Jaunučiai antrąją etapą pradėjo pergale prieš anglus, garantavusia vieta ketvirtfinalyje

Anglijos-jaunuciams-beliko-tik-susitaikyti-su-pralaimejimuKaune prasidėjo antrasis PaySera FIBA Europe jaunučių vaikinų iki 16 metų krepšinio čempionato etapas. Pirmąsias jo rungtynes Lietuvos jaunučiai žaidė su bendraamžiais iš Anglijos. Po vangios pradžios, vėliau įsižaidę lietuviai pasiekė įtikinimą pergalę rezultatu 102:67 ir užsitikrino vietą turnyro ketvirtfinalyje.

Rungtynės prasidėjo chaotiškai, o komandoms niekaip nesisekė pelnyti pirmųjų taškų. Sužaidus dvi su puse minutės pirmieji taškų sąskaitą papildė svečiai, tačiau netrukus Grantas Vasiliauskas atsakė tuo pačiu – 2:2. Joshua Edwardsas netrukus vėl grąžino persvarą anglams – 2:4. Atletiški varžovai agresyviai gynėsi, o lietuviams nesisekė pralaužti varžovų krepšio taikliais metimais. Įpusėjus kėliniui Anglija priekyje 2:8. Šeimininkus atgaivino Tomo Balčiūno taiklus tolimas metimas, o apsigynę Lietuvos jaunučiai turėjo progą išlyginti rezultatą, bet dar kartą suklydo. Netekęs kantrybės minutinės pertraukėlės paprašė vyr. treneris Gediminas Petrauskas, tačiau po jos Ashley Briggsas padidino šeimininkų deficitą – 7:10, o netrukus Elvis Juozaitis buvo nubaustas nesportine pražanga, kuri nesutrukdė varžovams dar ir pelnyti dviejų taškų – 9:13. Tas pats Juozaitis už nuobaudą atsilygino dvitaškiu iš po krepšio, tačiau Camerotas Bettas nubaudė šeimininkus tolimu metimu – 11:16 priekyje Anglijos jaunučiai. Likus žaisti 1:20 min. Tomas Balčiūnas pataikė iš toli ir aptirpdė deficitą, bet veržliai rungtyniavę varžovai vertė turnyro šeimininkus prasižengti. Ketvirtis pasibaigė svečiams iš puikiai lietuviams pažįstamos šalies pirmaujant minimalia persvara – 17:18.

Antrasis kėlinys prasidėjo rinktinėms apsikeitus taikliais baudų metimais – 19:20. Lukas Uleckas pataikė tritaškį ir lietuviai pirmą kartą susitikime įsiveržė į priekį – 22:20. Pirmosiomis ketvirčio minutėmis jau anglai ėmė klimpti lietuvių gynybos spąstuose, tačiau po minutės pertraukėlės greitoje atakoje išlygino rezultatą. Šeimininkams pranašumą vėl grąžino Grantas Vasiliauskas, o Nelsonas Boachie – Yiadomas prasižengė puolime. Visgi, Joshua Edwardsas identiškai antrą kartą iš eilės greitoje atakoje pelnė taškus, o po dar vienos lietuvių klaidos anglai vėl susigrąžino trapų pranašumą – 24:26. Į tai „žalieji“ atsakė atkarpa 5:0 – 29:26. Išnaudoję ūgio persvarą šeimininkai besibaigiant kėliniui surengė dar vieną sėkmingą atkarpą ir nutolo iki 9 taškų – 39:30. Jacobas Roundas pataikė iš toli ir vėl sumažino Anglijos atsilikimą. Per paskutinę ketvirčio minutę situacija aikštelėje kardinaliai nepasikeitė ir komandos pailsėti per didžiąją pertrauką išėjo lietuviams pirmaujant 41:33. Kietą fizinę kovą liudija tai, kad per pirmąją pusę kartu sudėjus komandos jau buvo prasižengusios 25 kartus. Varžovai puikiai išnaudojo savo greitį ir tuo pasinaudoję buvo pelnę 10 savo taškų greitajame puolime, kai lietuviai per dvidešimt pirmųjų žaidimo minučių buvo pelnę vos 2.

Trečiajame ketvirtyje pirmieji taškus pelnė anglai, tačiau Ignas Sargiūnas atsakė tuo pačiu – 43:35. Jacobas Roundas pataikė tritaškį iš aikštės kampo, bet Lukas Kišūnas atsakė galingu dėjimu, o varžovai agresyvios lietuvių gynybos dėka pažeidė vidurio linijos taisyklę, už ką Lukas Uleckas nubaudė tolimu taikliu metimu. Netrukus tas pats Uleckas „įsūdė“ dar vieną tritaškį – 51:40, bet varžovai atsakė tuo pačiu – iš trijų taškų zonos taikliai atakavo Jacobas Iwowo. Pajutęs žaidimo ritmą, marijampolietis Lukas Uleckas pataikė dar vieną tritaškį, o oponentai pataikė tik vieną baudos metimą – 56:44. Tolimoji artilerija nesustojo ir Aidas Bakutis įpusėjus kėliniui padidino lietuvių pranašumą jau iki 15 taškų. Per likusią kėlinio dalį Lietuvos jaunučiai puikiai gynėsi ir ne tik kad neleido varžovams sumažinti skirtumo, bet jį ir padidino – po trečiojo kėlinuko Lietuva priekyje rezultatu 72:52.

Kaip jau tapo įprasta, paskutinis ketvirtis tebuvo formalumas. Per pirmąją minutę šeimininkai pelnė dar 6 taškus be atsako ir skirtumas jau tapo triuškinantis – 78:52. Po varžovų minutinės pertraukėlės Aidas Žitkus pelnė dar du taškus, Vitalijus Kozys pataikė tritaškį ir lietuvių persvarą perkopė 30 taškų ribą. Puikiai dėl kamuolių kovoję lietuviai nesuteikė lengvų šansų Anglijos jaunučių vaikinų iki 16 metų rinktinei pelnyti taškų, o po Granto Vasiliausko tritaškio metimo, likus žaisti kiek mažiau nei 4 minutėms skirtumas priartėjo iki 40 taškų ribos – 95:56. Susirinkę aistruoliai ėmė jausti pirmojo 100 taškų pasiekimo artėjimą. 100-ąjį šeimininkų tašką, atkovojęs kamuolį po netaiklaus komandos draugo baudos metimo pelnė Grantas Vasiliauskas, sukeldamas žiūrovų ovacijas Kauno sporto halėje. Lietuva sutriuškino varžovus rezultatu 102:67, o pastariesiems beliko guostis tik gan garsiai girdimu būreliu jų šalies sirgalių.

LIETUVA: G. Vasiliauskas – 16 tšk. (5/8 dvitašk., 1/1 tritašk., 3/4 baud. metim.), 3 atk. kam., 4 rez. perd.
Anglija: J. Edwards – 11 tšk. (5/10 dvitašk.), 3 atk. kam., 5 kl.