Eurobasket 2015: Lenkijos krepšinio rinktinė

LenkijaArtėjant laukiamiausiam šių metų krepšinio įvykiui – Europos čempionatui, krepsiniospasaulis.lt komanda savo skaitytojams pristato naują rubriką, kurioje apžvelgsime įdomiausias artėjančio čempionato komandas. Rubriką tęsiame apžvelgdami dabartinės mūsų kaimynės Lenkijos nacionalinę krepšinio rinktinę. Lenkijos krepšininkai žais A grupėje kartu su Bosnija ir Hercegovina, Rusija, Suomija, Prancūzija bei Izraeliu.

Paskutinis Europos čempionatas šiai rinktinei susiklostė ne kaip – viena pergalė iš penkių galimų ir kelionė namo jau po grupės etapo. Žinoma, 2013 metais jai neatstovavo pagrindinės ir ryškiausios Lenkijos krepšinio žvaigždės. Tačiau atrodo, jog šiemet šiai rinktinei keliami aukštesni tikslai.

Lenkijos krepšinio rinktinė yra verta paminėjimo dėl keletos dalykų – trenerio, natūralizuoto žaidėjo bei priekinės linijos. Amerikietis treneris Mike‘as Taylor‘as puikiai pažįsta Europos krepšinį ir jo paslaptis. Anksčiau M. Taylor buvo Čekijos vyr. treneris.

Natūralizuotas žaidėjas. Ši tema pastaruoju metu yra plačiai ir garsiai eskaluojama, vieni pasisako už, kiti prieš. Į kurią pusę stojate Jūs – spręskite patys. Lenkijos rinktinę papildys natūralizuotas įžaidėjas A. J. Slaughteris, kuris visai nesenai gavo Lenkijos pilietybę. Pats Lenkijos rinktinės treneris yra be galo patenkintas tuo, jog pavyko sutvarkyti reikiamus dokumentus ir su Lenkijos krepšinio federacijos pagalba amerikietis galės atstovauti mūsų kaimynų krepšinio rinktinei. Šis Atėnų „Panathinaikos“ gynėjas tikrai visapusiškai sustiprins Lenkijos rinktinę.

Lenkijos rinktinė visame čempionate turėtų išsiskirti savo priekine linija. NBA žaidžiantis ir Vašingtono „Wizards“ klube po 12 taškų ir beveik 9 kamuolius atkovojęs M. Gortatas bus neabejotinas komandos lyderis. Prie jo prisijungs ir puikų duetą sudarys Barselonoje rungtyniaujantis Maciejus Lampe, kuris Ispanijoje suolelio nešildė. Ir žinoma, dar vienas labai įdomus rinktinės kandidatas – Przemyslawas Karnowskis. Šis įspūdingo stoto aukštaūgis yra Domanto Sabonio komandos draugas Gonzagos klube ir pelno po 10 taškų bei atkovoja po beveik šešis kamuolius.
Taip pat verta paminėti Adamą Wačynskį, kuris atrankoje į Europos čempionatą buvo rinktinės lyderis, rinkęs po 14 taškų, tris su puse atšokusio kamuolio bei 3,2 rezultatyvaus perdavimo.

Panašu, jog Lenkijos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė turės stiprų starto penketą, tačiau klausimas, kiek prisidės nuo suolelio pakilę žaidėjai.

Įžaidėjai:
Lukašas Košarekas, Przemyslawas Zamojskis (Zielonos Guros „Stelmet“), Dardanas Beriša (Pristino „Sigal“),

Atakuojantys gynėjai: Kamilas Lačinskis (Kutno „Polfarmex“), Robertas Skibniewskis, Lukašas Wisniewskis (Vroclavo „Slask“), Michalas Čylinskis („PGE Turow“),

Lengiveji krašto puolėjai:
Michalas Čylinskis, Aleksanderis Czyžas („PGE Turow“), Karolas Grušeckis, Jaroslawas Mokrosas (Slupsko „Energa Czarni“), Michalas Michalakas (Sopoto „Trefl“), Mateušas Ponitka (Ostendės „Telenet“), Michalas Sokotowskis (Radomos „Rosa“), Adamas Wačynskis (Obradoiro „Rio Natura Monbus“).

Sunkieji krašto puolėjai: Aaronas Celas (Zielonos Guros „Stelmet“), Tomašas Gielo (NCAA, „Liberty Flames“), Michalas Ignerskis (Le Mano „Sarthe Basket“), Šymonas Šewčykas (Košalino AZS).

Vidurio puolėjai: Adamas Hryčaniukas (Zielonos Guros „Stelmet“),, Damianas Kuligas (Zgorželeco „PGE Turow“), Marcinas Gortatas („Wizards“), Przemyslawas Karnowskis (Gonzagos „Bulldogs“), Maciejus Lampe („Barcelona“).

Geriausi pasirodymai:

Europos čempionato sidabras 1963 metais;
Europos čempionato bronza 1939, 1965 ir 1967 metais.
Paskutinis pasirodymas: 21-24 vieta Europos čempionate 2013 metais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.