Po dviejų pratęsimų pusfinalio trilerio neatsigavusi Ispanija klupo mažajame finale

U16_MenA_Kaunas_land_paysera-300x250Paskutinę Europos jaunučių vaikinų krepšinio čempionate buvo žaidžiamos dvejos finalo rungtynės. Rungtynėse dėl bronzos, visa galva pranašesni buvo Turkijos šešiolikmečiai, kurie įveikė savo oponentus iš Ispanijos, rezultatu 83:72. Pastarieji, taip ir neatsigavo po vakar dienos pralaimėjimo dvigubame pratęsime.

Nuo pat susitikimo pradžios pabėgę turkai, jau įpusėjus pirmajam kėliniui įgijo 8 taškų pranašumą – 12:4, o netrukus ir dar labiau padidino savo persvarą – 17:5. Visgi, kėliniui besibaigiant ispanai atsakė atkarpa 8:2 ir po pirmojo kėlinio turėjo tik 6 taškų deficitą.

Antrojo ketvirčio pradžia ispanams nežadėjo nieko blogo, o skirtumas ištirpo iki 2 taškų – 17:19, tačiau turkai į tai atsakė atkarpa 8:0 ir vėl susigrąžini dviženklį pranašumą į savo rankas. Įpusėjus ketvirčiui S. Kurnazas pataikė tolimą metimą ir turkų pranašumas pakilo iki 12 taškų ribos. Visgi, kaip ir pirmojo kėlinio pabaigoje, taip ir šio, ispanai vėl surengė sėkmingą atkarpą. Po dviejų kėlinių – 35:28 priekyje Turkija.

Trečiajame kėlinyje turkai smogė iš peties ir įpusėjus ketvirčiui jau pirmavo net 15 taškų persvara, o prie to labiausiai prisidėjo geras O. Bitimo ir A. Durano žaidimas. Likus žaisti dvi minutes Muhayminas Mustafa pataikė iš toli ir ispanai pateko į rimtą bėdą – 62:44, tačiau iki kėlinio pabaigos aptirpė atsilikimą iki 11 taškų.

Lemiamame ketvirtyje Ispanijos jaunučių rinktinė priartėjo iki 8 taškų ribos, tačiau puikiai sužaidęs Enisas Sipahi leido turkams vėl lengviau atsikvėpti. Paskutinėmis minutėmis, ispanams ir jų lyderiui S. Martinezui pakeisti situacijos nebepavyko ir Turkijos jaunučiai iškovojo bronzos medalius Kaune vykusiame Europos jaunučių vaikinų iki 16 metų čempionate.

Ispanija: S. Martinezas – 24 tšk. (8/18 dvitašk., 8/11 baud. metim.), 14 atk. akm., 4 rez. perd., 3 kl., 2 perimt. kam., 8 išprov. pražang.
Turkija: O. Bitimas – 16 tšk. (6/11 dvitašk., 1/4 tritašk.), 3 atk. kam., 2 rez. perd., 3 kl.