Antrojoje pusėje strigę lietuviai patyrė pirmąjį pralaimėjimą Europos jaunučių čempionate

U16_MenA_Kaunas_land_paysera-300x250Po pergalės prieš Anglijos rinktinę, kuri užtikrino vietą ketvirtfinalio etape, Lietuvos jaunučių Europos pirmenybėse, kurios vyksta Kaune, laukė galingesnis varžovas – Vokietija. Nesėkmingai susiklosčius antrajai rungtynių pusei Lietuvos jaunučiai patyrė pirmąjį pralaimėjimą čempionate, pralaimėdami rezultatu 70:77.

Rungtynės prasidėjo penkiais iš eilės Igno Sargiūno taškais – 5:0. Svečių taškų sąskaitą dėjimu atidarė Philippas Herkenhoffas. Lietuviai puikiai gynėsi, o vokiečiai niekaip negalėjo sulaikyti Igno Sargiūno, kuris vos per 4min. buvo pelnęs jau 9 taškus – Lietuva priekyje 11:4. Oponentai iš Vokietijos stengėsi išnaudoti savo aukštesnę priekinę liniją, tačiau puikiai gynyboje žaidę lietuviai, per pirmąją kėlinio pusę svečiams net neleido pagalvot apie jų „karaliavimą“ po krepšiais bei puikiai dengė visus perdavimus toliau nuo krepšio. Lietuvos jaunučių rinktinė žaidė tarsi iš natų ir po Luko Ulecko tritaškio metimo sužaidus vos 7 minutes, jau įgijo dviženklį pranašumą – 19:7. Netrukus vokiečiai atsakė dvitaškiu iš po krepšio, o mūsų šalies atstovai porą kartų suklydo. Thorbenas Dödingas pataikė iš toli. Pirmasis kėlinys pasibaigė „žaliesiems“ pirmaujant 19:12.

Antrajame kėlinyje vokiečiai pirmosios savo atakos metu nesugebėjo pelnyti taškų, o vos kamuolį nepraradę lietuviai pataikė dar vieną tritaškį – jį įmetė Vitalijus Kozys. Svečiai į tai atsakė atkarpa 0:5 ir ėmė artėti prie šeimininkų – 22:17. Tas pats Kozys prasiveržė ir iš po krepšio pelnęs dvitaškį vėl padidino lietuvių pranašumą. Vokiečiai realizavo baudų metimus, bet Tomas Balčiūnas pelnė dvitaškį, o netrukus ir tritaškį – Lietuva vėl nutolo dviženkliu skirtumu – 29:19. Isaacas Bonga pataikė tolimą metimą iš aikštės krašto, bet puikiai kamuolį skirstę lietuviai atsakė dvitaškiu, o sekančios atakos metu privertė Vokietijos atstovus sužingsniuoti. Po minutinės pertraukėlės lietuviai keletą kartų nesugebėjo rezultatyviai užbaigti atakos, į ką tritaškiu atsakė Berlyne gimęs Nelsonas Weidemannas – 31:24. Prie baudų metimo linijos stojęs Arnas Velička prametė abu metimus, o vokiečiai suklydo, už ką juos tolimu metimu nubaudė Grantas Vasiliauskas. Kėliniui artėjant į pabaigą svečiai ėmė agresyviai gintis ir išnaudoję priekinę liniją sumažino savo atsilikimą – 34:31. Paskutinę ketvirčio minutę šeiminininkai suklydo, bet vokiečiai proga išlyginti rezultatą nepasinaudojo. Paskutiniosios lietuvių atakos metu tritaškis metimas skriejo netiksliai, bet svečiai grubiai suklydo, sugriebdami kamuolį, kuris dar nebijo užribyje, manydami, kad pastarasis jau kirto liniją ir paliko lietuviams šansą, kuo šeimininkai pasinaudojo idealiai – Lukas Uleckas pataikė sudėtingą dvitaškį per varžovo rankas. Po dviejų kėlinių – 36:31.

