinis 3×3

europos zaidynes 20152015 metų birželio mėnesį Azerbaidžano sostinėje Baku vyksta Europos žaidynės. Tai pirmą kartą organizuojamas toks sporto renginys. Viena iš sporto šakų yra ir krepšinis. Tiesa, krepšinio turnyro formatas yra kiek kitoks nei esame įpratę. Žaidžiama pagal gatvės krepšinio taisykles – 3×3. Skirtumas tik tas, kad trijulių turnyras vyksta krepšinio arenose, o ne lauko aikštelėse.

Lietuva taip pat dalyvauja pirmųjų Europos žaidynių krepšinio čempionate. Deleguota tiek vyrų, tiek ir moterų krepšinio komandos. Siūlome susipažinti su mūsų šalies komandomis.

Vyrų 3×3 komandos sudėtis:

Ovidijus Varanauskas
Vitalijus Lukša
Darius Tarvydas
Giedrius Marčiukaitis

Moterų 3×3 komandos sudėtis:

Eglė Tarasevičiūtė
Kristina Alminaitė
Kornelija Balčiūnaitė
Erika Liutkutė

Tiek vaikinai, tiek ir merginos Europos žaidynes pradėjo dvejomis pergalėmis. Apie tolimesnių varžybų rezultatus pateiksime kitose naujienose. Krepšinio turnyro transliacijas galite tiesiogiai stebėti per TV6 televiziją.

Varžybų video tarp Lietuvos ir Rumunijos komandų

Taip pat įdomus ir gan keistas faktas, tad kad šeimininkų Azerbaidžano 3×3 rinktinę atstovauja ir lietuvis Rolandas Alijevas. Na taip šis krepšininko tėvas yra kilęs iš šios šalies, tačiau pats Rolandas yra gimęs Lietuvoje (Kaune) ir yra mūsų šalies pilietis. Tad išties didelis klausimas kaip jis gali atstovauti kitą valstybę Europos žaidynėse?

Kas dar liečia pačio 3×3 krepšinio turnyro taisykles, tai labai krenta į akis toks niuansas. Atkovojus kamuolį po varžovų atakos nereikia perdavimo už tritaškio. Tereikia išsivaryti kamuolį vienam žaidėjui ir jis jau gali iškart mesti arba perduoti kitam nariui po krepšiu. Tokia taisyklė žaidimą daro chaotišku ir žiūrovams gan painu stebėti tokias varžybas, kai vaizdas keičiasi labai greitai. Čia vienos komandos žaidėjas atakuoja krepšį, čia jau atsikovojęs kamuolį iškart meta kitos 3×3 rinktinės krepšininkas. Mano nuomone, papildomas perdavimas už tritaškio linijos į žaidimą įneštų daugiau tvarkos. O ką apie tai galvojate jūs? Kviečiame pasidalinti nuomonėmis komentaruose.

One thought on “Europos žaidynės 2015: Krepšinis 3×3

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.