Eurobasket 2015: Islandijos vyrų krepšinio rinktinė

Tęsiame rubriką apie Eurobasket 2015 dalyves. Pristatome jums čempionato debiutantę – Islandijos vyrų nacionalinę krepšinio rinktinę. Islandijos krepšininkai žais B grupėje, kartu su Ispanija, Italija, Turkija, Serbija ir Vokietija.

Apžvalga: Apie Islandijos rinktinę daug informacijos nėra. Rinktinės kandidatai nėra daug kam žinomi – dauguma jų rungtyniauja Islandijoje arba vienoje iš Skandinavijos valstybių. Į čempionatą islandai pateko po Europos krepšinio čempionato atrankos, kurioje antrame rate, užėmė antrąją vietą. To pakako, kad Islandijos krepšininkai gautų galimybę debiutuoti Europos krepšinio čempionate.

Verta dar kartą paminėti tai, jog Islandija rungtyniaus B grupėje, kuri yra įvardijama kaip mirtininkų grupė. Jei žiūrėti į tai, kas yra „ant popieriaus”, islandai neturi šansų perkopti grupės barjerą. Jau grupės varžybose jiems teks susigrumti su Ispanijos, Italijos, Turkijos, Serbijos ir Vokietijos vyrų krepšinio rinktinėmis. Tačiau šis faktas nė kiek negąsdina C. Pederseno. Treneris teigia, jog tokia galimybė krepšininkams pasitaiko vieną kartą gyvenime. „Rungtyniauti su penkiomis iš dešimties geriausių pasaulio rinktinių jau grupės etape yra daug smagiau nei rungtyniauti su bet kuriomis kitomis komandomis”,- teigė Craigas Pedersenas, vyriausiasis Islandijos rinktinės treneris.

Žinoma, patys Islandijos krepšininkai supranta, jog jie nėra nei čempionato, nei savo grupės favoritai. Islandijos vyriausiasis treneris Craigas Pedersenas teigė, jog pagrindinis jo komandos ginklas yra komandinė dvasia. Pasak trenerio, kiekvienas žaidėjas į varžybas atvyksta pasiruošęs atiduoti visą save ir grumtis iki paskutinės akimirkos visas keturiasdešimt minučių.

Kalbant apie palaikymą, kurio Islandijos krepšininkams reikės kaip oro, jo trūkti neturėtų. Islandijoje krepšinis yra tarp populiariausių sporto šakų, todėl sirgalių su Islandijos atributika arenoje turėtų netrūkti. Taip pat planuoja atvykti ir krepšinio sirgalių iš Danijos, kurie palaikys Islandijos nacionalinę vyrų krepšinio rinktinę.
Kalbant apie rinktinės sudėtį, galime pasikartoti, jog didelių žvaigždžių šioje rinktinėje nėra. Paminėjimo yra vertas Jonas Stefanssonas, kuris yra didžiausia Islandijos krepšinio žvaigždė. Jis rungtyniauja Malagos „Unicaja” ekipoje ir yra Mindaugo Kuzminsko bendraklubis. Šį sezoną Eurolygoje J. Stefanssonas pelnydavo po 5,1 taško.

Išplėstinis kandidatų sąrašas:

Įžaidėjai: Elvaras Fridrikssonas („Njardvik“, Islandija), Jakob Sigurdarson („Sundsvall“, Švedija), Aegiras Steinarssonas („Sundsvall“, Švedija)

Gynėjai: Brynjaras Bjornssonas („KR“, Islandija), Logi Gunnarssonas („Njardvik“, Islandija), Martinas Hermannssonas (LIU, NCAA)

Lengvieji krašto puolėjai: Helgi Magnussonas („KR“, Islandija), , Hlynuras Baeringssonas („Sundsvall“, Švedija), Axelis Karasonas („Svendborg“, Danija), Jonas Stefanssonas (Malagos „Unicaja“).

Sunkieji krašto puolėjai: Sigurduras Thorvaldssonas („Snaefell“, Islandija), Krisas Acoxas („Furman“, NCAA).

Vidurio puolėjai: Ragnaras Nathanaelssonas („Thor Thorl“, Islandija).

Vyriausiasis treneris: Craigas Pedersonas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *