Eurobasket 2015: Gruzijos vyrų krepšinio rinktinėApžvalga: Gruzijos rinktinė Europos čempionate žais jau trečią kartą iš eilės. Kiekvienam varžovui su šia rinktine rungtyniauti yra sunku, kadangi gruzinai yra karšto būdo ir niekada nepasiduoda, rungtyniauja iki paskutinės minutės, nesvarbu koks yra rezultatas. Nors Gruzija nėra iškovojusi skambių pergalių tarptautiniuose čempionatuose, tačiau jie gali įkasti bet kam.

Pirmiausia, reikėtų pradėti nuo ryškiausios šios šalies žvaigždės. Tai – Zaza Pachulia. Vidurio puolėjas rungtyniauja NBA lygoje, Milvokio „Bucks“ klube. Šis sezonas krepšininkui buvo vienas sėkmingiausių: žaidėjas rinko po 8,3 taško, atkovojo 6,8 atšokusio kamuolio, atliko 2,4 rezultatyvaus perdavimo ir perimdavo kiek daugiau nei po vieną kamuolį. Statistika rodo žaidėjo universalumą. Taip pat Z. Pachulia yra ir komandos dvasinis lyderis, jis užveda komandą, ją ramina, o būdamas aikštėje įveda joje tvarką. Pats Z. Pachulia nori atstovauti savo šalies rinktinei ir net nėra galimybės, jog jis nepatektų į galutinį dvyliktuką, jei, žinoma, pačiam žaidėjui nekils kliūčių atvykti į treniruočių stovyklą.

Kitas svarbus šios rinktinės žaidėjas – Manucahras Markoishvilis. Šiemet krepšininkas atstovavo Maskvos ekipai, ten rinkdavo kuklius 5 taškus ir 6 naudingumo balus (reguliariajame sezone), tačiau visi puikiai žinome, koks žvaigždynas rungtyniauja „CSKA“ klube. M. Markoishvilis rinktinėje turėtų vieną svarbiausių vaidmenų ir neabejotinai taptų startinio penketo žaidėju. Žinoma, jei tik žaidėjas atvyks į treniruočių stovyklą.

2013 metais rinktinei neatstovavo kitas svarbus sunkusis krašto puolėjas, taip pat galintis žaisti ir vidurio puolėjo pozicijoje – Tornike Shengelia. Taip pat nebuvo ir Z. Pachulios. Jei šiemet abu krepšininkai apsivilks Gruzijos rinktinės marškinėlius, rinktinė turės gan stiprią priekinę liniją.

Reikėtų nepamiršti ir veržliojo puolėjo Viktoro Sanikidzės, kuris atstovaudamas rinktinei žaidžia su papildoma jėga.

Gruzija taip pat yra vena iš valstybių, kurios natūralizavo amerikietį krepšininką – Jacob‘ą Pullen‘ą. Įžaidėjas yra rinktinės kandidatų sąraše, o Gruzijai įžaidėjas tikrai praverstų.

Išplėstinis kandidatų sąrašas:

Įžaidėjai: George‘as Tsintsadzė (Tbilisio „MIA Academy“), Jacobas Pullenas (Kansaso „Wildcats“) Otaras Pkhakadzė (Sevilijos „Baloncesto“).

Gynėjai: Beka Tsivtsivadzė (Tbilisio „MIA Academy“), Manucahras Markoishvilis (Maskvos „CSKA“), Duda Sanadzė (San Diego „Torero“), Nodaras Gogodzė (Tbilisio „Olimpi“), Beso Lezhava (Tbilisio „Dinamo“), Mikheilis Chochua (Rustavo „Energy Invest“).

Lengvieji krašto puolėjai: Levanas Patsatsia (Žemutinio Naugardo „Nizhniy Novgorod“), Viktoras Sanikidzė (Kazanės „Unics“), Giga Janelidzė (Roseto „Sharks“), Beka Burjanadzė (Akorunjos „CB Coruna“).

Sunkieji krašto puolėjai: Tornikė Shengelia (Vitorijos „Laboral Kutxa“).

Vidurio puolėjai: Nika Metreveli (Tbilisio „MIA Academy“), Zaza Pachulia (Milvokio „Bucks“), Giorgijus Šermadinis (Kantu „Pallacanestro“), Giorgiojus Šarabidzė (Tbilisio „MIA Academy“).

Vyriausiasis treneris: Igoris Kokoškovas

Geriausias pasirodymas: 2011 metais iškovota vienuolikta vieta Europos krepšinio čempionate.

Paskutinis pasirodymas: 17-oji vieta Europos krepšinio čempionate Slovėnijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *