Eurobasket 2015: Ispanijos krepšinio rinktinė 2015

Artėjant didžiausiam ir laukiamiausiam šios vasaros krepšinio įvykiui – Europos krepšinio čempionatui, krepsiniopasaulis.lt savo skaitytojams pristato dar vieną komandą. Šį kartą tai – Ispanija, viena iš viso čempionato favoričių. Ispanai rungtyniaus B grupėje, kartu su Vokietija, Islandija, Turkija, Italija ir Serbija.

Apžvalga: Ispanija – neabejotinai viena iš viso čempionato favoričių. 2009 ir 2011 metų čempionai šiemet turės keletą gan didelių netekčių, tačiau Ispanija vis vien bus sunkiai įkandamas riešutėlis kiekvienam.

Pradėkime nuo Marco Gasolio. Vidurio puolėjas buvo kandidatų sąraše, tačiau po kiek laiko pats paskelbė, jog šią vasarą skirs poilsiui. Neseniai su Memfio „Grizzlies“ ekipa sudaręs naują penkerių metų ir net 100 milijonų eurų vertęs kontraktą, krepšininkas teigė, jog jis Ispanijai atstovauja jau keturiolika metų, tačiau Memfio komanda jam yra taip pat labai svarbi.

Kitas NBA rungtyniaujantis krepšininkas, kuris atsisakė padėti Ispanijai Europos čempionate – Ricky Rubio. Krepšininkui dar pavasarį buvo atlikta čiurnos operacija, todėl jis praleis artėjantį čempionatą.

Kitas praradimas gynėjų grandyje – Juanas Carlosas Navarro. „La Bomba“, kaip ir R. Rubio gulasi ant operacinės stalo – šį kartą krepšininkui buvo atlikta artroskopinė kelio operacija. Be abejo, J. C. Navarro sprendimą galėjo įtakoti ir jo amžius. Snaiperiui jau 35-eri, o tokio amžiaus krepšininkai vis dažniau vasaras skiria poilsiui.

Dar vienas gynėjas, kuris praleis Europos čempionatą – Jose Manuelis Calderonas. Niujorko „Knicks“ atakų organizatoriui po achilo sausgyslės traumos buvo atlikta operacija, dėl kurios jis negali rungtyniauti.

Įdomi situacija susiklostė su natūralizuotais žaidėjais. Ispanija tokius žaidėjus turi du – Serge Ibaka ir Nikola Mirotičių. Pastaraisiais metais rinktinei atstovaudavo S. Ibaka, o tuo tarpu už borto likęs N. Mirotičius likdavo nusivylęs. Šiemet S. Ibaka rinktinei negali padėti dėl traumos, todėl Sergio Scariolo pasirinko Čikagos „Bulls“ rungtyniaujantį N. Mirotičių. Bus įdomu stebėti, ar puolėjas sugebės išnaudoti jam pasitaikiusią progą.

Kalbant apie realiausius kandidatus į galutinį dvyliktuką, galima nesunkiai išskirti žaidėjus, kurie tikrai ten pateks, jei, žinoma, nepatirs traumų. Sergio Rodriguezas, Pau Ribasas, Sergio Llullas, Fernando san Emeterio – visi jie gali rungtyniauti įžaidėjo pozicijoje, todėl S. Scariolo šį ketvertą tikrai turėtų vežtis į Europos krepšinio čempionatą. Įdomu bus stebėti Rudy Fernandezo ir Alekso Abrineso tandemą. Šie du krepšininkai turėjo puikius sezonus Europoje. R. Fernandezas laimėjo Eurolygą, o A. Abrinesas buvo vienas iš svarbesnių „Barcelona“ komandos krepšininkų.

Be abejo, verta paminėti ir gan stiprią ispanų priekinę liniją, nepaisant to, jog joje nebus M. Gasolio ir S. Ibakos. Pau Gasolis kartu su Nikola Mirotičiumi turėjo puikų sezona Čikagoje, kur pasiekė atkrintamasias ir abu turėjo labai svarbų vaidmenį komandoje. Krepšinio ekspertai netgi teigia, jog P. Gasolis šiemet įgavo antrą kvėpavimą savo karjeroje. Taip pat priekinėje linijoje matome ir Felipe Reyesą, kuris kartu su Madrido „Real“ iškovojo Eurolygos čempionų titulą, o iš pačio krepšininko niekas nesitikėjo tokio puikaus ir stabilaus žaidimo viso sezono metu. Be to, įdomu, ar savo šansą apsivilkti rinktinės marškinėlius gaus Guillermo Hernangomezas, kuris šiemet buvo pašauktas NBA naujokų biržoje.

Įžaidėjai: Sergio Rodriguezas (Madrido „Real“), Pau Ribasas, Guillemas Vivesas (abu Valensijos „Valencia“), Quino Colomas (Bilbao „Basket“).

Gynėjai: Sergio Llullas (Madrido „Real“), Fernando San Emeterio (Valensijos „Valencia“), Xavi Rabaseda (Madrido „Estudiantes“).

Lengvieji krašto puolėjai: Rudy Fernandezas (Madrido „Real“), Victoras Claveras (Maskvos srities „Chimki“), Alexas Abrinesas (Barselonos „Barcelona“).

Sunkieji krašto puolėjai: Felipe Reyesas (Madrido „Real“), Pablo Aguilaras (Valensijos „Valencia“), N.Mirotičius (Čikagos „Bulls“).

Vidurio puolėjai: Pau Gasolis (Čikagos „Bulls“), Guillermo Hernangomezas (Sevilijos „Baloncesto“), Danielis Diezas (San Sebastiano „Gipuzkoa Basket“).

Vyriausiasis treneris: Sergio Scariolo

Geriausi pasirodymai: Europos čempionato aukso medaliai 2009 ir 2011 metais;

Europos čempionate iškovota antroji vieta 1935, 1973, 1983, 1999, 2003 ir 2007 metais;

Europos čempionato bronza 1991, 2001 ir 2013 metais.

Paskutinis pasirodymas: Europos čempionate Slovėnijoje iškovoti bronzos medaliai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *