Teorines „Žalgirio“ galimybes patekti į Top-8 paskandino Ispanai

Nei karto nepirmavę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai rezultatu 72-83 nusileido „Barcelonos“ komandai ir prarado net teorinius šansus žengti į tolimesnį Eurolygos etapą. Abi komandos žaidė geras rungtynes, tačiau Ispanijos ekipa šį kartą (kaip ir beveik visus kitus) buvo stipresnė. Ši pergalė „Barcelonos“ klubui beveik garantavo namų pranašumą Eurolygos ketvirtfinalio etape, tad jos atiduoti kauniečiams jie neketino. Varžybos buvo pažymėtos gimtadieniais, sugrįžimais ir pradingimais. Apie visa tai šiame straipsnelyje:

Sugrįžimas

Artūras Gudaitis po didesnės nei buvo tikėtasi pertraukos (praleido 4 Eurolygos varžybas) grįžo į didįjį Europos krepšinį. Grįžo itin efektingai – pakartojo netaiklų komandos draugo metimą galingu dėjimu. Po šio epizodo Gudaitis atrodė „užsivedęs“, pasitikintis savimi. Jaunasis „Žalgirio“ centras net išdrįso imtis iniciatyvos ir sekančiose dviejose atakose, tačiau jam nepavyko pralaužti varžovų plieninių gniaužtų (o gal, pažiūrėjus į ūgius, reiktų sakyti bokštų) ir šie mėginimai parodyti, kad „kas manęs nenužudo – padaro stipresniu“ nelabai pavyko. Gynyboje Artūras Gudaitis (kaip ir kiti „Žalgirio“ aukštaūgiai) šiandien taip pat atrodė žemiau savo galimybių ribos. Krepšininkas aikštelėje praleido 8 minutes per kurias pelnė 3 taškus ir atkovojo 1 kamuolį.

Gimtadienis

James Anderson šiandien žaidė lyg per savo gimtadienį. Pala pala, juk šiandien ir yra šio krepšininko gimtadienis. 26-tąjį gimtadienį amerikietis atšventė aikštelėje: per 30 minučių pelnė 24 taškus, pataikė du fantastiškus tritaškius ir buvo rezultatyviausias savo ekipoje. Gaila, kad kiti komandos draugai nepadėjo krepšininkui pasidovanoti sau pergalės ir šanso išlikti Eurolygoje.

Edgarai, grįžk!

Tai jau 4-tos varžybos, kai „Žalgirio“ ekipai trūksta Edgaro Ulanovo indėlio puolime. Argi jūs nepasigedote to judesiuko, kai krepšininkas drąsiai žaisdavo nugara net prieš tokias žvaigždes kaip Rudy Fernandesas ir dažniausiai visą tai užbaigdavo taikliu metimu? Aš pasigedau. Per paskutines ketverias rungtynes pelnyti Edgaro Ulanovo taškai: prieš Berlyno ALBA – 7, prieš Atėnų „Panathinaikos“ – 3, prieš Tel Avivo „Maccabi“ – 2, šiandien – taipogi 2 taškai.

Taškų mašina su 4 asmeninėm

Gaila, kad krepšinyje neina taip dažnai keistis kaip kokiam ledo ritulyje, nes tada Gintaras Krapikas puolimui galėtų išleisti Darių Songailą, o gynyboje dirbti galėtų, savo metimo neatrandantis, Paulius Jankūnas. Darius Songaila atrodo, kaip vienas patikimiausių žaidėjų po priešininkų krepšiu (jeigu ne pats patikimiausias). Praeitose rungtynėse prieš Tel Avivo „Maccabi“ Songaila per 12 minučių pelnė 8 taškus, o šiandien per 13 minučių pelnė 10. Priežastis, kodėl Songaila aikštelėje praleidžia tiek mažai laiko yra gynybos (nors šiandien čia šlubavo visi aukštaūgiai, o Maciejų Lampę, Dariui išjungti iš žaidimo visai pavyko) ir asmeninių pražangų (dažniausiai 4) problema.

Dar vienas gimtadienis

Per ilgąją rungtynių pertrauką buvo švenčiamas dar vienas gimtadienis. Praeitą savaitę 70 metų sukako ir olimpiniam čempionui Modestui Paulauskui. Už net 14 sezonų, praleistų Kauno „Žalgirio“ komandoje, krepšininkui buvo atsidėkojama iškeliant jo 5-tu numeriu pažymėtus marškinėlius į „Žalgirio“ arenos palubes. Čia, taip pat jau kabo ir 11-to numerio marškinėliai, kurių savininkas yra Arvydas Sabonis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *