Puikiai sužaidę antrąją rungtynių pusę Lietuvos jaunučiai sudaužė suomių viltis

U16_MenA_Kaunas_land_paysera-300x250 Po dviejų iš eilės pralaimėjimų ir E grupėje užėmę 4-ąją vietą, Lietuvos jaunučiai stojo į pačią svarbiausią kovą Europos čempionate. Pergalės kaina – milžiniška, o iki medalių vos žingsnis. Ketvirtfinalio etape, šeimininkų laukė kiek netikėtai stipriausia F grupės rinktine tapusi Suomija. Puikiai sužaidę rungtynių antrąją puse rungtynes rezultatu 93:74 laimėjo ir pusfinalyje žais Lietuvos jaunučių rinktinė!

Rungtynes taikliu dvitaškiu pradėjo Lukas Kišūnas, o po suomių klaidos Tadas Vaičiūnas „įsūdė“ iš toli – 5:0. Tuo pačiu netrukus atsakė Tuomo Antikainenas, o šeimininkai suklydo. Po dar vienos taiklios atakos rezultatas tapo lygus, o suomius garsiai palaikė nedidelis jų sirgalių būrelis. Porą akimirkų abi komandos apsikeitė nerezultatyviomis atakomis. Suomius į priekį išvedė taiklus dvitaškis, bet Tadas Vaičiūnas dar kartą pataikė iš toli – 8:7 priekyje Lietuva. Visgi, varžovai taip pat sėkmingai atakavo iš toli, o lietuviai suklydo. Suomijos jaunučiai tuo pasinaudojo ir pelnė dar du taškus. Šeimininkai ir vėl suklydo. Po minutinės pertraukėlės tas pats Antikainenas pelnė tris taškus, o lietuviai dar kartą suklydo. Taškų badą dėjimu nutraukė Grantas Vasiliauskas, o Jaakko Lammi dar užsidirbo ir pražangą – 11:15. Luko Ulecko tolimas metimas buvo netiklus, o Vasiliauskas prasižengė nusistumdamas varžovą po krepšiu. Už tai Miika Heinonenas nubaudė mūsų šalies atstovu su kaupu – vėl tritaškis. Prie baudų metimo linijos stojęs Tomas Balčiūnas pataikė tik vieną metimą, bet ir suomių ataka buvo netiksli. Aikštelėje užvirė klampi, lietuviams neparanki kova. Lukas Uleckas išardė varžovų gynybą aštriu reidu pelnęs dvitaškį dar ir išprovokavo pražangą, tačiau baudų metimas vėl skriejo pro šalį. „Žalieji“ ir toliau klydo, o suomiai įrodinėjo, jog puikus jų žaidimas čempionate – tikrai ne atsitiktinumas. Su sirena šeimininkų padėtį pagerino taiklus Elvio Juozaičio dvitaškis. Po pirmojo kėlinio Suomijos jaunučių rinktinė priekyje 21:23, o net 12-a taškų oponentams buvo pelnęs Helsinkyje gimęs Antikainenas.

Antrasis ketvirtis prasidėjo Heinoneno išprovokuota pražanga, o atmosfera Kauno sporto halėje vis kaito. Vitalijus Kozys sumažino šeimininkų deficitą iki minimumo, o kibiai gynęsi lietuviai privertė varžovus pažeisti 24 sekundžių taisyklę. Arnas Velička išvedė lietuvius į priekį, o varžovai dar kartą prarado kamuolį. Kozys prametė iš geros situacijos bei pats užsidirbo asmeninę pražangą. Heinonenas pataikė itin sudėtingą dvitaškį ir dar išprovokavo pražangą – 26:28. Po pelnyto dvitaškio, Kozys netrukus privertė varžovus dar ir suklysti. Lukas Uleckas pataikė iš toli ir Halėje susirinkę 3000 aistruolių vėl atgijo. Varžovai ėmė nebepataikyti, tačiau lietuviai tuo vangiai naudojosi. Svečiai ilgai neužtruko ir rezultatą vėl išlygino. Grantas Vasiliauskas grąžino persvarą, Ignas Sargiūnas drąsiai prasiveržė ir Suomijos rinktinės treneris buvo priverstas paprašyti minutinės pertraukėlės – 35:31. Po jos šeimininkai apsigynė, o Vasiliauskas padidino atotrūkį iki 6 taškų. Varžovai dar kartą prametė, o Arnas Velička atsakė sudėtingu dvitaškiu ir svečiai dar kartą paprašė minutinės pertraukėlės – 39:31 priekyje Lietuvos šešiolikmečiai. Aistruoliai garsiai skandavo „Lietuva!“ . Heinonenas pataikė dvitaškį, o Vasiliausko metimas nepasiekė tikslo. Visgi, Antikainenas sužingsniavo, tačiau nubausti varžovų nepavyko. Elias Valtonenas įdėjo iš viršaus ir svečiai vėl priartėjo – 39:35. Į tai Lietuva atsakė 4 taškais iš eilės bei susigrąžino kiek saugesnę persvarą. Paskutinę kelinio minutę situacija kardinaliai nepasikeitė ir visa didžioji kova dar tik prieš akis – 43:38 pirmauja turnyro šeimininkai lietuviai.

