Dviejų pratęsimų trilerį laimėję bosniai iškopė į jaunučių čempionato finalą

U16_MenA_Kaunas_land_paysera-300x250Neįtikėtinas trileris ir drama vyko ir antrosiose PaySera FIBA Europe jaunučių vaikinų iki 16 m. čempionato rungtynėse. Čia Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė tik po 2 pratęsimų palaužė ispanus rezultatu 86:78 ir turnyro finale susikaus su šeimininkais lietuviais.

Visas rungtynes aikštelėje vyko arši kova, o pirmavo tai viena tai kita komanda. Ketvirto kėlinio viduryje ispanai įgijo 6 taškų persvarą, tačiau bosniai į tai atsakė 8 taškais be atsako ir jau patys išsiveržė į priekį. Visgi, realią progą laimėti turėjo ispanai, kurie likus 18 sek. pirmavo trimis taškais, tačiau nusprendė paskutiniosios bosnių atakos metu gintis, o ne stabdyti varžovus pražangomis, už ką buvo nubausti S. Camparos tritaškiu, o paskutinė ispanų ataka tikslo nepasiekė ir komandos buvo priverstos žaisti pratęsimą – 63:63.

Pirmajame pratęsime ir vėl arčiau pergalės buvo Ispanija, kuri likus žaisti 3 minutes turėjo 4 taškų persvarą, tačiau į tai bosniai dar kartą atsakė galinga atkarpa 8:0 ir išsiveržė į priekį 73:70. Ispanus išgelbėjo taiklus tolimas R. Carrasco Sagrista metimas, o paskutinė bosnių ataka buvo netiksli. Komandos buvo priverstos žaisti antrąjį pratęsimą.

Antrajame pratęsime pranašumą jau įgijo „mėlynieji“, tačiau ispanai lengvai nepasidavė ir likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes turėjo vos dviejų taškų deficitą. Visgi, D. Musa vedini Balkanų atstovai atsakė dar viena atkarpa 6:0, o ispanų bandymai gelbėtis buvo netikslūs. Bosniai iškovojo kelialapį į finalą, įveikdami varžovus rezultatu 86:78.

Ispanija: S. Martinezas – 27 tšk. (8/18 dvitašk., 11/13 baud. metim.), 20 atk. akm., 11 kl., 11 išprov. pražang.
Bosnija ir Hercegovina: S. Campara (4/8 dvitašk., 4/9 tritašk., 4/7 baud. metim., 6 atk. kam., 6 rez. perd., 4 kl., 4 perimt. kam., 6 išprov. pražang.) ir D. Musa (6/16 dvitašk., 0/8 tritašk., 12/16 baud. metim., 8 atk. akm., 4 rez. perd., 4 kl., 9 išprov. pražang.) – po 24 tšk.

FINALINĖ DIENA (SEKMADIENIS):

19 val. Turkija – Ispanija (rungtynės dėl trečiosios vietos)
21:15 val. LIETUVA – Bosnija ir Hercegovina (finalas)

Bilietus į finalus galite įsigyti krepsiniobilietai.lt ir Kauno sporto halės kasose.