Lietuvos krepšininkų algos NBA lygoje

NBA lygoje yra rungtyniavę 9 lietuviai. Tai Šarūnas Marčiulionis, Arvydas Sabonis, Žydrūnas Ilgauskas, Darius Songaila, Linas Kleiza, Arvydas Macijauskas, Šarūnas Jasikevičius. Šiuo metu NBA komandoms priklauso Jonas Valančiūnas ir Donatas Motiejūnas. Tikėtina, kad greitu metu NBA lygos duris gali praverti dar keli Lietuvos krepšininkai.

Kadangi žaidėjai yra skirtingo lygio, tad akivaizdu, kad ir jų algos skirtingos. Pateikiame kelių Lietuvos krepšininkų, rungtyniavusių stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje kontraktų sumas.

Žydrūnas Ilgauskas

Daugiausiai lig šiol NBA lygoje uždirbęs Lietuvos krepšininkas yra Žydrūnas Ilgauskas. 1998-2004 metų sezonų kontraktas su „Cavaliers” komanda siekė 70,9 mln. dolerių. 2005 metais Ž.Ilgauskas dar kartą pratęsė kontraktą su Clevlendo komanda, kurio vertė buvo 55 mln. dolerių. Kontrakto trukmė – 5 metai.

2010-2011 metais vienas aukščiausių visų laikų Lietuvos krepšininkas dar atstovavo Majamio „Heat“ klubą, tačiau jo alga šioje komandoje buvo labiau simbolinė (lyginant su ankstesniais sezonais). Jis per tuos metus uždirbo apie 1 milijonų dolerių. Visgi, tuo metu jam ne algos dydis buvo prioritetas, o galimybė iškovoti NBA čempionų titulą. Deja jam to padaryti nepavyko. Tiesa, jau kitais metais jo buvusiam ilgamečiam bendraklubiui Lebronui Jamesui pavyko atvesti Majamio komandą iki nugalėtojų trofėjaus.

Arvydas Sabonis

Garsiausias Lietuvos krepšininkas Arvydas Sabonis NBA lygoje praleido 7 metus. Visus juos praleido Portland Trail Blazers komandoje, tačiau buvo pasirašęs kelis atskirus kontraktus su šiuo klubu. Brangiausias buvo sudarytas 1999 metais. Pagal šią sutartį per tris metus vidurio puolėjas uždirbo 30,4 mln. dolerių.

Linas Kleiza

Linas Kleiza pirmąjį savo kontraktą sudarė su Denver Nuggets komanda, tačiau pelningiausia buvo 2010 metais su Raptors klubu pasirašyta sutartis. 4 metų kontrakto vertė siekė 20 milijonų dolerių.

Darius Songaila

Darius Songaila tai dar vienas Lietuvos krepšininkas, kuris rungtyniaudamas NBA lygoje susižėrė nemažą sumą pinigų. 2006 metais su „Wizards” klubu sudaryta 5 metų kontrakto vertė – 23 mln. dolerių. Nors krepšininkas dar žaidė keliose NBA komandose, tačiau Wizards klubas jam išmokėjo pačią solidžiausią algą.

Jonas Valančiūnas

Jonas Valančiūnas vienintelis iš šio išvardinto sąrašo krepšininkų, kuris ir dabar rungtyniauja pajėgiausioje Amerikos krepšinio lygoje. Tikėtina, kad ateityje būtent šis Lietuvos centro puolėjas gali tapti geriausiai uždirbusiu mūsų valstybės žaidėju. Pirmasis jo kontraktas su Toronto Raptors klubu siekia 15,3 mln. dolerių. Šią sumą jis uždirbs per pirmuosius keturis sezonus.

Taigi, Lietuvos krepšininkų algos NBA lygoje buvo ir yra pakankamai solidžios. Tai tik įrodo, kad amerikiečiai vertina mūsų šalies krepšinio mokyklą ir tuo pačiu jos išugdomus žaidėjus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *