Giannis Antetokounmpo – The Greek Freak

Giannis AntetokounmpoGraikija – šalis, užauginusi ne vieną garsų ir unikalų žaidėją. Nikos Galis – žaidėjas, apie kurį kalbėti nebeverta, kadangi jo talentą ir sugebėjimus žino kiekvienas save gerbiantis krepšinio mėgėjas. Dmitris Diamantidis, Vasillis Spanoulis – šių laikų vieni geriausių įžaidėjų Europoje, tikri komandos vedliai, kurie Graikijoje jau yra tapę krepšininko ikonomis. Sofoklis Schortsanitis – žaidėjas, kuris verčia už galvų griebtis varžovų strategus, kadangi priešnuodžių prieš šį milžiną kartais tiesiog nėra.

Šiandien pristatome graiką, kuris dar nėra pirmo ryškumo žvaigždė, tačiau ekspertų akys vis labiau krypsta į jo žaidimą. Tai – ,,The Greek Freak“ – Giannis Antetokounmpo. Šis dvidešimtmetis, 211 cm ūgio puolėjas Nacionalinėje Krepšinio Asociacijoje žaidžia jau antrą sezoną, o šiemet padėjo savo komandai pasiekti atkrintamąsias.
Graikas karjerą pradėjo savo gimtinėje, Atėnų jaunimo komandose. Profesionalo karjerą Giannis kartu su savo broliu Thanasiu pradėjo Atėnų priemiesčio klube ,,Filathlitikos“, kuriam jau debiutiniame sezone padėjo užimti trečiają vietą Graikijos antrojoje (A2) lygoje. Jau debiutiniame sezone G. Antetokounmpo pasižymėjo 9,5 taško, penkiais atkovotais kamuoliais bei blokuodavo po vieną varžovo metimą. Tame pačiame, 2012-2013 metų sezone, vos tik talentingajam graikui sukakus 18 metų, juo susidomėjo ir sutartį pasiūlė Saragosos ,,CAI“ klubas. Tačiau Giannis, pasirašęs sutarti nusprendė pabaigti sezoną Graikijoje ir tik tada kelti sparnus bei pradėti krimsti legionieriaus duoną. Tačiau Ispanijos klube Giannis Antetokounmpo taip ir nedebiutavo – 2013 metų vasarą jis pateikė paraišką dalyvauti NBA naujokų biržoje, kurioje penkioliktuoju šaukimu jį pasirinko Milvokio ,,Bucks“, kuri nieko nelaukdama pasiūlė kontraktą jaunajam puolėjui.

G. Antetokounmpo žaidimo epizodai atstovaujant Atėnų ,,Filathlitikos“:

2014 metų NBA vasaros lygoje ilgarankis graikas netruko įrodyti ko yra vertas: rinko po 17 taškų, atkovodavo beveik po 6 kamuolius, ir atlikdavo 1,8 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes. Daugelio ekspertų akys debiutiniame sezone krypo į išskirtiniais fiziniais duomenimis pasižyminčio graiko pasirodymus, o jis jų nenuvylė – jau pirmąjame mače prieš Klivlando ,,Cavaliers“ Giannis Antetokounmpo parodė ką gali.

2013-2014 sezone ,,The Greek Freak“ rinko 6,8 taško, atkovojo 4,4 kamuolio bei blokuodavo 0,8 varžovų metimų per rungtynes. Tačiau ši, iš pirmo žvilgsnio neįspūdinga statistika neatspindi tikrojo graiko žaidimo. Šis žaidėjas turi unikalius fizinius duomenis: Giannis Antetokounmpo ištiestų rankų ilgis yra 222,5 centimetrai, o jo plaštakos ilgis siekia beveik 30 centimetrų. Būtent šie duomenys leidžia graikui laisvai apimti krepšinio kamuolį, o ilgų rankų pagalba jis atkovoja, perima ir blokuoja daugiau varžovų metimų, nei kiti jo pozicijos žaidėjai. Pateikiame vaizdo įrašą, kuriame G. Antetokounmpo perėmęs kamuolį, per aikštelę jį persivaro sumušęs vos du kartus ir atlikęs dvižingsnį, krauna kamuolį į krepšį:

Dar žaisdamas Graikijoje, perspektyvusis žaidėjas teigė, jog jo svajonė yra žaisti NBA, o taip pat paminėjo, jog jis gali žaisti visose pozicijose – jis gali tiek mesti į krepšį, tiek tiksliai perduoti kamuolį komandos draugams. Tai galėjome įsitikinti šių metų sezone, kai prie Milvokio ,,Bucks“ vairo stojęs Jason‘as Kidd‘as eksperimentuodamas „statė“ graiką tiek į įžaidėjo, tiek į atakuojančio gynėjo pozicijas. Šie eksperimentai pasiteisino – 2014-2015 metų sezone G. Antetokounmpo pelnė 12,7 taško, atliko 2,6 rezultatyvaus perdavimo ir atkovodavo beveik po 7 atšokusius kamuolius.

Primename, jog tai yra tik antrasis graiko sezonas stipriausioje krepšinio lygoje, o rezultatai yra daugiau nei pateisinantys lūkesčius. Verta paminėti, jog Giannis Antetokounmpo šių metų labiausiai patobulėjusių NBA žaidėjų sąraše užėmė septintąją vietą ir viena pozicija aplenkė Donatą Motiejūną. ,,The Greek Freak“, rodantis tokius sugebėjimus ir fizinius duomenis turėtų kilti labai aukštai, telieka tik laukti ir grožėtis jo kuriamais epizodais.
Pateiktame video matome geriausius 2015 metų G. Antetokounmpo epizodus:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.