Virginijus Praškevičius renkasi trenerio karjerą?

Buvęs profesionalus krepšininkas, Virginijus Praškevičius, nusprendė gilintis savo žinias treniravimo srityje. Šią žinią informaciniams portalams pranešė Lietuvos sporto universitetas, kuriame ir studijuos minėtas atletas. Pranešime rašoma, kad buvęs krepšininkas nori įgyti trenerio diplomą, tačiau ar išties jis planuoja pasukti savo karjerą treniravimo link tiksliai neįvardinta. Niekam ne paslaptis, kad Lietuvoje yra madinga turėti universitetinį diplomą 🙂 Duomenų, kad dirbtų, kurioje nors krepšinio mokykloje ar klube, taip pat neturime.

Spaudos pranešimas

2003 metais su Lietuvos krepšinio rinktine tapęs Europos čempionu Virginijus Praškevičius nusprendė siekti Lietuvos sporto universiteto diplomo. Prieš ketverius metus baigęs krepšininko karjerą, jis ieško naujų iššūkių. „Baigęs krepšininko karjerą turiu kur kas daugiau laiko, todėl nusprendžiau mokytis Lietuvos sporto universitete ir siekti trenerio diplomo. Neabejoju, kad ne tik įgysiu būtinų žinių, bet ir pasidalysiu savo patirtimi su studentais“, – teigė V. Praškevičius.

Praeityje garsus krepšininkas taps laisvuoju klausytoju. Tai reiškia, kad jis nebus universiteto studentas, bet gali pasirinkti norimus studijų modulius ir laikyti egzaminus, o po metų turi galimybę tapti studentu. Šį studijų būdą universitete pasirinko Lietuvos rinktinės ir NBA Toronto „Raptors“ vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas, kartu su V.Praškevičiumi 2003 metais Europos čempionate triumfavę Donatas Slanina ir Dainius Šalenga.

Pastaruosius kelerius metus Virginijus Praškevičius atidžiai stebi tai, kas vyksta šalies krepšinyje, klubinių komandų ir rinktinių pasirodymus. Jo teigimu, dabartiniame krepšinyje viskas vyksta profesionaliau: tobulesnis klubų valdymas, finansavimas, arenos. „Kai atstovavau „Laverai“ ir „Atletui“ teko žaisti ir vidurinių mokyklų salėse. Tiesa, tuomet beveik pusė LKL komandų buvo iš Kauno. Gaila, kad šiuo metu Lietuvos krepšinio pirmenybėse žaidžia tik „Žalgiris“, būtinai reikėtų turėti ir antrą komandą, kuri legendinei komandai ugdytų pamainą“, – įsitikinęs V. Praškevičius.

Profesionalaus krepšininko karjerą Virginijus Praškevičius 1994 metais pradėjo Kauno „Laveros“ komandoje. 1996 metais buvo pasirašęs sutartį su Minesotos „Timberwolves“, tačiau jai neatstovavo. Vėliau rungtyniavo Kauno „Atleto“ ir „Žalgirio“ komandose, Belgijos, Turkijos, Italijos, Kinijos klubuose, karjeros pabaigoje „Šiaulių“ ir Utenos „Juventus“ komandose. V.Praškevičius yra pelnęs Europos jaunimo ir vyrų čempionatų aukso medalius, su „Žalgiriu“ iškovojo Europos taurę, tapo Belgijos čempionu, Lietuvos ir Izraelio krepšinio lygų vicečempionu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *