Lilyje pasiektas naujas Europos žiūrimumo rekordas

Eurobasket 2015Prancūzijos Lilio mieste, prasidėjęs EuroBasket 2015 atkrintamųjų rungtynių etapas, jau pačia pirmą dieną įėjo į Europos krepšinio istoriją. Daugiafunkcinis „Stade Pierre Mauroy“ stadionas, kuriame vyksta lemiamos kovos, tapo naujo rekordo vieta – aštuntfinalio susitikimą tarp Prancūzijos ir Turkijos stebėjo net 26135 žiūrovai, taip pasiekdami naują Europos krepšinio rungtynių lankomumo uždarose patalpose rekordą!

Ankstesnis Europos čempionatų rekordas – 21302 žiūrovai, taip pat buvo užfiksuotas Lilyje, tačiau laikėsi vos porą valandų, kai rungtyniavo Ispanijos ir Lenkijos rinktinės. Kiti trys didžiausi lankomumo skaičiai užfiksuoti Belgrado „Kombank“ arenoje – 2005 m. Europos pirmenybių finalą ir rungtynes dėl trečiosios vietos Belgrado arenoje stebėjo po 18900 žiūrovų. Penktoje vietoje yra 2013 m. EuroBasket atrankos etapo rungtynės tarp Serbijos ir Juodkalnijos, kai jau minėtoje Serbijos sostinės arenoje susitikimą stebėjo 18150 žiūrovų.

Klubinio krepšinio rekordas yra 24232 žiūrovai, kuris vėlgi pasiektas Belgrade, kai vietos „Crvena Zvezda“ 2014 m. kovo 26 d. Europos taurės ketvirtfinalio rungtynes „Kombank“ arenoje žaidė prieš Kijevo „Budivelnyk“ ekipą iš Ukrainos.

Tikimasi, kad naujasis rekordas gyvuos neilgai ir galbūt bus pagerintas jau ketvirtfinalių metu. „Stade Pierre Mauroy“, kuris specialiai čempionatui buvo transformuotas iš futbolo stadiono, krepšinių rungtynių metu gali talpinti apie 27000 aistruolių.

Prancūzijos – Turkijos dvikovoje Lilyje pasiektas naujas Europos rekordas (nuotr. FIBA Twitter )

Europos-rekordas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.