Valdemaras Chomičius apie jaunąją krepšinio kartą

Valdemaro Chomičiaus apie jaunąją Lietuvos krepšinio kartą:

Dalyvavote „Samsung kartos“ sezono uždarymo renginyje ir sveikinote pačius perspektyviausius šalies jaunuosius krepšininkus. Kokį įspūdį jums palieka jaunoji mūsų krepšininkų karta?

Labai gerą. Pastebiu, kad jaunieji mūsų šalies krepšininkai yra labai agresyvus, gali pataikyti iš bet kurios pozicijos. Visi padarome klaidų, tačiau svarbiausia, kad lietuviai nuo pat mažų dienų žaisdami mąsto. Tai yra labai svarbu. Būdamas treneris esu dirbęs su daugybe skirtingo kalibro krepšininkų. Galiu pasakyti, jog labai svarbu, kad krepšininkas aikštelėje ne tik atliktų užduotis, tačiau ir galvotų. Tik taip atsiskleidžia tikrasis krepšinio grožis.

Vis garsiau kalbama, kad šiais laikais jauniems talentams kartais pritrūksta motyvacijos. Ką galvojate apie tai?

Nemanau, kad reiktų lyginti skirtingas kartas. Mes turėjome vienokias sąlygas, dabartiniai žaidėjai turi visai kitokias. Mums, norint patekti į rinktinę, reikėjo konkuruoti su 15 respublikų krepšininkais. Žvelgiant iš šio taško, atrodo, kad dabar yra kiek lengviau. Visgi dabar krepšinį žaidžia turbūt daugiau lietuvių nei mūsų laikais, nuo mažų dienų jiems skiriamas didžiulis dėmesys, o tai veikia jaunų žaidėjų psichiką. Vos tik išmokęs varyti kamuolį, jaunuolis pagalvoja, kad jau yra žvaigždė. Dabartinė karta turėtų atsiminti vieną svarbią taisyklę: kuo daugiau galvoji, kad tu esi geras, tuo kiti žaidėjai šalia tavęs greičiau progresuoja.

Pastarąjį dešimtmetį Lietuvos rinktinei niekaip nepavyksta išspręsti įžaidėjo problemos. Turime po vieną aukšto lygio žaidėją kaip Šarūnas Jasikevičius ar Mantas Kalnietis, tačiau pamainą jiems surasti ypač sunku. Kodėl?

To priežastys yra labai paprastos. Prieš 10-15 metų ypač rūšiuodavome jaunus žaidėjus į didelius ir mažus. Nuo pat mažų dienų juos rengėme būti aukštaūgiais arba gynėjais ir padarėme daug sisteminių klaidų. Man atrodo, kad kiekvienas žaidėjas privalo mokėti tiek kamuolį iš užribio perduoti, tiek perdavimą atlikti, tiek kamuolį per aikštę persivaryti. Jei visus krepšininkus mokintume tų pačių svarbiausių krepšinio dalykų, tokių problemų neturėtume – net ir tarp aukštų vyrų galėtume surasti tų, kurie sugebėtų persivaryti kamuolį į kitą aikštės pusę. Mūsų laikais 220 cm ūgio Arvydas Sabonis galėjo puikiausiai pradėti ataką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *