Artūras Gudaitis bus pašauktas NBA naujokų biržoje 2015?

Amerikiečių informaciniai „NBA Draft“ puslapiai skelbia, jog Artūras Gudaitis gali būti pašauktas NBA naujokų biržoje jau šiais metais. Dėl šios priežasties krepšininkas nusprendė vykti į NBA vasaros stovyklą ir nežaisti Lietuvos studentų krepšinio rinktinėje, į kurią pakvietė nacionalinės rinktinės treneris Jonas Kazlaukas.

Dėl šios priežasties Artūras Gudaitis praras ir Lietuvos nacionalinės rinktinės kandidato statusą. Žinant, kad 21 metų 208 cm ūgio puolėjui šansų patekti į galutinį LTU komandos dvyliktuką pakankamai mažai, tad toks sprendimas pakankamai logiškas. Šiais metais vidurio puolėjų pasirinkimas pakankamai didelis. Pretenduoja tokie pajėgūs žaidėjai, kaip Jonas Valančiūnas, Antanas Kavaliauskas, Robertas Javtokas, Darjušas Lavrinovičius.

Artūras Gudaitis 2014/2015 metų sezone demonstravo pakankamai kokybišką krepšinį. Eurolygoje centro puolėjas vidutiniškai pelnė 6,5 taško, atkovojo po 4 kamuolius ir rinko 7,2 naudingumo balo. LKL čempionate krepšininkas įmesdavo po 9.4 taško, sugriebė po 5.2 kamuolio, o bendroje sumoje sezoną baigė turėdamas 13.3 naudingumo koeficientą (EFF). Tai 11 rezultatas visoje Lietuvos krepšinio lygoje.

Tiesa, A.Gudaitis vis dar turi galiojančią sutartį su Kauno Žalgiriu, todėl jei juo susidomės, kuri nors NBA komanda, turės sumokėti kontrakte numatytą išpirką. Skelbiama, jog jos dydis siekia 150 tūkstančių eurų sumą. Žinoma, NBA klubams tokios sumos nėra didelės, tačiau pirmiausiai lietuvis turi palikti gerą įspūdį minėtoje krepšinio stovykloje.

Kokio šaukimo gali tikėtis mūsų tautietis NBA naujokų biržoje 2015?

NBAdraft.net informacinio portalo išankstinių prognozių duomenimis jam yra numatomas 38 šaukimas. Tiks numeris 2015 metų biržoje priklauso Detroito Pistons komandai. Teigiama, kad pastarasis klubas pastaruoju metu ir rodo didžiausią susidomėjimą Lietuvos aukštaūgiu. Visgi, kaip rodo ankstesnių metų patirtis – išankstinės prognozės toli gražu ne visada pasitvirtina. Tad kaip bus iš tikrųjų pamatysime birželio 25 dieną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *