Sugebėję atkurti intrigą pačioje rungtynių pabaigoje Lietuvos jaunučiai klupo dar kartą

U16_MenA_Kaunas_land_paysera-300x250Vakar patyrę pirmąjį pralaimėjimą, šiandien Lietuvos jaunučiai privalėjo įveikti turkus, norėdami užimti pirmąją vietą E grupėje. Mūsų šalies rinktinė sugebėjo atkurti intrigą paskutinėmis minutėmis ir galėjo išplėšti pergalę, bet fortūna nusisuko ir jaunučiai patyrė dar vieną pralaimėjimą – 64:67. Po šio pralaimėjimo Lietuvos jaunučių rinktinė užėmė 4-ąją vietą E grupėje ir ketvirtfinalyje susitiks su geriausia F grupės rinktine Suomija.

Rungtynės prasidėjo taikliu turkų rinktinės dvitaškiu, tačiau neilgai trukus Tadas Vaičiūnas pelnė dvitaškį iš po krepšio ir rezultatas pasidarė lygus – 2:2. Keletas atakų iš abiejų komandų buvo bevaisės bei pažymėtos klaidomis, iš kurių net dveji lietuvių žingsniai. Neilgai trukus Ahmetas Duranas baudų metimu vėl išvedė svečius į priekį, bet Tadas Vaičiūnas pirmą kartą išvedė lietuvius į priekį – 4:3. Kėlinio viduryje dar kelis kartus suklydę šeimininkai leido turkų jaunučiams atitolti – 5:10. Po minutinės pertraukėlės lietuvių žaidimas ir toliau sunkiai klojosi – 5:13. Tomas Balčiūnas pelnė du taškus nuo lentos, o turkai prarado kamuolį. Nepaisant to, lietuviai ir toliau klimpo judrioje varžovų gynyboje ir net iš patogių situacijų nesugebėdavo pelnyti taškų. Kėliniui besibaigiant svečiai „įsūdė“ tritaškį ir lietuvių deficitas jau dviženklis – 7:19. Lukas Uleckas nepataikė, o Elvis Juozaitis prasižengė puolime. Tokiu rezultatu kėlinys ir pasibaigė.

Antrasis ketvirtis prasidėjo dar viena lietuvių klaida, o tris kartus kamuolį atsikovoję „raudonieji“ galop sužingsniavo. Sužaidus minutę Vitalijus Kozys pataikė iš toli, tačiau varžovai atsakė tuo pačiu – 10:22. Lukas Kišūnas pataikė dvitaškį su varžovų pražanga ir lietuviai palengva ėmė rodyti atsigavimo ženklus – 13:22. Visgi, iki kėlinio vidurio situacijos pagerinti nepavyko, o aukštaūgius puikiai išnaudoję turkai, ėmė versti šeimininkus prasižengti. Lietuvos rinktinė niekaip negalėjo taikliai atakuoti iš toli, o tai varžovams itin lengvino padėtį – 17:30. Taškų badą tolimu dvitaškiu nutraukė Ignas Sargiūnas, bet šeimininkai netrukus prasižengė, o tas pats Sargiūnas sužaidus vos 14 su puse minutės rungtynėse užsidirbo jau 4-ąją asmeninę nuobaudą. Lietuviai atsakė atkarpa 6:0 ir varžovams nebeliko nieko kito, kaip tik paprašyti pasitarimo – 23:30. Po pertraukėlės svečiai dar kartą netaikliai atakavo ir užsidirbo 5-ąją komandinę pražangą. Arnas Velička realizavo tik vieną baudos metimą, o netrukus Tadas Vaičiūnas uždirbo 3-ąją asmeninę pražangą. Turkų rinktinė pelnė 4 taškus be atsako ir vėl nutolo dviženkliu skirtumu – 24:34. Paskutinę kėlinio minutę lietuviai atsakė dvitaškiu, Lukas Uleckas pelnė dar du taškus ir sumažino atsilikimą iki 7 taškų – 29:36. Paskutinė turkų ataka buvo netaikli, o per likusias 1,5 sek. lietuviams suregzti atakos nepavyko – po dviejų kėlinių 29:36.

