Eurobasket 2015: Vokietijos vyrų krepšinio rinktinė

Šiandien savo skaitytojams pateikiame dar vienos nacionalinės rinktinės, dalyvausiančios Europos krepšinio čempionate, apžvalgą. Tai – Vokietijos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė. Vokietija žais B grupėje, kartu su Islandija, Turkija, Serbija, Italija ir Ispanija.

Visų pirma reikėtų atkreipti dėmesį į visas grupės komandas. Vienintelė rinktinė, kurią galėtume įvardinti kaip sąlyginai silpnesnę – Islandija. Visos komandos yra pajėgios, visos komandos į čempionatą atvyksta bene stipriausios sudėties ir visos yra pajėgios pretenduoti į medalius. B grupė be abejonės gali būti vadinama mirtininkų grupe.
Apžvalga: Prakalbus apie Vokietijos vyrų krepšinio rinktinę, dauguma iškart pagalvoja apie Dirką Nowitzkį – neabejotinai visų laikų geriausią Vokietijos krepšininką. Vokietijos sirgalių laimei, šis krepšininkas atstovaus savo šaliai Europos čempionate.

Tačiau pradedant nuo pradžių, reikėtų prisiminti, jog pirminis Vokietijos kandidatų sąrašas buvo be trijų svarbiausių krepšininkų – Dirko Nowitzkio, Chriso Kamano ir Denniso Schroderio, kadangi nei vienas iš jų nebuvo apsisprendęs, kaip praleis vasarą.

Tačiau laikui bėgant, „taip“ rinktinei ištarė ir D. Nowitzkis ir D. Schroderis. Dėja, darosi panašu, jog C. Kamanas rinktinei neatstovaus. Vokietijos rinktinės vyriausiasis treneris Chrisas Flemingas paskelbė, jog pokalbis su C. Kamanu vaisių nedavė – krepšininkas savo nuomonės nepakeitė.

Kalbant apie jauniausią šio trejetuko narį – D. Schroderį, reikėtų paminėti, jog jam dar tik 21-eri. Krepšininkas rungtyniauja Atlantos „Hawks“ klube, o reguliariajame sezone per 77 rungtynes pelnydavo po 10 taškų ir atlikdavo 4,1 rezultatyvaus perdavimo. Pats Dennisas Schroderis teigia, jog Dirko Nowitzkio apsisprendimas apsivilkti rinktinės marškinėlius vasarą padėjo apsispręsti ir jam pačiam – jaunasis įžaidėjas svajojo rungtyniauti kartu su Vokietijos krepšinio legenda.

Pats Dirkas Nowitzkis, kalbėdamas su spauda ir pranešdamas savo apsisprendimą teigė, jog laiko tarpas tarp sezono pabaigos ir rinktinės stovyklos pradžios bus pakankamai didelis tam, kad jis spėtų pailsėti ir atsigauti po itin įtempto ir varginančio NBA sezono. Šie krepšininko žodžiai byloja ir apie tai, jog krepšininkas vis labiau linksta į poilsiui skirtą, o ne darbingą vasarą – vis dėl to žaidėjui jau 37-eri, dėl to kaltinti jo negalima. Apie D. Nowitzkio amžių byloja ir jo statistika. 2014-2015 metų sezone jis pelnydavo po 17,3 taško – tai prasčiausias rezultatas jo karjeroje NBA (neskaitant debiutinio sezono). Kaip bebūtų, geriausias Vokietijos krepšininkas vis dar yra vienas pavojingiausių krepšininkų NBA, galintis pataikyti iš bet kur. Vokietijos rinktinės sirgaliai turėtų be galo džiaugtis, jog D. Nowitzkis sutiko atstovauti savo šaliai Europos čempionate, kadangi Vokietija be savo lyderio sunkiai įveiktų mirtininkų grupės etapo barjerą.

Žinoma, Vokietijos rinktinė nesivers tik šiais trimis krepšininkais. Vokietijos rinktinė turės gan stiprią priekinę liniją, jeigu tik galutiniame dvyliktuke išvysime Tiboro Pleisso ir Maiko Zirbeso pavardes. Šie du krepšininkai sėkmingai rungtyniavo Eurolygoje, o T. Pleissas kitąmet kelsis už Atlanto – atstovaus Jutos „Jazz“ ekipai, su kuria sudarė trejų metų sutartį.

Įžaidėjų grandyje prie Denniso Schroderio turėtų prisijungti ir dar vienas mums gerai pažįstamas krepšininkas – Heiko Schaffartzikas, kuris šiemet rungtyniavo Miuncheno „Bayern“ ekipai ir žaidė Eurolygoje, kurioje pelnydavo po 8,8 taško ir atlikdavo 2,8 rezultatyvaus perdavimo.

Išplėstinis kandidatų sąrašas:

Įžaidėjai: Konstantinas Kleinas (Frankfurto „Skyliners“), Heiko Schaffartzikas (Miuncheno „Bayern“), Bastianas Dorethas (laisvasis agentas), Dennisas Schroderis (Atlantos „Hawks“), Peras Guntheris (Ulmo „Ratiopharm“).

Gynėjai: Luka Štaigeris (Miuncheno „Bayern“), Nielsas Giffey, Akeemas Vargas (abu Berlyno „Alba“), Karstenas Tadda (Bambergo „Brose Baskets“), Maurice‘as Stuckey (Oldenburgo „EWE Baskets“), Maodo Lo (NCAA, Kolumbijos universitetas).

Lengvieji krašto puolėjai: Robinas Benzingas (Miuncheno „Bayern“), Paulas Zipseris (Miuncheno „Bayern“), Aleksas Kingas (Berlyno „Alba“), Eliasas Harrisas (Bambergo „Brose Baskets“).

Sunkieji krašto puolėjai: Danilo Barthelis (Frankfurto „Skyliners“), Danielis Theisas (Bambergo „Brose Baskets“), Timas Ohlbrechtas (Ulmo „Ratiopharm“), Dirkas Nowitzkis (Dalaso „Mavericks“).

Vidurio puolėjai: Johannesas Voigtmannas (Frankfurto „Skyliners“), Tiboras Pleissas („Barcelona“), Malikas Zirbesas (Belgrado „Crvena Zvezda“).

Vyriausiasis treneris: Chrisas Flemingas

Geriausi pasirodymai:
Europos čempionato auksas 1993 metais;
Europos čempionate užimta antroji vieta 2005 metais;

Paskutinis pasirodymas:
2013 metų Europos čempionate Slovėnijoje dalijosi 17-20 vietas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *