Eurobasket 2015: Ukrainos vyrų krepšinio rinktinė

Europos krepšinio čempionatas prasideda jau rugsėjo penktąją dieną. Belaukiant įdomiausių ir atkakliausių dvikovų, krepsiniopasaulis.lt tęsia rubriką apie artėjančio Europos krepšinio čempionato komandas. Šiandien pateikiame Ukrainos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės apžvalgą. Ukraina rungtyniaus D grupėje, kartu su Lietuva, Latvija, Belgija, Estija bei Čekija.

Apžvalga: Reikėtų pradėti nuo to, jog Ukrainos rinktinė yra bene aukščiausia rinktinė artėjančiame čempionate. Ukrainos rinktinės vyriausiasis treneris Evgenijus Murzinas paskelbė 22-iejų kandidatų sąrašą, kuriame net septyni žaidėjai yra aukštesni nei 213 cm ūgio.

Ukrainos nacionalinė rinktinė šiemet turi nemažai labai svarbių pasikeitimų. Ir deja, tačiau blogų pasikeitimų. Ukrainiečiai prarado savo vedlį, kuris 2013 metų Europos čempionate Slovėnijoje padėjo savo komandai užimti net šeštają vietą. Tai – geriausias pasirodymas per Ukrainos vyrų krepšinio istoriją. Žmogus, nulipdęs iš Ukrainiečių tikrą komandą buvo daug metų NBA klubuose dirbęs legendinis Mike‘as Fratello. Niekam nekyla abejonių, jog be šio stratego ukrainiečiai nebeatrodys taip, kaip atrodė prieš dvejus metus.

Kitas svarbus, o galbūt ir didesnis praradimas už M. Fratello yra Eugene‘as „Pooh“ Jeter‘as. Šis krepšininkas 2013 metų Europos čempionate pelnydavo po 13,5 taško, atlikdavo 4 rezultatyvius perdavimus ir perimdavo po kamuolį per rungtynes. Neabejotinai, E. Jeter‘as buvo pagrindinis Ukrainiečių pergalių kalvis, aplink kurį sukosi M. Fratello žaidimo schemos. Šiemet šio natūralizuoto amerikiečio Ukrainos nacionalinėje komandoje nepamatysime. Tačiau, Ukrainos rinktinės dvyliktukas gali ir neapsieiti be natūralizuoto amerikiečio – juo pretenduoja tapti Džoelis Bolombojus, kuris NCAA čempionate, atstovaudamas Weber State „Wildcats“ vidutiniškai atlikdavo dvigubą dublį.

Didžiausias klaustukas – Aleksėjus Lenas. Vidurio puolėjas atstovauja Fynikso „Suns“ ekipai, kuri, panašu, kad nenori išleisti aukštaūgio atstovauti savo rinktinei. A. Lenas nėra geležinis žmogus ir jo draudimas yra gan brangus. Todėl ši problema yra vis dar sprendžiama. Aukštaūgis būtų labai svarbi figūra Ukrainos rinktinėje ir tikriausiai jam atitektų pagrindinio vidurio puolėjo rolė.

Verta paminėti, jog į kandidatų sąrašą įtrauktas ir buvės Vilniaus „Lietuvos ryto“ žaidėjas Kirilas Natiažko. Vilniaus klube vietos jam neatsirado ir krepšininkas rungtynių metu net nesedėdavo ant atsarginių žaidėjų suolelio. Sezonui įsibėgėjus, K. Natiažko persikėlė į Lenkiją, „Turow“ klubą, kuriame gavo pasireikšti ir sužaidė kelis neblogus mačus. K. Natiažko yra laikomas perspektyviu žaidėju, todėl iš pirmo žvilgsnio į rinktinę patekti turėtų, tačiau žiūrint į kandidatų sąrašą, ukrainiečiui teks gerokai paplušėti, kad įrodytų, jog jis yra vertas būti galutiniame rinktinės dvyliktuke.

Kiti svarbūs Ukrainos rinktinei žaidėjai: Maksimas Pustozvonovas, Sergijus Gladyras, Viačeslavas Kravtsovas, Sergijus Liščiukas. Šie žaidėjai turi dideles galimybes patekti į galutinį komandos dvyliktuką, jei tik patys atvyks į treniruočių stovyklą. Aišku viena – Ukraina turi daug praradimų, tačiau taip pat turi ir savų privalumų, pradedant labai pajėgia priekine linija, baigiant komandos dvasia ir kovingumu.

Ukrainos rinktinės kandidatų sąrašas:

Įžaidėjai: Denisas Lukašovas (Saratovo „Avtodor“).

Gynėjai: Aleksandras Mišulas (Dnipropetrovsko „Dnipro“), Sergiijus Gladyras (Nancy „SLUC“), Ruslanas Otverčenko (Kijevo „BC Kyiv“).

Lengvieji krašto puolėjai: Aleksandras Lypovas (Kijevo „Budivelnik“), Maksimas Pustozvonovas (Kijevo „Budivelnik“), Aleksandras Sizovas (Čerkasų „Mavpy“), Dmitrijus Gliebovas (Rygos „Barons“), Pavlas Krutovsas (Kijevo „BC Kyiv“), Aleksandras Kolčenko (Saratovo „Avtodor“), Stanislavas Timofejenko (Dnipropetrovsko „Dnipro“).

Sunkieji krašto puolėjai: Maksimas Kornijenko (Južno „BC Khimik“), Sergėjus Liščiukas (Valensijos „Valencia Basket“), Džoelis Bolombojus (Weber State „Wildcats“), Aleksėjus Pečerovas (Talino „Kalev/Cramo“).

Vidurio puolėjai: Igoris Zaitsevas (Južno „BC Khimik“), Kirilas Natiažko (Zgorželeco „PGE Turow“), Artiomas Pustovas (Santiago de Compostelos „Obradoiro CAB“), Viačeslavas Kravtsovas (Fošano „Dragons“), Aleksėjus Lenas (Fynikso „Suns“), Kirilas Fesenko (Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“), Sergėjus Zagreba (Dnipropetrovsko „Dnipro“).

Vyriausiasis treneris: Evgenijus Murzinas.

Geriausias pasirodymas: 2013 metų Europos čempionate Slovėnijoje užimta šeštoji vieta.

Paskutinis pasirodymas: Europos čempionate Slovėnijoje 2013 metais užimta šeštoji vieta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *