Lietuvos krepšinio rinktinė 2016

jonas valanciunasKiekvieno lietuvio kalendoriuje vasara pažymėta raudona spalva. Gal dėl to, kad tai mėgstamiausias jų metų laikas, gal dėl to, kad tai jų atostogos. Visgi, pagrindinė priežastis yra Lietuvos krepšinio rinktinė 2016. Nuo akimirkos kai žaidėjai susirenka į pasiruošimo stovyklą pagrindinė pokalbio ašimi tampa geriausio dvyliktuko ieškojimas net po jo paskelbimo. Taip pat trenerio taktiniai sprendimai bei kiekvieno žaidėjo individualūs pasirodymai. Na ir žinoma visos krepšinio rinktinės rezultatai.

Pasiruošimo etapas Rio olimpinėms žaidynėms jau beveik baigėsi. Liko sudėlioti paskutinius akcentus. Draugiškos rungtynės jau beveik visos sužaistos, tačiau šios varžybos yra visiškai atskiras momentas. Rinktinės treneris sako, jog visos pasiruošimo varžybos yra skirtos tik kuo geriau parengti komandą olimpinėms žaidynėms. Daugelis lietuvių labai mėgsta pradėti smerkti ar aukštinti žaidėjus po pasirodymo tokio tipo rungtynėse. Tiesa ta, jog treneris nenori atskleisti visų savo sumanymų. Ypatingai tose varžybose, kuriose yra žaidžiama prieš būsimus varžovus olimpiadoje. Geriausias pavyzdys yra rungtynės su Argentina, kur krepšinis buvo išties labai keistas. Tiek dėl abejotino teisėjavimo, tiek dėl abiejų trenerių žaidėjų pasirinkimo. Komandų lyderiai žaidė ne daugiau nei 15-20 minučių, o lietuviai apskritai nedarė derinių per priekinę liniją. Rinktinės lyderis Jonas Valančiūnas išmetė tik 2 metimus, ko tikrai nematysime Olimpinėse žaidynėse. Per pratęsimą žaidė Vaidas Kariniauskas, kuris apskritai nepateko į galutinį rinktinės dvyliktuką.

Manau puikiai suprantama, kad didelio dėmesio kreipti į žaidimą draugiškose rungtynėse neverta. Treneris naudoja rotacija, kuri dažnai išmuša iš vėžių visą rinktinės žaidimą. Keitimai atliekami pagal planą, o ne situaciją. Visgi rinktinės braižas gana aiškus ir drąsiai galima teigti, jog Lietuvos krepšinio rinktinė 2016 Rio olimpinėse žaidynėse bus galinga jėga. Išliko pastarųjų trijų metų skiriamasis rinktinės bruožas, kuomet gynyba yra pagrindinis ginklas. Taip ir šiemet varžovams bus sunku įveikti organizuotą ir drausmingą Lietuvių gynybą. Nuo praeitų metų skiriasi puolimas, kuris bent jau žaistose draugiškose rungtynėse buvo gana laisvas, o ne iš ankstesnių čempionatų išlikęs taškų gimdymas. Prie to prisideda vis tobulėjantis ir jėgos pridedantis Valančiūnas, tiek grįžtanti Manto Kalniečio forma. Visgi, daugiausiai nuopelnų tokiam Lietuvos rinktinės puolimui reikia skirti tritaškių pataikymui. Prieš tai pataikymas iš toliau buvo viena didžiausių spragų, kuri leisdavo susispausti varžovų krepšininkams baudos aikštelėje. Geras tritaškių pataikymas padeda išplėsti puolimą.

Visada buvo žinoma, kad olimpinė sistema yra jautri pralaimėjimams, tačiau šiemet yra galimybių pasiekti puikų rezultatą. Prognozuoti kaip visada yra labai sunku, o dažnai ir beprasmiška, tačiau objektyviai vertinant pusfinalis yra labai realus rezultatas 2016 metų Lietuvos krepšinio rinktinei.

Lietuvos krepšinio rinktinė 2016

Žaidėjas Amžius Ūgis Pozicija Komanda 2015-2016
Vaidas Kariniauskas 22 197 G Kymio „G.S. Kymis“, Graikija
Adas Juškevičius 27 194 G Vilniaus „Lietuvos rytas“
Mantas Kalnietis 29 195 G Milano „EA7 Emporio Armani“, Italija
Renaldas Seibutis 30 196 G Kauno „Žalgiris”
Marius Grigonis 22 198 G Manresos ICL, Ispanija
Edgaras Ulanovas 24 198 P Kauno „Žalgiris”
Jonas Mačiulis 31 198 P Madrido „Real“ , Ispanija
Mindaugas Kuzminskas 26 205 P Malagos „Unicaja“, Ispanija
Domantas Sabonis 20 208 P Gonzagos universitetas, JAV
Paulius Jankūnas 32 205 P Kauno „Žalgiris“
Robertas Javtokas 36 211 C Kauno „Žalgiris“
Antanas Kavaliauskas 31 208 C Vilniaus „Lietuvos rytas“
Jonas Valančiūnas 24 213 C „Toronto Raptors”, Kanada
 • Jonas Kazlauskas – vyr. treneris
 • Gintaras Krapikas – treneris
 • Darius Maskoliūnas – treneris
 • Benas Matkevičius – krepšinio analitikas
 • Sigitas Kavaliauskas – fizinio parengimo treneris
 • Rimtautas Gudas – gydytojas
 • Vytenis Trumpickas – gydytojas
 • Aidas Buzelis – fizioterapeutas
 • Paulius Jacikas – fizioterapeutas
 • Petras Mikučionis – fizioterapeutas
 • Aleksej Peleckij – fizioterapeutas
 • Juozas Petkevičius – techninis vadybininkas
 • Linas Kunigėlis – vadybininkas žiniasklaidai ir rinkodarai
 • Žydrūnas Vilenčikas – vyriausias vadybininkas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.