Trečiąjį kėlinį savo rankose pradėjo turkai, kurie privertė šeimininkus prasižengti metimo metu ir realizavo du baudų metimus – 29:38. Lietuviai porą kartų suklydo, o tritaškiai ir toliau krito pro šalį. Suprasdami rungtynių reikšmę, vis aistringiau lietuvius ėmė palaikyti sporto halėje susirinkę aistruoliai, palydėdami teisėjų abejotinus sprendimus replikomis. Arnas Velička netaikliai atakavo iš toli, tačiau varžovai kovojant dėl kamuolio prasižengė. Velička prametė dar vieną tritaškį, bet varžovai per ilgai užsibuvo baudos aikštelėje ir pažeidė trijų sekundžių taisyklę. Aštriu reidu Tadas Vaičiūnas pelnė du taškus, o Burakas Türsenas pataikė tritaškį – 31:41. Grantas Vasiliauskas pelnė du taškus, bet tuo pačiu atsakė ir Servetas Kurnazas . Situacija aikštėje ir toliau nesikeitė. Ignas Sargiūnas pataikė itin sudėtingą dvitaškį, pridėjo taiklų baudos metimą ir sumažino Lietuvos atsilikimą iki 7 taškų – 38:45. Arnas Velička įmetė dar du taškus ir Halėje pasidarė karšta – 40:45, bet turkai numalšino aistras taikliu tolimu metimu. Priešpaskutinę minutę Ragipas Ataras vėl nutolino lietuvius nuo turkų – 41:50, o Ignas Sargiūnas suklydo.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo taikliu šeimininkų dvitaškiu, o turkai neįdėjo į krepšį iš idealios situacijos. Po Granto Vasiliausko taiklių abiejų baudos metimų, lietuviai ėmė artėti – 45:51, bet Onuraipas Bitimas pataikė iš toli. Tuo pačiu atsakė ir Arnas Velička – turkai paprašė minutinės pertraukėlės. Po jos varžovai prametė porą metimų, o Velička dar kartą pataikė iš toli – 51:54. Kauno sporto halė prapliupo milžinišku triukšmu, bet Ahmetas Duranas pataikė iš po krepšio. Netrukus lietuviai neįtikėtinai nublokavo varžovų metimą, o Tadas Vaičiūnas pataikė tritaškį. Ragipas Ataras prametė abu baudų metimas, o Vasiliausko tolimas metimas buvo netikslus. Dar kartą nesurezgę rezultatyvios atakos, šeimininkai vėl paleido varžovus – 54:61. Po pertraukėlės Arnas Velička iš po krepšio pelnė du taškus, Lukas Uleckas pataikė iš toli ir lietuviai vėl ėmė alsuoti varžovams į nugarą – 59:61. Turkų metimas buvo desperatiškas, o lietuviai atsikovoję kamuolį išprovokavo pražangą. Sekančios atakos metu Velička itin netaikliai atakavo iš toli, bet varžovai greitoje atakoje prarado kamuolį. Likus žaisti dvi minutes rezultatas lygus – 61:61. Turkai dar kartą prarado kamuolį, bet šeimininkų metimas skriejo pro šalį, o turkai atsakė dvitaškiu. Likus minutei – dviejų taškų turkų pranašumas. Arnas Velička pažeidė vidurio linijos taisyklę ir šeimininkai vėl atsidūrė sunkioje situacijoje. Svečių metimas skriejo pro šalį, bet Ahmetas Duranas atsikovojęs kamuolį stojo prie baudų metimo linijos, likus žaisti 39.4 sek. Aukštaūgis pataikė tik vieną baudos metimą – 61:64. Tadas Vaičiūnas pataikė iš toli, bet varžovai sugebėjo pranerti po krepšiu – 64:66. Paskutinei atakai šeimininkai turėjo 16.4 sek. Turkai specialiai prasižengė iš toli ir sumažino likusį kėlinio laiko dar beveik 7 sekundėmis. Ignas Velička pabėgęs nuo varžovų tiesiog neįtikėtinai prametė laisvas iš po krepšio. Po priverstinės šeimininkų baudos, turkai realizavo tik vieną baudos metimą ir lemiamai atakai Lietuva turėjo dar 6.4 sek. Paskutinė ataka deja buvo bevaisė ir lietuviai patyrė antrąjį pralaimėjimą – 64:67.

LIETUVA: A. Velička – 17 tšk. (4/7 dvitašk., 2/11 tritašk., 3/7 baud. metim.), 3 atk. kam., 5 rez. perd., 8 kl., 7 išprov. pražang.
Turkija: O. Bitim – 15 tšk. (4/9 dvitašk., 2/9 tritašk., 1/6 baud. metim.), 11 atk. kam., 5 išprov. pražang.

STATISTIKA (LIETUVA | Turkija):

Dvitaškiai: 17/36 (47,2 proc.) | 16/51 (31,4 proc.)
Tritaškiai: 6/31 (19,4 proc.) | 7/24 (29,2 proc.)
Baudų metimai: 12/20 (60 proc.) | 14/28 (50 proc.)
Atkovoti kamuoliai: 48 | 57
Rezultatyvūs perdavimai: 15 | 12
Klaidos: 19 | 16
Perimti kamuoliai: 5 | 14
Blokuoti metimai: 3 | 7
Žiūrovų skaičius: 1000

Ketvirtfinalių susitikai PaySera FIBA Europe jaunučių vaikinų iki 16 metų čempionate bus žaidžiami penktadienį. Lietuvos jaunučių rinktinės varžovais bus šiame čempionate kiek netikėtai itin gerai rungtyniaujanti Suomijos jaunučių rinktinė. Visos šio etapo dvikovos rungtynės vyks Kauno sporto halėje, o bilietus jau galite įsigyti internetu krepsiniobilietai.lt arba Halės kasose rungtynių dieną.