Eurobasket 2015: Latvijos vyrų krepšinio rinktinė

atvijos krepšinio rinktinė visada buvo kietas riešutėlis bet kuriai komandai. Latviai yra žinomi kaip geri snaiperiai, prieš kuriuos yra itin sunku gintis. Taip pat verta paminėti, jog Latvija ir Lietuva yra D grupės favoritės.

Buvęs Kauno „Žalgirio“ žaidėjas, o dabar Latvijos rinktinės treneris Ainaras Bagatskis pristatė gan įdomų kandidatų sąrašą. Visi kandidatai yra suskirstyti į dvi grupes – „pagrindiniai“ ir „rezerviniai“. Dvylika pagrindinių krepšininkų yra realiausi kandidatai į galutinį dvyliktuką, o rezerviniai – krepšininkai, kurie treniruosis ir lies prakaitą pasirengimo stovyklose kartu su pagrindiniais kandidatais, o atsiradus reikalui – pakeis kažkurį pagrindinį kandidatą. Taip pat A. Bagatskis pažymėjo, jog Latvijos rinktinė, jos žaidimas ir sudėtis labai nesiskirs nuo 2013 metų rinktinės Europos čempionate bei 2014 metų atrankoje į Pasaulio čempionatą.

Visų pirma, reikėtų aptarti šios rinktinės praradimą, kuris yra įvardijamas kaip skaudžiausias. Tai yra Kristapas Porzingis, kuris pastaruoju metu yra po didinamuoju stiklu. Talentingasis latvis NBA naujokų biržoje buvo pašauktas ketvirtuoju numeriu, kas sukėlė didelį ažiotažą. Žaisdamas NBA Vasaros lygoje, K. Porzingis kol kas tiek gerbėjų, tiek trenerių nenuvilia. Praėjusį sezoną vilkėjęs Sevilijos „Cajasol“ ekipos marškinėlus latvis rungtyniavo solidžiai – pelnydavo 11,6 taško tritaškius mesdamas 45,9% taiklumu. Pats Kristapas Porzingis yra sveikas, pasiruošęs rungtyniauti, tačiau aukštaūgis nusprendė šią vasarą visą dėmesį skirti Niujorko „Knicks“ klubo treniruotėms ir individualiam pasiruošimui. Be abejonės, latviams tai yra didelis praradimas, tačiau būtų naivu tikėtis, jog jaunasis talentas būtų tapęs pagrindiniu komandos lyderiu ir vedliu – žaidėjui vos 20 metų. Tokio amžiaus krepšininkai gali sėkmingai rungtyniauti, tačiau tapti nacionalinės rinktinės lyderiais yra sunku.

Taip pat didelė netektis Latvijos komandai – Davis Bertanis. Krepšininkas solidžiai rungtyniavo Eurolygoje, atstovaudamas Vitorijos „Laboral Kutxa“ ekipai. Tačiau krepšininkas sezono eigoje patyrė sunkią kryžminių kelio raiščių traumą ir jam teks praleisti Europos krepšinio čempionatą.

Vertas paminėjimo yra ir Dairis Bertanis, vyresnysis Davio Bertanio brolis. Krepšininkas šiuo metu NBA vasaros lygoje atstovauja San Antonijo „Spurs“ ekipą ir kol kas pateisina komandos vadovų lūkesčius.

Be abejo, neabejotinas mūsų kaimynės rinktinės lyderis – Janis Blūmas. Praėjusį sezoną Atėnų „Panathinaikos“ komandoje praleidęs latvis yra pasiruošęs atstovauti savo šalies rinktinę šių metų Europos čempionate. Šiuo krepšininku Ainaras Bagatskis neabejotinai pasitikės labiausiai.

Pagrindinių“ kandidatų sąrašas:

Įžaidėjai: Janis Strelniekas (Bambergo „Brose Baskets“),

Gynėjai: Dairis Bertanis (Bilbao „Bilbao Basket“), Janis Blūmas (Atėnų „Panathinaikos“),

Lengvieji krašto puolėjai: : Žanis Peinaris, Kristapas Janičenokas (Ventspilio „Ventspils“), Janis Timma (Rygos „VEF“)

Sunkieji krašto puolėjai: Marekas Mejeris (Rygos „VEF“), Ojaras Silinis (Emilijos Redžo „Grissin Bon“), Rolandas Freimanis (Kazanės „Unics“)

Vidurio puolėjai: Kasparas Berzinis (Samaros „Krasnyje Krylia“), Andrejus Šelakovas (Jėkabpilio „Jekabpils“).

Rezerviniai žaidėjai: Ingusas Jakovicas, Janis Berzinis, Ronaldas Zakis (visi Rygos VEF), Davis Lejasmeieris, Martinas Mejersas (Ventspilio „Ventspils“), Kasparas Vecvagaras (Kauno „Žalgiris“), Aigaras Škelė, Davis Rozitis (abu Valmieros „Valmiera“), Rihardas Kuksikas (Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“), Haraldas Karlis, Endrju Smitas, Ričmondas Vilde (visi NCAA), Lauris Blausas (Liepojos „Triobet“).

Vyriausiasis treneris: Ainaras Bagatskis.

Geriausi pasirodymai: Europos čempionato nugalėtojai 1935 metais;

1939 metų Europos čempionate užimta antroji vieta.

Paskutinis pasirodymas: 2013 metais Slovėnijoje užimta 11-oji vieta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *