SELL žaidynėse kovoja Baltijos šalių universitetų krepšinio komandos

2015 metų gegužės 15-17 dienomis Kaune vyksta SELL žaidynės. Viena iš šių žaidynių sporto šakų yra krepšinis. Stipriausios Lietuvos universitetų krepšinio rinktinės kovoja su Suomijos, Estijos ir Latvijos studentų komandomis. SELL krepšinio turnyras vyksta Sabonio krepšinio centre (adresas Pašilės gatvė 39, Kaunas), Kauno Sporto halėje (Perkūno al. 5) ir Kauno technologijos universiteto sporto salė (Radvilėnų pl. 49).

Įėjimas į šias varžybas yra nemokamas, todėl kviečiame užsukti ir pažiūrėti, kaip rungtyniauja mūsų regiono studentai. KrepsinioPasaulis.lt kolektyvas pasistengs užfiksuoti keletą efektingų žaidimo epizodų iš šio SELL turnyro ir video medžiaga pasidalins su puslapio lankytojais.

Apie SELL žaidynes:

1923 metais Estijoje surengtos pirmosios SELL (Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos) studentų žaidynes. Iki 1939 metų jos reguliariai vyko vienoje iš keturių minėtų Baltijos jūros šalių. Dėl pusšimtį metų trukusios Baltijos šalyse sovietinės okupacijos negalėta rengti eiliniu SELL žaidynių, nors visa šį laikotarpį studentai lietuviai nenustojo garsinti savo protėviu ir tėvų žemes olimpinėse žaidynėse, pasaulio, Europos čempionatuose, universiadose, kituose tarptautiniuose sporto renginiuose. 1997 metų balandžio 21-ąją Estijoje, Tartu mieste, Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos studentų sporto vadovai pasirašė SELL atkūrimo deklaraciją.

Krepšinio turnyre rungtyniauja vyrų ir moterų komandos pagal galiojančias FIBA taisykles. Komandos suskirstomos į pogrupius. Pogrupiuose žaidžiama vieno rato sistema, 4 kėliniai po 8 min., stabdomos tik kiekvieno kėlinio paskutinės 2 minutės. Pasibaigus rungtynėms lygiosiomis, skiriamas papildomas laikas (pratęsimas). Pratęsimo trukmė – 3 min. ir stabdoma tik paskutinė minutė. Už kiekvienas laimėtas rungtynes skiriami 2 taškai, už pralaimėtas – 1 taškas, neatvykus į rungtynes – 0 taškų.

Pagal varžybų reglamentą viena komanda žaidžia ne daugiau kaip 3 rungtynes per dieną.

Antrame etape vyks atkrintamosios varžybos, kurių sistema priklausys nuo bendro dalyvaujančių komandų skaičiaus. Vyrų žaidynėse aiškinamos tik 1-4 vietos, o moterų žaidynėse (dėl mažo komandų dalyvių skaičiaus) 1-6 vietos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *