Išgyvenę netaiklių baudos metimų košmarą Lietuvos jaunučiai palaužė ispanus

U16_MenA_Kaunas_land_paysera-300x250Kaune startavo PaySera FIBA Europe jaunučių vaikinų iki 16 metų krepšinio čempionatas. Lietuvos rinktinės pirmaisiais varžovais tapo Ispanijos 16-olikmmečiai. Rungtynes Kauno sporto halėje rezultatu 66:61 laimėjo trenerio Gedimino Petrausko vadovaujama Lietuvos jaunučių rinktinė.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo Lietuvos jaunučiai, kurie po dviejų iš eilės Igno Sargiūno tritaškių išsiveržė į priekį 6:0. Atlaikę pirmąjį „šaltą dušą“ ispanai susikaupė ir netrukus atsakė atkarpa 7:0, po kurios jau lietuviai atsidūrė besivejančiųjų vaidmenyje. Likusią kėlinio dalį abi komandos keitėsi taikliais metais, o pirmavo tai vieni, tai kiti. Tiksint paskutinėms kelinio sekundėms Lukas Uleckas pataikė tritaškį ir pasibaigus pirmajam ketvirčiui Lietuva turėjo nedidelę 3 taškų persvarą – 16:13.

Antrąjį kėlinį taikliu dvitaškiu pradėjo Elvis Juozaitis – 18:13. Ispanų aktyvios gynybos dėka šeimininkai ėmė klysti, o ispanai surengė atkarpą 10:4 ir įpusėjus kėliniui susigrąžino pranašumą – 22:23 priekyje svečiai, o netrukus dar pridėjo 5 taškus ir lietuvių deficitas išaugo iki 6 taškų – 22:28. Po minutinės pertraukėlės Arnas Velička išprovokavo varžovų pražangą, tačiau tikslą pasiekė tik vienas baudų metimas. Deja, mūsų šalies jaunučiams ir toliau nepavyko apsiginti, o prie baudų metimo linijos stoję varžovai įgijo naują didžiausią persvarą – 23:30. Užsitęsus mūsų šalies atstovų taškų badą nutraukė Tomas Balčiūnas, o netrukus to paties Balčiūno pastangų dėkomis skirtumas aptirpo iki 3 taškų – 27:30. Toks rezultatas liko ir po dviejų kėlinių.

Antrąją pusę sudėtingu dvitaškiu pradėjo Lukas Kišūnas, tačiau Francisko Salvadoras atsakė tritaškiu metmu. Grantas Vasiliauskas įsmeigė tritaškį ir lietuvių deficitas ištirpo iki minimumo, o po ispanų netaiklaus metimo į greitą puolimą pabėgę Lietuvos jaunučiai persvėrė rezultatą – 34:33. Kėliniui einant link pusiaujo abi komandos įsivėlė į chaotišką krepšinį, kuris neleido komandoms pelnyti taškų. Įpusėjus kėliniui Sergi Martinezas pelnė dvitaškį su pražanga ir ispanai vėl nežymiai atitrūko – 38:42. Į tai lietuviai atsakė atkarpa 4:0, tad ispanų treneriui meliko nieko kito kaip tik paprašyti minutinės pertraukėlės. Po jos lietuviai pelnė dar du taškus, tačiau netrukus įstrigo į ispanų gynybinius gniaužtus, o tuo pasinaudoję vėl perėmė rungtynių kontrolę – 44:48. Prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei Tomas Balčiūnas įmetė tritaškį, o komandos apsikeitė paskutinėmis netiksliomis atakomis. Prieš paskutinįjį ketvirtį – 47:48 priekyje Ispanijos jaunučių rinktinė.

Ketvirtąjį kėlinuką dvitaškiu atidarė Lukas Uleckas ir šeimininkai vėl išsiveržė į priekį, o po Vitalijaus Kozio tritaškio, atsigavo ir Kauno sporto halėje susirinkę šeimininkų aistruoliai. Ispanai ir toliau klimpo agresyvioje Lietuvos jaunučių gynyboje, o greitai surinktų penkių svečių komandinių pražangų dėka šeimininkai ėmė tolti – 54:48. Ispanų taškų badą nutraukė Sergi Martinezas, tačiau lietuviai dar kartą surengė sėkmingą atkarpą 5:0 ir įgijo jau 8 taškų pranašumą – 59:51. Ispanams nebeliko nieko kito, kaip tik paprašyti pasitarimo. Po minutinės pertraukėlės L. McCarthy pelnė dvitaškį, o lietuviai prasižengė, siųsdami oponentus prie baudų metimų linijos. Sergi Martinez realizavo abu metimus ir skirtumas vėl aptirpo – 59:55. Lietuviai prarado kamuolį, tačiau ispanai nesugebėjo pelnyti taškų, o Vitalijus Kozys į tai atsakė tritaškiu ir likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutėms šeimininkai priekyje 62:55. Po svečių paprašytos minutės pertraukėlės Miguel Gonzalez išprovokavo pražangą metant iš trijų taškų zonos. Pastarasis realizavo du baudų metimus, o lietuviai suklydo aktyvios ispanų gynybos gniaužtuose. Prasidėjus paskutinei minutei Sergi Martinezas sumažino skirtumą iki grėsmingo – 64:61. Ignas Sargiūnas stojo mesti dviejų baudos metimų, tačiau abu metimai buvo netaiklūs. Ispanų ataka galėjusi išplėšti lygiąsias buvo netaikli, tačiau prie baudų metimo linijos stoję lietuviai dar kartą buvo netikslūs.. Galiausiai, šeimininkai apsigynė, o rungtynes galingu dėjimu užbaigė Grantas Vasiliauskas. Lietuvos jaunučių rinktinė iškovojo pirmąją pergalę PaySera FIBA Europe jaunučių iki 16 m. čempionate, rezultatu 66:61.

LIETUVA: G. Vasiliauskas (4/10 iš žaidimo, 7 atk. kam., 4 kl.), I. Sargiūnas (2/4 tritaškiai, 6 atk. kam., 3 rez. perd.), A. Velička (3/13 iš žaidimo, 3/12 baudų metimai, 10 atk. kam., 5 rez. perd., 4 kl.) – po 9 tšk.
Ispanija: S. Martinezas – 21 tšk. (8/19 dvitaškiai, 5/10 baudų metimai), 5 atk. kam., 9 išprov. pražangos.

STATISTIKA (LIETUVA | Ispanija):

Dvitaškiai: 17/39 (43,6 proc.) | 19/44 (43,2 proc.)
Tritaškiai: 7/28 (25 proc.) | 1/15 (6,7 proc.)
Baudų metimai: 11/33 (33,3 proc.) | 20/37 (54,1 proc.)

A grupė:
Turkija – Rusija 20:0 (techninis pralaimėjimas dėl Rusijai pritaikytų FIBA sankcijų)
Latvija – Juodkalnija 47:64

Antrąsias B grupės rungtynes Lietuvos jaunučių rinktinė žais šį penktadienį, 19 val. su Graikija. Rungtynės vyks Kauno sporto halėje, o bilietus į jas galite įsigyti internetu krepsiniobilietai.lt arba Halės kasose. Bilieto kaina visos dienos rungtynėms 3 eurai.