Antroji rungtynių pusė prasidėjo vokiečių rinktinės sudėtingu, bet tiksliu dvitaškiu iš po krepšio bei šeimininkų klaida, o netrukus Philippas Herkenhoffas sumažino Vokietijos atsilikimą iki minimumo – 36:35. Lietuviai ir toliau klimpo vokiečių gynyboje, o varžovai išsiveržė į priekį. Matydamas tokį vaizdą aikštelėje Lietuvos rinktinės strategas Gediminas Petrauskas paprašė minutinės pertraukėlės. Po jos Arno Veličkos tolimas metimas skriejo pro šalį, o varžovai ir toliau vertė lietuvius rinkti komandines pražangas. Po greitos atakos Nelsonas Weidemannas pelnė dar du taškus ir Vokietija atitolo 3 taškais. Tadas Vaičiūnas realizavo vieną baudos metimą, bet žinodami šeimininkų komandinių pražangų problemą, svečiai stengėsi tai išnaudoti ir žaisti agresyviai – 37:42. Įpusėjus ketvirčiui Tadas Vaičiūnas pataikė sudėtingą dvitaškį su pražanga ir sumažino atsilikimą iki 2 taškų, bet netrukus vokiečiai susigrąžino 5 taškų pranašumą tolimo metimo dėka. Vokiečiai puikiai kovojo dėl kamuolių, tačiau netrukus nespėjo persivaryti kamuolio į kitą aikštės pusę per 8 sekundes, o Danielius Lavrinovičius pataikė metimą nuo lentos. Po vokiečių netikslios atakos, lietuviai galėjo sumažinti savo atsilikimą, tačiau prasižengė puolime ir varžovai išsaugojo pranašumą – 43:47. Lietuvos jaunučiai ir toliau žaidė tarsi pasimetę, sunkiai rasdavo galimybę atakai. Priešpaskutinę minutę teisėjai akivaizdžiai nepastebėjo vokiečių puolėjo žingsnių, o tai sukėlė Kauno sporto halėje susirinkusių žiūrovų pasipiktinimą. Prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei savo rinktinę ėmė užvedinėti Halėje susirinkusi publika, tačiau per likusią kėlinio dalį tai situacijos pagerinti nepadėjo, o trečiasis kėlinys pasibaigė dar ir taikliu tolimu svečių tritaškiu su sirena – Vokietija priekyje 47:55.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo Igno Sargiūno pražanga, o realizavęs baudų metimus Arne Wendleris padidino šeimininkų deficitą jau iki 10 taškų. Grantas Vasiliauskas pataikė iš toli, vokiečiai pažeidė vidurio linijos taisyklę, tačiau patys suklydę, lietuviai vokiečiams padovanojo dar du taškus – 50:59. Vedami publikos palaikymo, lietuviai ėmė agresyviau žaisti ir po Arno Veličkos dvitaškio su pražanga deficitas jau tik 6 taškai – 53:59. Netrukus tas pats Velička prasižengė prieš metantį Hendriką Drerscherį, o šis realizavo vieną baudos metimą. Savo pražangą Arnas Velička kompensavo taikliu tritaškiu, o netrukus greitoje atakoje išprovokavo varžovų pražangą. Ėmęsis iniciatyvos A. Velička pelnė dar du taškus, o sporto halė ėmė drebėti nuo triukšmo – 58:60. Minią nuramino Nelsonas Weidemannas ir jo tritaškis, o nepataikę lietuviai užsidirbo pražangą gynyboje ir pasiuntė varžovus prie baudų metimo linijos. Šie šaltakraujiški sumetė abu metimus – Vokietija vėl nutolo 58:65. Grantas Vasiliauskas pataikė dvitaškį , o vokiečių mestas dar vienas tolimas metimas net nesiekė lanko. Sekančios atakos metu Vasiliauskas pataikė tolimą dvitaškį ir varžovai paprašė minutinės pertraukėlės – 62:65. Po jos Nelsonas Weidemannas šaltakraujiškai pataikė tritaškį, o lietuviai tuo pačiu atsakyti nesugebėjo bei įpusėjus kėliniui prasižengė jau 4-ą kartą. Philippas Herkenhoffas nubaudė lietuvius tritaškiu su pražanga ir varžovai vėl grėsmingai nutolo – 62:72. Prasiveržęs Ignas Sargiūnas pataikė dvitaškį, o apsigynę lietuviai skirtumo sumažinti nesugebėjo bei leido vokiečiams pelnyti dar du taškus iš po krepšio – likus žaisti 2 min. 40 sek. Vokietija priekyje 64:74. Po minutinės pertraukėlės šeimininkams taškus pelnyti sekėsi sunkiai. Per minutę lietuviams pavyko skirtumą sumažinti vos 1 tašku, o lemiamomis akimirkomis klydę šeimininkai patyrė pirmąjį pralaimėjimą čempionate – 70:77.

LIETUVA: G. Vasiliauskas – 15 tšk. (3/7 dvitašk., 3/7 tritašk.), 3 atk. kam., 2 rez. perd., 5 kl.
Vokietija: H. Drescher – 17 tšk. (4/7 dvitašk., 1/1 tritašk., 6/10 baud. metim.), 3 atk. kam., 5 išprov. pražang.

STATISTIKA (LIETUVA | Vokietija):

Dvitaškiai: 16/30 (53,3 proc.) | 19/44 (43,2 proc.)
Tritaškiai: 8/27 (29,6 proc.) | 8/15 (53,3 proc.)
Baudų metimai: 14/23 (60,9 proc.) | 15/23 (65,2 proc.)
Atkovoti kamuoliai: 33 | 39
Rezultatyvūs perdavimai: 14 | 19
Klaidos: 20 | 19
Perimti kamuoliai: 8 | 13
Blokuoti metimai: 4 | 1
Žiūrovų skaičius: 1100

Antrojo etapo kovas mūsų šalies atstovai užbaigs trečiadienį, rungtynėmis su grėsmingąja Turkijos šešiolikmečių rinktine. Dvikovos pradžia – 16:45 val. Bilietus platina krepsiniobilietai.lt ir Halės bilietų kasos.

krepsiniopasaulis.lt
Jurgis Švedas

Daugiau čempionato akimirkų mūsų socialiniame tinkle „Facebok“Kroatijos-rinktines-pristatymas-pries-rungtynes-su-Serbija