Antroji susitikimo pusė prasidėjo antrąją Arno Veličkos pražanga, vos per 36 sek. lietuviai užsidirbo tris komandines pražangas, iš jų dvi Grantas Vasiliauskas. Heinonenas pataikė dvitaškį, o lietuviai suklydo ir suteikė šansą oponentams išlyginti rezultatą. Pastarieji tuo nepasinaudojo, tačiau lietuviai irgi nerado savojo žaidimo ir sužaidus beveik 2 minutes, skirtumas tapo minimalus – 43:42. Po minutinės pertraukėlės Balčiūnas pelnė du taškus, tačiau svečiai atsakė tuo pačiu. Drama Kauno sporto halėje sugrįžo. Tomas Pihlajamäki pataikė iš toli ir Suomija vėl priekyje – 45:47. Lietuviams pavyko išlygino rezultatą, tačiau varžovai išprovokavo Juozaičio pražangą ir stojo mesti dviejų baudos metimų. Šie buvo taiklūs ir šeimininkai dar kartą atsidūrė besivejančiųjų vaidmenyje. Tomas Balčiūnas tritaškiu grąžino persvarą, bet varžovai nubaudė tuo pačiu. Tritaškių fiestą pratęsta ir Lietuva priekyje – 53:52. Aktyvios gynybos dėka lietuviai privertė varžovus išnaudoti 24 sek. skirtas atakai. Elvis Juozaitis rezultatyviai užbaigė šeimininkų greitą puolimą ir Lietuvos persvara padidėjo iki 3 taškų. Tuukka Jaakkola pataikė tik vieną baudos metimą, o Aidas Bakutis pelnė du taškus. Užsivedę šeimininkai išprovokavo varžovų nesportinę pražangą, tačiau baudų metimai skirti už ją skriejo pro šalį. Kozys pelnė du taškus sumaištyje ir lietuviai ėmė tolti – 59:53. Uleckas pataikė iš toli ir Kauno sporto halėje pakilo triukšmo lygis– 62:55. Per paskutines dvi trečiojo ketvirčio minutes šeimininkai išlaikė savo pranašumą ir pastariesiems beliko atsilaikyti 10 minučių – po 3 kėl. 68:59.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo sąmyšiu baudos aikštelėje, kuris pasibaigė ginču ir atiduotu kamuoliu Lietuvos rinktinei. Deja, šeimininkai suklydo, o greitą varžovų išpuolį teko stabdyti pražanga. Visgi, Ignas Sargiūnas perėmęs kamuolį pelnė du greitus taškus. Netrukus Elvis Juozaitis pridėjo dar du taškus ir Suomijos rinktinės žaidimas ėmė byrėti – 72:59. Po pertraukėlės mūsų šalies atstovai ir toliau puikiai gynėsi. Suomių taškų badą nutraukė Tuomo Antikaineno tolimas metimas, o greitai svečiai pelnė dar du taškus. Vitalijus Kozys šaltakraujiškai pelnė tris taškus, tačiau sulaikyti suomių vėl nepavyko . Įpusėjus kėliniui – 76:66. Skandinavijos atstovai ėmė agresyviau žaisti, žinodami šeimininkų bėdas dėl turimų komandinių pražangų. Tai ir vėl atgaivino suomių viltis, o pelnę 4 taškus iš eilės, ėmė grėsmingai artėti – 76:70. Minutinė pertraukėlė vaisių neatnešė ir Lietuva prarado kamuolį. Laimei, tolimas svečių metimas skriejo pro šalį, Antikainenas užsidirbo 3-ąją savo pražangą. Tadas Vaičiūnas pataikė labai svarbų tritaškį, o lietuviai blokavę varžovų metimą, greitoje atakoje išprovokavo pražangą metimo metu – 80:70. Tuukka Jaakkola pelnė du taškus, bet Arnas Velička pataikė itin tolimą metimą ir Suomija atsidūrė kritinėje situacijoje – likus žaisti kiek daugiau nei dvi su puse minutės rezultatas švieslentėje rodė šeimininkų pranašumą 11 taškų skirtumu. Halėje susirinkusi publika dar aistringiau palaikė savo rinktinę. Grantas Vasiliauskas pataikė iš toli ir suomiai buvo priversti skubėti. Visgi, svečiams pakeisti rungtynių eigos jau nebepavyko ir Lietuva žengė į pusfinalį, įveikdama Suomijos šešiolikmečius 93:74.

Pusfinalio dvikova tarp Lietuvos ir Turkijos vyks šeštadienį, 19 val. Bilietus platina krepsiniopasaulis.lt ir Halės kasos. Įsigykite bilietus iš anksto, nes prieš pat rungtynes nusidrieks didelės eilės.

LIETUVA: A. Velička (5/7 dvitašk., 2/4 tritašk., 2/4 baud. metim., 3 atk. kam., 4 rez. perd., 6 kl., 4 išprov. pražang.) ir V. Kozys (4/5 dvitašk., 2/6 tritašk., 4/6 baud. metim., 7 atk. kam., 6 išprov. pražang.) – po 18 tšk.
Suomija: E. Valtonen – 21 tšk. (7/18 dvitašk., 1/5 tritašk., 4/6 baud. metim.), 6 atk. kam., 3 rez. perd., 4 kl., 5 perimt. kam., 6 išprov. pražang.