Lietuvos jaunučiai be didesnio vargo nubloškė graikus

U16_MenA_Kaunas_land_paysera-300x250Kaune tęsiasi PaySera FIBA Europe jaunučių vaikinų iki 16 metų krepšinio čempionatas. Lietuvos rinktinės antraisiais varžovais tapo Graikijos 16-olikmmečių rinktinė. Rungtynes Kauno sporto halėje rezultatu 69:51 laimėjo Lietuvos jaunučių vyrų krepšinio rinktinė.

Susitikimas sėkmingiau prasidėjo varžovams, kurie rungtynes pradėjo 5 taškais iš eilės. Pirmuosius taškus šeimininkams dvitaškiu, sužaidus kiek daugiau nei 2 minutes pelnė Ignas Sargiūnas – 2:5. Keletą minučių abi komandos apsikeitė nerezultatyviomis atakomis. Tadas Vaičiūnas nutraukė šią tylą, pataikymas du baudų metimus, tačiau K. Kampouridis pataikė dvitaškį graikams, o lietuviai suklydo. Po minutinės pertraukėlės K. Vlagkogias pataikė dvitaškį iš po krepšio – Graikija priekyje 4:11. Antrojoje kėlinuko pusėje užvirė kieta fizinė kova, o taškus abiems komandoms pelnyti darėsi vis sunkiau. Pataikytų baudos metimų dėka lietuviai ėmė artėti ir sumažino deficitą iki 4 taškų – 7:11. Įpusėjus 8-ajai kėlinio minutei Lukas Uleckas įskraidino tritaškį į graikų krepšį ir skirtumas tapo minimalus, o netrukus tas pats L. Uleckas pataikė dar vieną tritaškį ir šeimininkai išsiveržė į priekį – 13:11. Neilgai trukus varžovai išlygino rezultatą, bet V. Kozio baudų metimas vėl grąžino minimalų pranašumą lietuvaičiams, o tritaškių fiestą pratęsęs Lukas Uleckas padidino šeimininkų pranašumą iki 4 taškų – 17:13. Graikijos jaunučiai prasižengė puolime, tačiau paskutinė lietuvių ataka buvo netiksli. Po pirmojo kėlinio 17:13 priekyje Lietuva.

Antrojo kėlinio pradžioje lietuviai įspūdingai blokavo varžovų metimą, tačiau proga 4-ąjį kartą nubausti varžovus iš toli Lukas Uleckas nepasinaudojo. Po greitos kontratakos F. Kapris pataikė iš po krepšio, bet E. Juozaitis taip pat atsakė dvitaškiu – 19:15. Įpusėjus 3-ąjai kėlinio minutei L. Uleckas pakėlė visą Kauno sporto halę pataikydamas dar vieną tritaškį – 22:15, o sekančios atakos metu Graikija prasižengė puolime. Svečių metimai ir toliau skriejo pro šalį, o šeimininkai stengėsi žais agresyviai. Po grubios klaidos gynyboje Grantas Vasiliauskas pelnė lengvus taškus iš po krepšio ir Lietuvos jaunučių rinktinės pranašumas išaugo jau iki 9 taškų – 24:15. Po minutinės pertraukėlės Graikijos chaotiška ataka virto dar viena klaida, o Uleckas pelnė 14-ąjį savo tašką – šeimininkai priekyje jau 26:15. Kad ir kaip stengėsi, oponentai niekaip negalėjo pralaužti lietuvių gynybos, o Aidas Bakutis reidu iš po krepšio tik labiau grimzdino graikus į neviltį – 28:15. Visi varžovų bandymai pelnyti taškus ir toliau buvo bevaisiai., kai šeimininkai tik tolo. Sužaidus pusę rungtynių Lietuva triuškino varžovus, rezultatu 38:15.

Antroji rungtynių pusė prasidėjo dar vienu itin netiksliu svečių metimu, o Arnas Velička pelnė dvitaškį su pražanga – 41:15. Graikijos taškų badą tritaškiu su atakos sirena nutraukė P. Kalaitzakis, bet Grantas Vasiliauskas elegantiškai įdėjo kamuolį iš viršaus – 43:18. Netrukus graikai pataikė dar vieną tritaškį, tačiau lietuviai į svečių taškus atsakydavo tuo pačiu. Ketvirčio eigoje lietuvių puolimas pasidarė ne toks tikslus, tačiau persvara nekėlė jokių abejonių, o graikų bandymai sugrąžinti intrigą buvo nesėkmingi. Viltele varžovams tapo Vitalijaus Kozio nesportinė pražanga, tačiau oponentai realizavo tik vieną baudos metimą, o vėliau prarado kamuolį. Svečių tritaškiai ir toliau skriejo pro šalį. Po trečiojo ketvirčio Lietuvos jaunučių rinktinė užtikrintai pirmavo, rezultatu 59:33.

Danielius Lavrinovičius pelnė tris taškus, o oponentai ir toliau itin sunkiai rinko taškus. 2-ąją paskutinio kėlinio minutę Elvis Juozaitis užsidirbo nesportinę pražangą, už ką tuojau pat buvo pasodintas ant atsarginių žaidėjų suolelio trenerio sprendimu. Šią pražangą „mėlynieji“ išnaudojo pataikydami du baudų metimus, o keletą atakų iš eilės lietuviai prarado kamuolį, tačiau ir Graikija neatsiliko pagal šį statistinį rodiklį. Kėlinio pabaigoje šeimininkai atsipalaidavo, o graikai ėmė rinkti taškus, tačiau rungtynių eigos tai jau nepakeitė – Lietuvos jaunučių iki 16 metų rinktinė iškovojo antrąją pergalę B grupėje, lengvai įveikdama Graikijos rinktinę, rezultatu 69:51.

LIETUVA: L. Uleckas – 18 tšk. (2/2 dvitašk., 4/9 tritašk., 2/2 baud. metim.), 2 atk. kam., 3 kl.
Graikija: D. Moraitis – 19 tšk. (5/10 dvitašk., 3/10 tritašk.), 8 atk. kam., 4 rez. perd., 3 kl., 3 perimt. kam.

STATISTIKA (LIETUVA | Graikija):
Dvitaškiai: 14/33 (42,4 proc.) | 14/40 (35 proc.)
Tritaškiai: 7/25 (28 proc.) | 5/25 (20 proc.)
Baudų metimai: 20/31 (64,5 proc.) | 8/12 (66,7 proc.)
Atkovoti kamuoliai: 47 | 38
Rezultatyvūs perdavimai: 16 | 8
Klaidos: 16 | 19
Perimti kamuoliai: 11 | 9
Blokuoti metimai: 5 | 2
Žiūrovų skaičius: 1100

Čempionato akimirkų rasite mūsų socialinio tinklo „Facebook“ profilyje „Krepšinio pasaulis“.

Trečiąsias B grupės rungtynes Lietuvos jaunučių rinktinė žais rugpjūčio 8 d. 16:45 val. su Izraelio rinktine. Rungtynės vyks Kauno sporto halėje, o bilietus į jas galite įsigyti internetu krepsiniobilietai.lt arba Halės kasose. Bilieto kaina visos dienos rungtynėms 3 eurai.